Искам си детето обратно!!!

  • 4 198
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Моля за съвет всеки,който може да помогне!
Н а 10.05.2008г. ВКС излезе с решение по брачното ми дело,като с решението си той СЪДА даде детето ми на бившият ми съпруг с мотивите,че същият има къща и средства ,с които да задоволява нуждите му.Парадокса в случая е,че бащата е съден по ЗЗСДН с влязла в сила Заповед от 07.2006г.,но това за жалост не се кредитира от ВКС. Другото ,е че Детето е с диагноза АУТИЗЪМ-синдром на Аспергер,а бащата отказва да продължи неговото лечение,което започнах и от което имаше видим резултат още след първия месец.
От края на 2007г. бащата е безработен,но и за това Съда нищо не казва.
Мога да пиша до утре и за това моля за отговор само тези,които могат да дадат адекватен отговор или съвет!!!

Благодаря Ви предварително!!!

# 1
  • Мнения: 7 107
nellita_m съжалявам за борбата, която ти се налага да водиш.  Hug
Струва ми се, че адекватен отговор би получила от форума на родителите, отглеждащи сами децата си.
Успех заради доброто на детето.   bouquet

# 2
  • Мнения: 289
За съжаление със съвет не мога да ти помогна!
Искам само да пожелая успех на теб и детето, както и да кажа, че вярвам в доброто!  Hug

# 3
# 4
  • Мнения: 1 809
работата ми намирисва,че е платено на когото трябва.Предполагам,че и ти го знаеш?! най-добре е да търсиш пекан адвокат и да обжалваш !Успех!
П.П.Да,за съжаление много хора пишеха тук и можеха да ти дадат мъдри съвети...но това беше до преди седмица.

# 5
  • Мнения: 2
Благодаря Ви от все сърце,но това за пеканият адвокат...вече се напатих от един такъв пекан софийски адвокат(нищо лошо против софиянци),но точно той ми продаде пръв детето,а след това няколко Съдийки и в крайна сметка бащата си купи собственото дете за 30000лв. ,за да вземе семейното жилище,а в момента детето ми спи кухнята на дивана ,докато "любящият" му баща живее иползува с поредната стаите на детето....
  За това,ако някой такъв го има някъде,който не може да бъде купен,МОЛЯ за връзка с него!!!!

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 274
Здравейте,
сигурно има и много други подробности, които са изиграли някаква роля в решаването на случая-като например това, което споменавате за апатамента. След като чрез съда не сте могли да си го вземете, означава, че трябва да намерите подход към бившия за да си го преберете. Откажете се от всичко само и само да получите детето, дайте му всичко, което иска, но не губете най-ценното.
По думите ви разбирам, че детето може би му тежи като отговорност, тогава просто му предложете да го освободите от нея с възможност да го вижда по всяко време и с други отстъпки ако трябва, само и само да си го вземете.
Аз при моя развод въпреки, че нямаше къде да живеем оставих всичко-апартамент, вещи ... , но си взех единственото, което исках-детето. Въпреки, че в моя случай нямаше желание за родителски права, просто аз постъпих доста глупаво, но както се казва да сме живи, здрави и да се обичаме. Останалото се набавя.
Не се отказвайте и се борете.

# 7
  • Мнения: 384
Не съм сигурна , но щом има решение от ВКС решението не подлежи на обжалване. Започни ново дело със свестен адвокат, самата ти прочети семейния кодекс и закрила за закрила на детето. Използвай факта , че е безработен, че има вляло в сила решение срещу него, че не полага грижи за детето. Ако си намериш свестен адвокат, той трябва да изисква не само пълни родителски права за теб, но и да ти се предостави жилището да отглеждаш в него детето.
Моляте само не се отказвай, гони го до дупка използвай всичко като доказателства
Успех с теб сме  bouquet
Ако имаш въпроси пиши на лични, съпругът ми е адвокат и ако знаеш само как ги обича такива като бившия ти съпруг #Cussing out

# 8
  • Мнения: 4 458
Можеш да подадеш жалба за недобре свършена работа от страна на съдиите. Би могла да подадеш сигнал за корупция. Явно имаш някаква идея от къде, как и на кой са се случили нещата.

Събери колкото се можеш повече доказателства за това, че детето не живее добре.
Говори със Социални помощи отдел Закрила на детето. Пиши на Държавна Агенция за Закрила на Детето (ДАЗД).
Свържи се с някоя от многото организации или Асоциации в помощ на жени/деца.  Ако имаш координати на.... нека потърся и ще се включа пак.

Явно не си от София. Знам, че в провинцията срещу не голяма сума стават чудеса - предлагали са ми го на времето когато имах крещяща нужда от това.

Според мен е добре да обжалваш в по-горна инстанция. Най-крайна инстанция ще е съда в Страсбург където можеш да съдиш бащата на детето в часност или държавата в некомпетентност. Има си начини - разтърси! НЕ се отказвай!
Успех

# 9
  • Мнения: 337
В никакъв случай не се отказвай , това , че един адвокат не си е свършил работата не значи , че друг няма да го направи .Потърси , разпитай , интересувай се и си върни детето , няма невъзможни неща , затова бори се .Желая ти успех!

А какво значи до преди седмица , а сега не?

# 10
  • Мнения: 4 458
А какво значи до преди седмица , а сега не?

Дълга история. Почети в Клюкарската тема номер 16 - 17  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 171
Здравей! Много съжалявам за случилото се, напълно разбирам как се чувстваш, защото аз минах през същия ад - на мен РС ми отне детето, но слава Богу, Окр.С поправи абсурда! Конкретен съвет не мога да ти дам, само ще ти кажа да не се отчайваш, мобилизирай силите си и се бори до край. Срещни се поне с 2-3 адвоката, пускай жалби до където се сетиш, вдигни шум, не се предавай Hug

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 5 902
Явно не си от София. Знам, че в провинцията срещу не голяма сума стават чудеса - предлагали са ми го на времето когато имах крещяща нужда от това.
Киара, тя е от Несебър. Поради спецификата на региона (много богати, но много прости и злобни хора), тук сумите са в пъти по-големи, отколкото в София. И е много трудно на една жена, особено ако е финансово затруднена, да се пребори с бюрокрацията и корупцията там. Освен това градът е малък и всеки е нечий братовчед, та много се подкрепя родата.
А за авторката - мога да помогна единствено с координатите на най-добрата бургаска бракоразводна адвокатка, която наистина си разбира от работата, върши я от сърце и не взема скъпо. Нелита, ако искаш,  пиши ми на лични.

# 13
  • София
  • Мнения: 171
Защо и как стигнахте до ВКС? Пиши повече, за да можем да ти помогнем правилно

# 14
  • Мнения: 2 655
Можеш ли да ми пишеш на лични и да ми пратиш делото във Варна за да го разгледам- ИМ, протоколи от с. заседания, експертизи, доказателства, с. решения. За да си кажа професионалното мнение.
Всичко друго е несериозно!

Прати ми всичко!

Общи условия

Активация на акаунт