цени в Токуда

  • 16 103
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 864
здравейте.
може ли някоя мама която е раждала наскоро в Токуда да ми каже какви са цените и условията там.
става въпрос за нормалното раждане.
мерси предварително

# 1
  • Мнения: 1 572
Родих началото на Ноември 07.
Нямам идея дали са променяни от тогава цените, но надявам се, че не са. Бяха:
Избор на екип нормално раждане -   850 лв
Избор на екип секцио                     - 1000 лв

Грижи за бебето+изследвания:
При нормално раждане: 200 лв
При секцио:                     300 лв

Ако бащата иска да присъства, разрешено е само при нормално раждане - 150 лв /или 200 не съм сигурна/.
Епидурална упойка при нормално 150лв., при секцио упойките са включени в цената.

"Изследването на бебето" не е задължително, но някак си ти намекват че е.  Така или инъче е невероятно ценно и не бих го пропуснала и при много по-висока цена. В последствие спестяваш много ходения при различни специалисти, а и знаеш реалното състояние на детето. Именно заради него избрах Токуда. Екипът педиатри е страхотен  Hug само суперлативи за тях.

Страхотен избор на болница  Peace Условията са на ниво, ново е, чисто, персоналът е любезен. Ако не се чувстваш добре ти носят храна на табла в леглото, а после ти отсервират. Децата ги гледат през нощта, а сутринта ги носят за кърмене. После през деня , ако искаш бебето е при теб, ако не - пак го вземат.  На 3 часа вземат малчовците да им сменят памперса в отделна стая.  Сутрин те викат и те "обучават" в миене на бебе, смяна на памперс, масажиране с лосиончета, оработка на пъпче.  При закърмването обръщат много внимание на майката, една лекарка стои до всяка жена по колкото е необходимо докато се справи.

Аз родих  при Лазарова и пак само суперлативи, но и другите гинеколози са добри.

Ако случайно ти се наложи секцио - някой гинеколози зашиват с конци, а други със силикон.  Така че имай предвид като си избираш лекаря - питай. Аз съм със силикон и мисля, че е по-добре.

Последна редакция: чт, 12 юни 2008, 20:11 от dobra

# 2
  • София
  • Мнения: 864
благодаря ти за отговора но мисля 4е цените се вдигнаха от тогава
дано о6те някой се вклучи.....

# 3
  • Мнения: 89
Разбрах,че секциото струва 1500 лв вече,а изследванията на бебето 500 лв.Аз съм много доволна от тази болница и ако всичко е наред,този път искам да раждам там.

# 4
  • Мнения: 138
цените от 20 дена са вдигнати. моя приятелка роди преди няколко дни там ,н още я питам после като я изпишат колко и е струвала всички. влез в сайта на болницата и там ще ги пише.

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
На мене по телефона ми казаха, че се променя единствено цената за избор на екип - става 1500 лв. и за нормално, и за секцио. Другите цени са същите Peace

# 6
  • Мнения: 2 231
Ето я темата за Токуда. Макар и безобразно дълга, на последните няколко страници можеш да прочетеш за актуалните цени:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=142529.0

# 7
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 298
На 10юни бях там - 1500лева раждане - без значение дали е нормално или секцио, 300 лв -допълнителен пакет за бебето, ако е родено нормално и 450лв ако е родено секцио. Този пакет е по желание на родителите.

Общи условия

Активация на акаунт