Сиренена каша без мляко и масло..как?

  • 4 171
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 440
Рових се из разни рецепти и сайтове, но все има масло или мляко вътре, а малката ми е на диета заради разстройство и се чудех мога ли някак по друг начин да я направя? Тя от кухнята много я харесваше, но скоро не е яла...Приемам всякакви предложения Hug

П.С. Дано не съм объркала мястото на темата Blush

# 1
  • Мнения: 27 524
Растителна мазнина, вода, брашно и сирене  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 311
Растителна мазнина, вода, брашно и сирене  Simple Smile

и червено пиперче

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Аз винаги с вода я правя. Слагам да заври вода+настъргано сирене.И сгъстявам с разбито във вода брашно, добавям чубрица.Отделно разтапям малко масло с червен пипер и поливам.

# 4
  • Мнения: 354
Или с препечено брашно, не запържено и само с вода.Аз по принцип я правя само с вода  Peace
Имам и вариант с яйца, но щом е на диета няма да е подходящ.

# 5
  • Сливен
  • Мнения: 295
А аз си я правя така - разтрошеното сиренце го запържвам в мазнина да си се стопи, добавям червен пипер на вкус (и цвят) наливам водичка и сгъстявам с разредено предварително брашно, оставям го да заври, да се сгъсти и е готова. Аз си слагам повечко сиренце да е по-вкусна, но става и по соленко, но то все пак зависи и от сиренцето. Всичко правя на око, не мога да ти дам точни пропорции.

# 6
  • Мнения: 1 440
Благодаря ви много на всички Hug Утре за обяд точно това ще й сготвя...Ще изкисна малко сиренето, че доста солено и твърдо Peace

П.С. Растителната мазнина ок ли е при такава диета? Защото аз и нея избягвам тези дни, ноако може ще е доста по-лесно Crazy

# 7
  • Мнения: 354
По-добре не слагай мазнина.Нали става въпрос само за няколко дни, за диетата.Запечи брашното и го разреди с вода, после сиренцето.
Или както са писали по-напред начина  Peace
Понякога слагам и малко сварен ориз в кашата, да е по-хранителна.

# 8
  • Мнения: 1 440
А я ме светнете как се добавяше водата като се запече брашното - топла, хладка...по малко, на един път, на котлона или като го махна Blush Веднъж съм правила пиле каша и се правеше някакъв сос Бешамел май...но целият стана на едни топчета и не ми се харесе особено така Tired

# 9
  • Мнения: 311
Към запеченото брашно се добавя студена вода на струйка, с бъркане и така не става на топчета

# 10
  • Хасково
  • Мнения: 995
А я ме светнете как се добавяше водата като се запече брашното - топла, хладка...по малко, на един път, на котлона или като го махна Blush Веднъж съм правила пиле каша и се правеше някакъв сос Бешамел май...но целият стана на едни топчета и не ми се харесе особено така Tired
....добавяш хладка вода и бъркаш, ако стане на бучки дръпни от котлона и мини с пасатора. Така става абсолютно гладка кашата. Сиренето се добавя в края.

# 11
  • Мнения: 1 440
Благодаря на всички HugДнес я направих, но явно сиренето беше някак особено (овче е) и на малката нещо не й допадна Confused Иначе стана чудесна като гъстота Peace

Общи условия

Активация на акаунт