Kак се обезсолява шунка?

  • 1 644
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 391
 Аз днес реших да направя грах със шунка на Макс. Всичко добре, дори намерих шунка от БИО свиня Mr. Green. Отделих кожата и сланинките и му пасирах една филийка шунка заедно със сварените зеленчуци. Чудно се получи,ама за мен беше много вкусно, което ще рече че за детето беше пресолено според мен. Добавих малко ориз за да поеме солта и детето си го изяде. Е, изпи 100мл вода, ама си изяде всичко.
Та въпроса ми е-някой от вас готви ли шунка и как я обезсолява? Кисне я във вода или я мие? Накякви други методи? И достатъчно ли е да я пасирам само, някаква друга обработка изисква ли споорд вас? все пак е варен колбас...

Благодаря предварително!

# 1
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Не мисля че не фатално ако не се обезсоли все пак не си добавяла сол още в яденето нали  Wink


Лично аз незнам как се обезсолява шунка  newsm78

# 2
  • Мнения: 391
Не мисля че не фатално ако не се обезсоли все пак не си добавяла сол още в яденето нали  Wink


Лично аз незнам как се обезсолява шунка  newsm78

Разбира се че не, не добавям сол или понякога няколко зрънца, слагам други подправки които овкусняват яденето. Но не подозирах че е толкова солена тая шунка. Започвм да се питам при обработката дали не а осоляват???

# 3
  • Мнения: 58
Шунката може да я обезсолиш като я накиснеш в студена вода.
Обикновено пушените меса или колбаси ги осоляват повече. Понякога  солта я използват за "консервант" за да може месото да има по голяма трайност.
Ако шунката добие гаден вкус и мирис след като я обезсолиш по добре я изхварли! Naughty

# 4
  • Мнения: 391
Благодаря вера, и аз мислех че една нощ в студена водица ще реши проблема. Силно се надявам да не добие гаден вкус и мирис...При теб така ли е ставало? И изтъквам че зунката е варена, не е сурова пушена.

# 5
  • Мнения: 27 524
Не я обезсолявам. Купуваме варено-жарена, която е идеална  Peace

# 6
  • Мнения: 391
Не я обезсолявам. Купуваме варено-жарена, която е идеална  Peace

Kакво ще да рече това??? Ако го знаеш на френски ще ме улесниш. Мерси Блонди! Да не е Au feu du bois?

# 7
  • Мнения: 27 524
Kакво ще да рече това??? Ако го знаеш на френски ще ме улесниш. Мерси Блонди! Да не е Au feu du bois?

Именно  Peace  Hug

# 8
  • Мнения: 391
Kакво ще да рече това??? Ако го знаеш на френски ще ме улесниш. Мерси Блонди! Да не е Au feu du bois?

Именно  Peace  Hug

Ok, мерци още веднъж. Hug Hug

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз купувам варено-жарена и е супер

Общи условия

Активация на акаунт