Гъбично питане

  • 8 861
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 320
момичета,
оказа се, че имам някаква остра гъбична инфекция и ме притесняват следните два въпроса:
1. доколко гъбите пречат на бебеправенето /докторката даже спомена някаква влагалищна гангреза, ако съм чула правилно по телефона/?
2. ако пък случайно се окаже, че съм забременяла и започна да лекувам гъбите, това може ли да повреди плода?
моля, дайте мнение!

Последна редакция: нд, 12 юни 2005, 17:52 от Morena

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 21 581
Момиче , не мисля , че пречат на забременяването , без да съм сигурна .
Ако си забременяла просто лечението ще е съобразено с бременността , докато ако не си бременна е друго лечението .
Влагалищна гангреза за пръв път чувам  Rolling Eyes .

# 2
  • Мнения: 1 329
Незнам дали пречат, но със сигурност трябва да внимаваш какви хапчета и медикаменти взимаш. Предупреди лекарката, че искате бебе и да ти предпише най-безопасните лекарства.
А докато се лекувате не може да правите секс, защото ще се заразите и мъжо ти също трябва да пие хапчета. Така, че сте в изчаквателна позиция.

# 3
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Лечението е различно при бременност и ако не си бременна.
Но лечението трябва да е и за двамата, тъй като досега се предполага че не сте се пазили.
И не знам дали гъбите пречат на забременяване. Но докато се церите секса е забранен #Cussing out #2gunfire за съжаление

# 4
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Ами не съм срещала досега да пишат, че гъбичките пречат на забременяването. Ама, както са ти писали момичетата, кофти е, че не може да правите секс. А без секс..........нали се сещаш!

# 5
  • Мнения: 1 320
лелеееееее, разбихте ме!
и защо е забранен секса?
досега сме си го правили без да знаем, че сме гъбясали. ама щом казвате, ще се въздържим известно време:)
лекарката знае за моите бебешки напъни, освен това мисля да й се доверя напълно, защото това е четвъртият лекар, при който ходя с едни и същи оплаквания и най-сетне някой ми обърна сериозно внимание. така че-каквито лекарства ми изписа-такива ще пия и дано да са силни, за да ги изтребя до крак.

# 6
  • София-Лозен
  • Мнения: 621
Мило мочиче, аз вече 10-тина години се опитвам да намеря най-ефикасното лечение на гъбичните инфекции. Сменила съм безброй доктори и съм изпробвала всички видове лекарства, билки, хомеопатия и т.н. Така и не реших проблема. Искам да ти кажа, че в никакъв случай не пречат на забременяването. Аз забременях при наличието им, така че въобще не се притеснявай за това. Определено, обаче трябва да се лекувате и двамата с партньора, защото иначе няма смисъл. Лечението при бременност е само с глобули или по-леки лекарства, така, че ако си забременяла, споко, ще се намери решение. Даже знам, че ако не си имала проблем преди забременяване те се активизарат при установяване на такова.
Следвай инструкциите на лекарката и не се притеснявай, че гъбоците ти пречат на дългоочакваната цел.
Аз от вчера започнах с вагинални промивки с кисело мляко. Това е единственото нещо, с което не ги бях черпила до сега Laughing. Надявам се този път да успея, защото вече ми е писнало от тях  #2gunfire
Успех с лечението и най-важното е да не мислиш, че ти пречат на бебеправенето.
Всичко, което ти казвам е от личен опит. Ако някой е на друго мнение нека го сподели!

# 7
  • Мнения: 1 320
благодаря, теди!
лекарката каза, че имам не само гъби, ами и гъбична вагиноза и някаква гангреноза, каквото и да значи това. та само гъбите може и да не са проблем, ама при мен е коктейл някакъв. тя самата спомена, че вероятно това пречи на забременяването. иначе ми предписа лекарства и за двамата, да. довечера ги почвам. то вече ясно, че няма как да съм бременна-в мен човечетата няма да оживеят повече от 5 минути при това положение Simple Smile

# 8
  • Мнения: 413
Момиче,
и аз като Тедолина съм повела борба срещу тези гадове от 2 години! Ту те падат в жертва(последния път на Цитросепта), ту аз, та борбата продължава.
В чест на тези врагове съм посетила и сменила над 10 гинеколози, защото не знаех на кой да хвърля вината за безизходицата!
Всички ми казаха, че Гъбите НЕ пречат на забременяването, но...би било хубаво да ги няма. А имаше една, която дори ме посъветва да не ги лекувам, защото и без това, ако забременея - те задължително ще се появят.
Та разни доктори- разни мнения.
Извън тези мили консултации, съм изчела всичко, написано от човешка ръка за гъбите и стигнах до извода, че ако имаш продължителни проблеми с тях- трябва да си изясниш кое ти е приоритетно - да ги мориш с всекакви гадости или да се отадеш на бебеправене, па после да му мислиш?
Никой не ангажирам с това мнение!
такава диагноза не съм чувала никъде!Да не е кандидоза?
Успех!Не ги мисли, на мен ми съсипаха живота!Не се отказвай от бебето.
И пробвай непременно Цитросепт.

# 9
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
...Аз от вчера започнах с вагинални промивки с кисело мляко. Това е единственото нещо, с което не ги бях черпила до сега Laughing. Надявам се този път да успея, защото вече ми е писнало от тях...
newsm34 Ей, само да не си докараш някакво друго зло. Гъбичките от това няма да се махнат. Ако искате по-ефикасно лечение - то е с хапчета - противогъбични. Едно лечение излиза средно 150-500 лв, зависи от хапчетата. Ама се избавяш от гъбичките. Но нали разбирате, че и мъжо требе да се лекува през това време. И никакъв секс на "голо", че само ще си "прехвърляте топката"

# 10
  • Мнения: 3 376
newsm34 Ей, само да не си докараш някакво друго зло. Гъбичките от това няма да се махнат.
Какво зло може да си докара? Няма проблеми с киселото мляко, стига, естествено, на сутринта веднага като стане да измие добре от остатъчното мляко. Иначе, и аз мисля, че киселото мляко е добро средство от природата.

Между другото, аз съм чувала средство, подобно на Цитросепта, само че с лимонов сок. В 500мл вода се капват 1-2 капки лимонов сок и с това се прави промивка.

# 11
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Е тогава може да пробвате освен млякото да сложите и малко краставички и копър  Wink Laughing

# 12
  • Мнения: 9 063
Това с млякото е ефикасно.Аз лично бих пробвала с млечна киселина (ох,така ли се казваше...),която се продава в аптеките.Много хора са оставали доволни,така че май е и най-ефикасното лекарство.Аман от глобули,свещички,промивки и разните му там антибиотици,за които просто си даваме парите.Понякога е нужно доста по-елементарно лечение.

# 13
  • София-Лозен
  • Мнения: 621
Аман от глобули,свещички,промивки и разните му там антибиотици,за които просто си даваме парите.Понякога е нужно доста по-елементарно лечение.

newsm10   202uu
Напълно съм съгласна с теб!

# 14
  • Мнения: 4 298
...Аз от вчера започнах с вагинални промивки с кисело мляко. Това е единственото нещо, с което не ги бях черпила до сега Laughing. Надявам се този път да успея, защото вече ми е писнало от тях...
newsm34 Ей, само да не си докараш някакво друго зло. Гъбичките от това няма да се махнат. Ако искате по-ефикасно лечение - то е с хапчета - противогъбични. Едно лечение излиза средно 150-500 лв, зависи от хапчетата. Ама се избавяш от гъбичките. Но нали разбирате, че и мъжо требе да се лекува през това време. И никакъв секс на "голо", че само ще си "прехвърляте топката"
То хубаво,  ама съм от тези, дето са пробвали и въпросните лечения за по 150-500 лв. Била съм стриктна при спазването на указанията, пазили сме се по три месеца без секс и какво? Нищо! След един цикъл и същата работа. Тези лекарства тотално ти скапват чревната флора и оправия няма, а за черния дроб да не говорим. И уж са най-новите и ефикасни, но точно на мен не ми помогна дори 3 пъти по-дълъг курс на лечение от специалисти. На човек му бръмва главата и вече не знае кое ще му помогне.

Общи условия

Активация на акаунт