Две овулации в един цикъл???!!!

  • 9 519
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 313
това е мнение на лекар, което прочетох :"бременност след 34-35 годишна възраст. Поради обстоятелството, че в тези години по-често е налице физиологична хиперстимулация на яйчниковата функция, в резултат на която настъпва множествена, тоест – двойна овулация като най-често срещано събитие, в основата на която пък стои двуплодната бременност и реализирането й"
НЯКОЙ ЗНАЕ ЛИ НЕЩО ЗА 2 ОВУЛАЦИИ В ЕДИН ЦИКЪЛ - В КОИ ДНИ СЕ СЛУЧВАТ????????????
още някъде бях чела , че канадците правили изследване и установили, че при 10% от наблюдавалите жени имало 2 овута.
при мен се е случвало точно преди цикъл да се види жълто тяло, а то нали живееше 7-8 дни и се свива и сега се замислям да не е мила втора овулация.
Аз съм на 36 вече и все чакам всичко да се случи като по учебник, то в природата май не е точно така Confused

# 1
  • Мнения: 7 718
Две овулации - да, но в рамките на няколко часа, така стават близнаците, нищо нито фантастично, нито загадъчно. Peace

# 2
  • Мнения: 313
да това е ясно, аз питам за овулации през 7 дни или нещо такова....не мога да си го обясня как се получава практически, но явно е факт, защото от няколко човека го прочетох

# 3
  • Мнения: 7 718
Жълтото тяло при бременност функционира до третия месец, за да храни зародиша до образуването на плацента.
При липса на бременност регресира с идването на цикъла.
Не търси под вола тела, правилно функциониращия женски организъм има една овулация, рядко две в рамките на няколко часа. Другото дори да същестувва някъде е аномалия и едва ли дава качествени яйцеклетки.

# 4
  • Мнения: 1 950
Преди доста време и май в Искам бебе, имаше пусната тема от една потребителка, как била сигурна, че е забременяла в дни, които са далеч от овулацията според нея. Ние и обяснихме, че няма как да е станало така, но тя каза, че най-вероятно е имала втора овулация Laughing
Една съфорумка ползваща добре чужди езици, се разтърси из нета и намери инфо за втора овулация, и какво се оказа, че имало хипотетична възможност за такава, когато жената има сексуални контакти не с постоянния партньор, а с лИбовник Wink. Тогава от адреналина, буйстващите хормони и т.н. било възможно да узрее доста бързо нова яйцеклетка Laughing. Според мен обаче това си остава в кръга на хипотетичното и шегата.
Скъпа Илиана, не вярвай на всичко написано в нета, разбира се всяко правило си има изключения, но по-добре човек да следва здравият разум, отколкото да гони вятъра.
Успех Hug

# 5
  • Мнения: 313
да прави сте...то остава на това да се надявам, просто се зачетох и се замислих как изобщо се случва това нещо след като хормоните, които определят се менят в 3-те фази на цикъла и за узряването на яйцеклетката трябва да поддържат определени стойности...замислям се върху тези неща, защото цикълът ми вече откача тотално /винаги е бил точен/ вече ми е 41 ден, не съм бременна, към 20-тия имах нещо кафеникаво и ПМС и реших, че ще ми дойде по-рано защото се установи ановулаторен цикъл, после нищо и сега от 1 седмица пак имам ПМС и като за капак температурата ми от 3 дни е 36,9...няма как да стане фоликули, които преди 20 дни бяха 11мм и не се развиваха изведнъж да се пукнат!!!!!!! ама вече от вчера нямам и никакви симптоми да ми идва
ЧУДЯ СЕ КАКВО ДА ПРАВЯ...да чакам да ми дойде или да отивам на лекар!!!???

# 6
  • Мнения: 7 718
Фоликули? Мисля, че тук е причината за закъснението, освен, ако не си стимулирана.
Това предполага поликистоза?
Иначе ако на 20-я ден си имала фоликул 11 мм е възможно да порастне и да се получи овулация, дори бременност. Макар че е рядко, но е възможно. Моят съвет е да направиш тест за бременност.

# 7
  • Мнения: 313
още като отидох на 14 ден от цикъла се видяха в единия яйчник 1 филикул 11мм и няколко по-малки по 9мм, а  в дугия също един 11мм, но докторът от Плевен каза, че тия за него не са доминантни и тук овулация няма да има. След като ги видяхме след 4-5 дни още са си стоят на същото положение в крайна сметка му повярвах. И той като теб каза, че единия яйчник му приличал на поликистозен, но не е. Д-р Владимиров също ми го е потвърждавал,че нямам ПКЯ. То май доколкото аз разбрах с такива /поликистозни/ се раждаш, няма как изведнъж да ти станат такива.

# 8
  • Мнения: 20
Съвсем нормално и не чак толкова невъзможно е да имаш две овулации в един цикъл и изобщо не е в кръга на фантасмагориите. Аз съм ходила нормално на гинеколог на съвсем обикновен годишен преглед и като са ме гледали на ехограф без никакви стимулации и подобни не6та малко преди датата за овулацията ми се е случвало да имам  и в двата яйчника по една узряла яйцеклетка готова всеки момент и лекарката ми е казвала, че това, да случва се рядко, но не е и абсурдно, просто някаква случайност, вярно е че е едната беше малко по малка от другата, така че е съвсем възможно да последва и втора овулация след първата. Какво толкова странно има в това? Въпрос на организъм.

# 9
  • Мнения: 7 718
Каролинa, я, чети внимателно. Никъде не съм казала, че фантасмагории са две овулации в рамките на няколко часа, какъвто е и твоят случай, така стават близнаците. Peace Фоликул с размери от 18 мм до 26 мм може да даде годна яйцеклетка, така че различната големина не пречи.
Тук става дума за разлика между двете от седмица и повече.

Илиана, направо ми се струва, че имаш поликистоза. Възможно е да си на границата. За поликистоза се говори при фоликули над 7-8 броя.  Много са различни случаите на поликистоза, но определно има динамика. В един период от живота си може да имаш ясно изразена, в друг - не. Тези, с тежката поликистоза обикновено се раждат с нея и имат проблеми от малки. Но ти също имаш проблем - нямаш овулация, което не би ти пречило да си живееш нормално, но ти пречи да имаш детенце.
Изследвай си хормоните, прегледай се пак следващия цикъл и после ще мислим.

Последна редакция: пн, 16 юни 2008, 14:45 от Taни

# 10
  • Мнения: 20
За четенето по-съсредоточено си права Winkмакар, че пак си запазвам известни резерви дори и прочитайки всичко по-внимателно спрямо твоя съвет:), защото все пак в природата се случват и неща който не са спрямо основните и' закони, който не можем да обясним и те все пак се случват... и това му е най-хубавото, защото дори когато нещата изглеждат съвсем безнадеждни понякога някоя странност и на пръв поглед уж невъзможна ситуация може да те изненада приятно. Може дори съвсем точно поставена лекарска диагноза на базата на факти понякога да  сгреши и то в добър план.
  Гледала съм документален филм за жена износила тризнаци един от който в стомашната си кухина, и то съвсем здрави и игриви деца, ако такъв пълен абсурд  е възможен, защо да не може да има последователни овулации в един и същи цикъл? Да прави сте,че  не е добре човек  да вярва в изключенията, но все пак е хубаво ако това късметлийско изключение се случи точно на теб и от него има резултат нали? Тогава нито ще ти е нужно някой  да ти го обеснява нито нищо, просто 6те знае6 случи се с мен и съм радостна от това...

Последна редакция: пн, 16 юни 2008, 14:52 от Taни

# 11
  • Мнения: 7 718
Хубави са изключенията, случват се, но реалността е друга и човек с проблеми не трябва да рови в тази посока, а да мисли рационално и да търси правилното решение за себе си. Peace
В случая - да се мисли за поликистоза, да се правят изследвания и прегледи в тази посока, защото затварянето на очите и заравянето на главата в пясъка с разсъждението "стават чудеса, две овулации в голям диапазон от време" само ще усложнят нещата и ще се пропусне важен момент за лечение и помощ.

Последна редакция: пн, 16 юни 2008, 14:53 от Taни

# 12
  • Мнения: 4 324
Моля да се коментира САМО по зададената тема, останалото на ЛС.
Ще редактирам постингите на Лали и Каролина и ще изтрия личните отклонения!

# 13
  • Мнения: 7 718
Офф: Не смятам, че редакцията е справедлива.
В този форум се толерират  много обиди и разправии.
Размяната на думи между нас с Каролина са детска игра в сравнение с това, което се допуска тук, незнайно защо.

# 14
  • Мнения: 939
Относно двете овута... Не би ли трябвало при такива съмнения да се направи проследяване на целия цикъл с УЗД? newsm78 В крайна сметка, то вярата в чудото е ясно, че не е логична и рационална, ама за да се потвърди и отхвърли нещо подобно, що да не се направят и прегледи и ще стане ясно. Все пак всеки има нужда от някаква надежда и сам си избира в какво да вярва и в какво не. Когато се съмнявам в нещо - търся начин да го докажа или отхвърля - мисля, че това е метода.

Общи условия

Активация на акаунт