к стъклата и цветята

  • 7 152
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
искам да сменя дограмата и се колебая дали да бъде с обикновено стъкло или с к стъкло. а дали има нещо вярно в това, че в такива стаи цветята умират?

# 1
  • Мнения: 2 388
Извинявай, но какво е к стъкло?

# 2
  • Мнения: 3 036
Аз имам К стъкла и досега нито едно цвете не ми е умряло.
Вече цяла година! Peace

# 3
  • Мнения: 3 770
Естествено , че ще сложиш К стъкло , живи и здрави са си цветята ми!  Peace

# 4
  • Мнения: 3 770
Извинявай, но какво е к стъкло?

В състава си К-стъклото съдържа сребърна промазка, благодарение на която прозорецът пропуска късовълновото лъчение (слънчевата светлина) и отразява дълговълновата радиация (топлина) обратно в помещението. Така топлинните загуби се намаляват с около 30 %.

Обикновено К-стъклото се поставя като вътрешно за стъклопакета, като промазаната повърхност е обърната към помещението. Тази конфигурация оптимизира ползата от слънчевите лъчи и действа като ефективна преграда за енергията излъчвана от вътрешните топлинни източници. Термоизолацията на стъклопакетите с К-стъкло спрямо този на нормалния стъклопакет се покачва почти с 50 %. Приложението на К-стъклото в производството на PVC-дограма е гаранция за намаляване потреблението на енергия и значително ограничаване на топлинните загуби.

# 5
  • Мнения: 4 651
Нищо им няма на цветята ми Simple Smile.

# 6
  • Мнения: 1 120
Нищо им няма на цветята ми Simple Smile.
И на моите- вече 4-та година:)

# 7
  • Мнения: 2 587
Нищо им няма на цветята ми Simple Smile.
И на моите- вече 4-та година:)

И на мойте още нищо има няма за пет години.

# 8
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Няма нищо такова,
цветята са си добре  Peace

# 9
  • Мнения: 4 202
Есента като сменяхме дограмата и аз се бях притеснила за цветята, даже точно тук във форума бях чела, че К стъклото не им действа добре, но така или иначе сложихме К стъкло и до сега нямам ни едно умряло цвете.

Дори от вътрешната страна на единия прозорец държа орхидея, която си се развива повече от чудесно.

# 10
  • Мнения: 587
Нищо им няма на цветята ми Simple Smile.
И на моите- вече 4-та година:)

И на мойте още нищо има няма за пет години.
  и аз да се обадя, вече 5 години съм с К стъкло и цветята ми са в цветущо здраве Hug

# 11
  • Мнения: 331
Разпитай по-внимателно за това стъкло, защото на нас от самата фирма ни казаха, че за южно изложение не са много подходящи, защото лятото ставало парник. Идеални били за северно изложение. Може би е тази връзката между "К" стъклото и умиращите цветя. 

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Разпитай по-внимателно за това стъкло, защото на нас от самата фирма ни казаха, че за южно изложение не са много подходящи, защото лятото ставало парник. Идеални били за северно изложение. Може би е тази връзката между "К" стъклото и умиращите цветя. 
Да, така е, защото и нас ни обясниха същото и сложихме обикновено стъкло! Дограмата ни е супер (7-камерна), та проблеми нямаме!

# 13
  • София
  • Мнения: 2 132
Вече втора година сме с к-стъкла и за цветята няма никакъв проблем. Имаме южно изложение (само северно нямаме) , но имаме и щори  Hug

# 14
  • Мнения: 331

Разпитай по-внимателно за това стъкло, защото на нас от самата фирма ни казаха, че за южно изложение не са много подходящи, защото лятото ставало парник. Идеални били за северно изложение. Може би е тази връзката между "К" стъклото и умиращите цветя. 
Да, така е, защото и нас ни обясниха същото и сложихме обикновено стъкло! Дограмата ни е супер (7-камерна), та проблеми нямаме!
[/quote]
Леле, Ред, много сте  cold   - 7 камерни профили. Такива профили са си направо за Аляска.

Общи условия

Активация на акаунт