Какво мислите за НТБГ НФСГ НПМГ АЕ ФЕ НЕ ИЕ гимназии

  • 33 243
  • 65
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Моля кажете ми какво мислите за тези гимназии.

# 1
Тази години НПМГ промени условията за прием на 15.06. в специалност физика. Подадах жалба до РИО София. Ако и ваште деца са от ощетените, пишете ми. Не ми хареса двора и сградата. На входа на училището има кафе, в което се продават цигари и учениците седят там и пушат.

# 2
Тази години НПМГ промени условията за прием на 15.06. в специалност физика. Подадах жалба до РИО София. Ако и ваште деца са от ощетените, пишете ми. Не ми хареса двора и сградата. На входа на училището има кафе, в което се продават цигари и учениците седят там и пушат.
За цигарите и алкохола - така е в повечето училища, поне във всички, които съм виждала в София. Така че това трябва да го преглътнеш, а ако решиш да бориш този проблем с училищата - ще те черпя.
Във всички училища има стаички, в които учителите пушат. Няма начин щом учителите нарушават тази забрана учениците да останат по-назад...
Пътят е към индивидуалния подход, защото държавата има интерес от пушенето на детето ти - заради акцизите.

# 3
Gimnaziyata e gotina. I nyakoi prepodavateli sa6to sa gotini i to4ni. No direktorkata i pomo6nitsite i sa buklo4ivi i gadni vrazkari i dupeliztsi. Myastoto im e tam kadeto izpratiha nyakoi ot prepodavatelite... #2gunfire :

# 4
  • Мнения: 120
Като завършила 1ва английска мога само много хубави неща да кажа. От клас 27 души, 26 бяхме приети в университети веднага след завършването, което говори за много сериозна подготовка. По-голяма част от съучениците ми са реализрали се в професионално отношение хора. За себе си вече съм сигурна, че ще насоча дъшеря си да кандидатства там.

# 5
nz zasto vi pritesnqvat cigarite pri uslovie 4e tva e nai malkiq problem .pove4e traa da se pritesnqvas ot tva deteto ti da ne prodrusa a v npmg tva e mn veroqtno

# 6
  • Мнения: 2
Последният коментар е глупав. В повечето от езиковите гимназии (включително и 1 АЕГ, майка на двама - както всички други училища, и 1 АЕГ не е това, което е била) е по-лесно да "продрусаш", отколкото в НПМГ. Отделно, че то лесно и трудно са относителни категории в това отношение - ако си овчица, комплексар, депресар или просто кретен, или просто ти е скучно, винаги можеш да продрусаш.
А НПМГ че съвсем не е това, което е била - това е така. Аз сега я завършвам и мога да твърдя, че училището, което оставям, има твърде малко общо с онова, в което влязох. А преди, в златните му години, просто е нямало цена. Но както някой беше казал - директорката не струва. НЕ СТРУВА. Просто не знам кога учителите ще се надигнат и ще я махнат - така, както се бяха надигнали в СМГ, откъдето я изгониха, за да дойде при нас Close
И друго - с този идиотски закон за задължителната профилирана езикова подготовка в 8 клас съвсем го скапаха и обезсмислиха това училище...

# 7
  • Мнения: 13 098
didka,  можеш ли да ми обясниш повече за профилираното обучение което са въвели и как са се променили нещата през годините, къде се е скъсала нишката, за да се променят нещата. Кандидат -гимназист си имам.

# 8
1 АЕГ не е това, което мислите. Аз съм споделял и в други форуми тук мнение и като им казах какво мисля и какво съм видял там (докато бях 1 година, защото вече напуснах) не ми повярваха. Госпожата по математика влиза първи час и казва: "Аз време да ви преподавам нямам. Учете един от друг, кой каквото разбрал!"  #Crazy , което естествено значеше частни уроци по математика. Виждал съм как хора са отваряли бира в час и са идвали пияни и никой нищо не казва. За госпожата по математика директорката обеща да я смени - тази година чух от бивши вече съученици, че си е пак същата. Та и директорката прави мнооого по въпроса. Да не говорим пък за проблема със 112, което е в същата сграда. Там са се събрали някакви абсолютни вандали, които миналта година нахлуха в час по английски и почнаха да бият един съученик, а инче през цялото време вървят по коридорите и ритат и блъксат на посоки и бяха подапалили едни проекти. Единственото читаво там бяха госпожите по Английски и рисуване.  Confused

# 9
  • Мнения: 3 192
Сашо ААУС, няма да е зле да потърсиш квалифицирана помощ.
Комплексарщината ти взема обезпокоителни размери.

# 10
cool witch, аз проблеми с комплексарщината нямам, но ти с простотията и злобата май доста. Първо, не си човекът, който би могъл да ми дава каквато и да е била квалификация, защото най-малкото не ме познаваш;второ, не виждам как реши, че е комплексарщина мнението ми след като съм бил там и имам малко повече наблюдения отколкото ти. И за финал - мнението ми, ако не ти харесва, чувствай се свободна да го пропуснеш, защото това е форум и всеки може да изказва мнение, а в моя случай опит. И не е зле малко да се поразтърсиш в речника какво значи комплексарщина, защото виждам, че не ти е ясно, за разлика от простащина и злоба, които са ти и доста присъщи.

И за да не е съвсем спам, за ФЕ и ИЕ само хубави работи съм чувал, но от втора ръка.  Wink

# 11
  • Мнения: 3 192
 hahaha
Браво на достойния ученик на ААУ, на който призванието му са женските форуми, където се чувства пълноценен и полезен!
Това училище може да се гордее с теб и с възпитанието ти.
1 АЕГ много изгуби от липсата ти.
Да ти е минавало през ум, че има хора, които знаят как се вписа там и защо сега плюеш?

А иначе - продължавай в същия дух. Правиш си страхотна самореклама. Давай!

Последна редакция: нд, 05 апр 2009, 10:51 от cool_witch

# 12
Първо, призванието ми не са женски форуми, а са регистрирах, защото от КЛУБ ЧАСТНО ОБРАЗОВАНИЕ ме помолиха и изкарвам тук 1/20 от свободното си време, като повечето ми постове са там. Второ възпитанието ми си е твърде на място и това, че ти отговарям по-остро може да се замислиш защо е, ако не се сещаш лошо... но по принцип тоя навик го нямам. Второ, не плюя, а казвам истината, такава каквато е и не веднъж съм казвал, че там има(ше) трима страхотни учители. Трето аз напуснах гиманзията, защото се разочаровах безумно много и, ако в началото на годината не исках да кандидатствам в ААУ, накрая само с това ставах и лягах. И четвърто, което на дали знаеш, е, че, когато напусках гиманзията и ми трябваха препоръки, директорката изсипа един куп лъжи по адрес на ААУ - как не се учело изобщо, как там учебен процес нямало и още 100 такива. И естествено се оказа точно обратното. Е как да помня само доброто? Или как да лъжа, че е било супер?

# 13
Моето дете учи в 1 АЕГ и мога да кажа, че написаното от Сашо са пълни глупости.
Училището си е на ниво макар че както във всяко българско училище има някои недобри учители, но те са малко. До 11 клас имахме 2 такива.
Директорката е много строга и авторитетна, а децата са изключително умни и интелигентни.
Такова нещо като пияни ученици в час, особено пък в 8 клас е нещо родено във фантазиите на това момче. А пък такива глупости за математиците - нямам думи. Те са едни от най-взискателните. Не знам какъв му е интереса да плюе, мога само да предположа, но определено прави лошо впечатление.

Племенникът ми учи в НФСГ - майка му не е доволна. Казва, че учат от всичко по малко, но нищо като хората.

# 14
  • Мнения: 13 098
Skalinova, Благодаря  bouquet

от една мама на кандидат-гимназист.

Общи условия

Активация на акаунт