Отговори
  • Мнения: 158
Аз съм с две, и почти изцяло се грижа аз за тях и за домакинството 24 часа в денонощието, 7 дена в седмицата. Таткото добре, че често  поема баткото, извежда го, разхожда го, и също така той пазарува и мъкне. Всичко друго в къщи е моя грижа. Бебето е недоносено и от както се е родило все се храним по цял ден, поне малко да се приближим до долната граница на наддаването Sad Бабите са едната далеко, другата работи.

Аз не се оплаквам от всичко това, радвам се  много на дечицата си, единственото, което обаче ми тежи е, че не ми остава време да се поддържам.  Не че не ми остава всъщност, а по-скоро някак си нещо ми се пречупи вътре в мен, зарината нон стоп от битовизми, от грижи за околните, и просто забравих да мисля за себе си. Напоследък все се нося по домашному. Нямам почти нищо общо с онова момиче от преди 7 години, когато се запознахме с мъжа ми. На 28 съм сега.

Как се справяте вие, които сте в подобно положение на нон стоп ангажираност, моля ви насърчете ме по някакъв начин?

Просто, за да имам сили да се справям с всичко, и най-вече с притесненията покрай бебето, някои неща съм ги избутала на заден план. Да не говорим, че и време не ми остава.  Просто отговорностите ми са такива, че трябва да осигуря денонощно присъствие (по едно време се наложи да се будя с будилник през нощта да храня бебето, щото беше спаднало на тегло заради вирус:(
 Дори при втората бременност, когато имаше някои проблеми с подготвителни контракции, аз я изкарах цялата на крак, грижейки се и за домакинство и за баткото, родих 3 седмици преди термина.

Не е леко, но ние сами сме избрали този път - да се грижим ние за децата, а да не ги даваме на ясла или градина.

Ама как да намеря време и сили, за да имам ако не отличен, то поне много добър външен вид, като едно време ...

вие как успявате да го направите?

# 1
  • Мнения: 1 632
netty77,така е!Разбирам те напълно.Нещата ще се променят когато малко дръпне бебо.И аз така като теб,нямах не само време ,но и желание от умора и еднообразие.Малко да поотрасне бебето,когато няма да има нужда от това внимание което изисква сега,ще ти дойде от само себе си.Пожелавам ти търпение и сили!

# 2
  • Мнения: 257
 newsm78Какво ти има на външния вид, че толкова си се отчаяла?

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Сигурна съм, че няма човек, който да ти даде готова рецепта. Просто трябва малко време и желание от твоя страна. Очевидно желанието вече е дошло остава да намериш времето. Използвай случаите в които съпругът ти се грижи за синът ви. Бебето със сигурност няма да ти попречи да си направиш прическа, да се гримираш и облечеш добре. От там нататък е въпрос на организация да вмъкнеш фризьор, фитнес или 20 мин. упражнения пред телевизора т.н.  

# 4
  • Мнения: 398
 ИЗобщо не намирам време за себе си.Само някое друго упражнение и това е.Всички друго е лукс.

# 5
  • Мнения: 46 510
Максимално време навън, това беше моята рецепта.
Колкото повече си стоим вкъщи, толкова повече работа имам после по оправяне и чистене.

Време за мен намирах когато спеше и след работното време на мъжа ми.

# 6
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ми не намирам време за себе си Tired
От както се е родил все сама си го гледам, вече усещам и умора.....
Мисля другия месец да го закарам при майка ми за седмица, ама се чудя как ще е повече от 6м сме по 24ч заедно. Хем ми се иска да си почина, хем не ми се иска да се разделяме ooooh!

# 7
  • Мнения: 275
Често когато имам време - нямам сили да се погрижа за себе си и обратното. Simple Smile За съжаление  свикнах да не съм толкова взискателна към себе си. Вярвам, че с течение на времето, грижите ще намаляват и ще се справям с лекота с битовите задължения. Но вече се разделих с илюзиите, че животът ми ще бъде както преди да бъда родител. Но в това си има голяма доза очарование.

# 8
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Често когато имам време - нямам сили да се погрижа за себе си
даммм и аз съм се сблъсквала с този момент Tired

# 9
  • Мнения: 1 477
Време за себе си намирам като заспи малкия и вечер, когато се прибере мъжа ми от работа.След като си вземе душ му връчвам детето.За щастие не протестира.През деня се затъжва за него.Нашите баби също не са разположение и така съм си изградила режима ,че да имам поне час на ден само за себе си.

# 10
  • Мнения: 5 026
Като поотрасна-когато спи. Преди това гледах да спя с него и пак нямах време за себе си Simple Smile

# 11
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
На обяд и вечер,когато вече спи.И това време не е само за мене,а и за да си свърша и някоя домакинска работа.В общи линии нямам много време лично за мен.Когато таткото почива,оставям Алекс при него за 1-2 часа,а аз излизам да се рзходя сама и да позяпам по магазините.Така ще е докато не тръгне на ясла или детска градина. Peace

# 12
  • Мнения: 2 722
Моя честен отговор - когато забравих да си платя интернета, установих, че имам време за всичко  Joy

Всъщност идва момент, когато умората надделява над суетата, но лека полека равновесието се възстановява. Въпрос на организация на времето е.

# 13
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Моя честен отговор - когато забравих да си платя интернета, установих, че имам време за всичко  Joy
тук май си много права Thinking е сега малък спи а аз се ровя из форума Crazy

# 14
  • Мнения: 554
Близо 3 месеца след като се роди дъщеря ми не си обръщах никакво внимание, ставах и цял ден си ходех с пижамата, връзвам си косата с ластик и то без да се среша, вечер се опитвах да си спомня дали сутринта съм си измила зъбите и такива неща.... Реших, че не мога повече така и аз съм човек и имам нужда от поддръжка Crossing Arms Сега е и по-лесно, защото е голяма и докато тя се разхожда с паяка и разтребва аз например си скубя веждите или си оправям маникюра, останалото докато спи. Абе стига да има желание за всичко се намира време Grinning

Общи условия

Активация на акаунт