Пиете ли витамини, калций или други добавки?

  • 2 131
  • 39
  •   1
Отговори

Анкета

Пиете ли витамини, калций или други добавки?

Опции:

  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Понеже мен ме започна УЖАСНИЯ следродилен косопад  #Cussing out, от вчера реших да пия "Мерц специал", което представлява витамини за здрава коса, кожа и нокти. Успоредно с това пия и калций (600 мг), защото имам чувството, че бебето буквално "ме изсмуква", започнаха да ме наболяват костите, мускулите, зъбите...  Sad Дали може да се получи някакво вредно натрупване в организма ми на вещества, което после да се отрази и на качеството на кърмата... По мои размисли, не би трябвало, ама аз да си питам все пак...  Wink
Вие пиете ли витамини или други добавки?

Последна редакция: пт, 10 юни 2005, 12:44 от Бу

# 1
  • Мнения: 6 243
Пия "Матерна" по препоръка на гинеколожката ми.
Схемата ми е малко странна - пия пет дена, два почивам, защото държа шишето в бюрото и се сещам за него сутрин като ида на работа.

Косопадът е нормален, мерц и да пиеш, и да не пиеш, докато не окапе, това дето ти е на главата останало от бременността, няма да се спре. Но не мисля, че ще ти навреди, това си е един добър мултивитаминен комплекс с минерали, добре дозиран, така че вреди само на джоба.

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Aз пия много рядко бирена мая с витамини. Ама толкова рядко се сещам, че все едно не я пия...
Ако се чувстваш така, защо не наблегнеш на комбинирани витамини? Хем няма да се тревожиш за 'натрупвания', хем ще получаваш всичко необходимо (не забравяй, че при нормална балансирана диета здрав човек няма нужда от допълнителен прием на витамини, т.е. ти с едно нормално хранене + комбинирани витамини ще получаваш гарантирано всичко, от което ти и Ема имате нужда).
А косата си пада...нормално. И да кърмиш, и да не - идва момента, в който 'бременните' хормони спират да действат и започва голямото плешиво, ама и то има край и освен това - пада ти 'стара' коса, споко - няма да останеш без кичури Wink

# 3
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Мани, че се направих и на цветни кичури... ще опада много скъп материал!  Laughing

# 4
  • Мнения: 2 274
Аз пия бирена мая 2 пъти по 2 таблетки и понякога пия от вит. сироп (на д-р Тайс) на Гого  Embarassed

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз пък, може и да ме сметнете за лудичка, съм доста против изкуствените витамини NaughtyЕ, сега.... ако положението е зле - болест, след болест, продължителна умора и други такива състояния - да, временно може да се поема нещо допълнително.Аз пиех бирена мая, много съм доволна.Но по мои лични наблюдения нищо не помага така както чистия въздух, слънцето и многото плодове.
Зъхи, ако съм на твое място, ще си оставя Мерца за после, сега няма смисъл - косата така или иначе ще си падне.По-добре си вземи две кила череши, една буца сирене, Емата и - пикник в най-близкия парк на шарена сянка Laughing
Действа безотказно newsm44

# 6
  • Мнения: 1 586
Никакви химичносинтезирани добавки не вземам. От един отбор сме с белинда явно Simple Smile

Една разнообразна растителна диета и редовни физически упражнения са напълно достатъчно за доброто общо състояние на организма. Наблягам на физическите упражнения, щото на яденето се набляга достатъчно Simple Smile

Редактирам, за да допълня, че ако трябва да съм съвсем точна, пия рибено масло и лецитин. Но точно като лекарства ги броя - едното заради екземите на гърдите, а другото заради запушване на млечен канал.

Последна редакция: пт, 10 юни 2005, 11:17 от Andrea$

# 7
  • Мнения: 385
От 6 години не пия никакви витамини, защото се лекувам с класическа хомеопатия. Здравият организъм си извлича всичко необходимо сам. Пиенето на изкуствени витамини просто "отучват" организма сам да си извлича нужното, защото го получава наготово. В това вярвам аз.

А преди, си поръчвах витамините от Щатите, че тук още нямаше разнообразие...

# 8
  • Мнения: 641
Пия "Матерна", ама съм на зверска безмлечна диета девети месец вече, иначе не бих пила.

# 9
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Още един към отбора на Белинда и Андреа - нищо не пия и съм много резервирана към витаминните комбинации на пазара.Внимавам какво ям - за да е разнообразно и толкова.Виж,бирената мая е много добре - и има чудесно действие и при косопада,и за кожата - ползвала съм я след първата бременност и бях доволна (но трябват 2-3 месеца постоянно приложение,за да има истински ефект).Ама още не съм я почнала сега - все забравям Rolling Eyes

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 6 174
на мен Центрум +серията на Клоран -за 2 месеца  много ми помогна за косопада ,а отскоро замених с Мерц-почти спря,но от 2 седмици спрях кърменето може и от това да е .

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Пиех Матерна през бременността и веднъж съм си купувала бирена мая по време на една криза на растежа Crazy, но после установих, че овесените ядки имат много по-голямо действие.
Смятам, че и аз клоня към отбора на Белинда, Андреа и Хедра Wink

# 12
  • Мнения: 271
За какво я пиете тази бирена мая, как действа  newsm78

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
За какво я пиете тази бирена мая, как действа  newsm78
За увеличаване на кърмата. Има ефект, но според мен недостатъчен.

# 14
  • Мнения: 3 200
Нищо не съм пила, нито като бременна, нито докато кърмех

Общи условия

Активация на акаунт