Алергия и бременост

  • 674
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 350
Здравейте,
Откакто забременях пред 11 седмици започнаха проблемите на алергична почва при мен. От изчетеното до сега разбирам че е уртикария ( основно по кожата след консумация на различни храни), но напоследък започнах и от "въздуха" да се изривам  #Cussing out Интересното е че преди това не съм имала алергии, нито към храни, нито към лекарства. Четох и темите на мамите от форума, но поне на тези които попаднах им минаваше за 2-3 седмици, а при мен още от зачеването  #2gunfire
Има ли смисъл да ходя на алерголог  newsm78, гинеколога каза да пия повече вит С и да огранича храните от които се изривам. Хубаво, до сега бяха череши, ягоди, краставици, марули, домати , чушки... но онзи ден се изринах и от баничка с боза  #Cussing out Някои имал ли е подобен проблем и как се е преборил?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Ами ягодите са си доста силен алерген. Най-вероятно няма да ти изпишат лекарства и ще ти кажат какво да избягваш, но трябва да отидеш на лекар все пак. Поне нещо локално за мазане може да ти изпишат. Питай и за хомеопатични лекарства. Има разрешени такива.

# 2
  • Мнения: 97
Аз имам същия проблем от 10 дни, със страхотен обрив по цялото тяло и сърбеж. Ходих на 3-ма дерматолози едва последния ми каза, че е  от оцветители и ми изписа хапчета и мехлем, даже първия ден и инжекция си правих, но аз съм 32 седмица ,но при теб е много рано за каквито и да било мехлеми и т.н. Все пак иди на дерматолог, а аз се обливам и с отвара от лайка. Дано ти поотмине защото е ужасно.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Алергиите са за алерголог, а не за дерматолог. Особено пък по време на бременност. Алерголога ще направи и тест за алергии към храните.

# 4
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Аз също се изривам от нещо,но не от храна,защото обрива се появява
при мен само летния период.Интересното е ,че докато бях бременна,
обрива не се появи,за разлика от следващата година,когато дойде пак Confused
Според мен,трябва да отидеш на алерголог Peace

# 5
  • Варна
  • Мнения: 222
Имах абсолютно същите прояви на алергия, но преди да забременея. Точно както казваш, изприщвах се от въздуха. През цялото време бях на някакви петна, къде от обривите, къде от чесането. Бях се "излекувала", но по време на бременността, нещата се възобновиха с пълна сила. Имаше една друга тема, където май се стигна до извода, че бременността отключва такива алергични реакции. Честно да си кажа, аз питах гинеколога си дали тези алергии вредят по някакъв начин на бебето и тя каза не. Оттам нататък остана само да си ги изтърпявам, но при мен се появиха към 7ми месец, докато ти си още в началото и ще ти е доста трудно. Най-добре се консултирай с алерголог, защото той ще е най-наясно какво и дали изобщо можеш да пиеш нещо. При мен пак отшумяха след раждането.

Общи условия

Активация на акаунт