Ами...не расте

  • 1 220
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 072
Никога не съм предполагала, че ще пусна такава тема, но уви! Все си мислех, бебе, дето е само на кърма няма начин да не расте. Дани растеше невероятно много, а и Руби в началото също. Миналата седмица бяхме на консултация и се оказа, че за месец и половина е качил към 800 грама. Е, не е супер много, но е нещо. Оттогава не знам какво му стана, започна да пие максимум 5 минути от едната гърда, а другата като му я подам започва да пищи и не я ще и това е то. Не исках да се притеснявам предварително, реших, че просто много бързо суче, но днес все пак отидох на контролен преглед. Ами, не е качил нищо, ама нищо, даже може бе малко е свалил, защото беше колкото миналата седмица, а сега тъкмо го бях хранила, за разлика от преди 1 седмица. Казаха да отида пак след 1 седмица да видим как стоят тогава нещата и тогава ще му мислим.
Не знам какво да правя. Даже не мога да му давам повече да яде, защото не ще!!!
Не знам, дали може да е от зъби? Той много се лигави, и си пъха всичко в ръцете, отделно е малко настинал, тече му носа, покашля, а снощи имаше е малко по-висока температура, 37.8 в дупето. Чудя се много, но основно се притеснявам Sad

# 1
  • Мнения: 6 243
Сара, сети ли се педито да го премери на дължина? Нали се сещаш, че понякога дърпат на сантиметри и запазват теглото си. И не го тегли всяка седмица, ужасно ще се изнервиш. Колкото и да ти е трудно, не мисли колко суче, дали изсуква, кое е пил - предно или задно мляко - гледай само дали има пълни памперси, дали спи спокойно, здраво ли е - ей тия неща. Ако бебето е спокойно и усмихнато, мерките и теглилките не са от значение. Излишно абсолютизираме това мерене и теглене. За дечица болни или с проблеми, е разбираемо, но непрекъснатото теглена на здрави деца създава твърде много излишни тревоги на майките. Ох, не те успокоих, но виж темата до твоята за Али и адаптираното мляко - звучи ли ти познато!

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Може да губи апетит, защото му никнат зъби, както може и да е , защото е малко болен.Аз също, когато се поразболея, макар и леко и несериозно, веднага ми се отразява на апетита.Малките човечета са още по-чувствителни.А как е температурата при вас?Тук имавече жеги и Ники съвсем осезателно намали храненето, което считам за нормално.
А ти, струва ми се, прекалено се притесняваш Wink.Това че една седмица не е наддавал, нищо не означава.Като му помине нослето и се почувства по-добре, ще прояде.Недей да го теглиж всяка седмица - не е недоносено новородено все пак, големи сте вече WinkА не си ли чела че кърмачетата наддават скокообразно - нищо, нищо и изведнък- кило Grinning

# 3
  • Варна
  • Мнения: 632
Хей я по-ведро.Погледни моята тема за Али. Аз не съм спец,но мисля,че нямаш основание да се притесняваш.800гр. са си направо идеално.Аз лично знам едно бебе,което суче по 5-7мин. от едната и по3-4 от другата гърда и си наддава нормално.Дори и да е малко настинало бебчето е нормално да свали някой -друг грам,ама и това не е фатално,продължавай да си кърмиш и не се затормозявай толкова.И наистина тегленето всята седмица не е необходимо.По-добре е на две.
Успех!

# 4
  • Мнения: 1 072
ааа, тука такива съвети "давай адаптирано мляко" няма. Или поне не на този етап. Опитват първо всичко друго преди да минат на този вариант.
Аз по принцип не се шашкам толкова и не го меря всяка седмица (миналата си беше плановата консултация, с имунизация), а тази го заведох точно защото не яде добре последните дни. Честно казано, реших да отида, за да се успокоя, защото бях почти 100% сигурна, че ще е качил, въпреки, че на гърдата се задържа само символично. А тя каква стана...
Какви жеги тука, слънце не сме видяли тая година...
Може и от зъби да е, може и да е леко болнав, ама ми е толкова криво...
Добре че сте вие да ме поуспокоите...
А, да, на тази, не плановата консултация дължина не мерят, само тегло.
Притесних се и защото тая в консултацията каза (то това не ни е джипито, то е отделна инситуция, днес бях в консултацията)да отидем пак другата седмица и да видим, ако и тогава не е качил щели сме да се обадим на джипито да видим да го изследват защо не пие и защо не качва. Тъй като тук по принцип не се хвърлят веднага на лекарства и доктори, а го правят само ако наистина се предполага, че нещо не е наред, факта, че го предлага ме притесни. Ако ме разбирате какво имам предвид...

# 5
  • Мнения: 1 072
ааа, ама ние нощното не го пропускаме така или иначе.
къде ти, той е още само на 4 месеца и половина!

# 6
  • Мнения: 6 243
Тъй като тук по принцип не се хвърлят веднага на лекарства и доктори, а го правят само ако наистина се предполага, че нещо не е наред, факта, че го предлага ме притесни. Ако ме разбирате какво имам предвид...
то тъй, ама де да ги знаеш те пък какво си мислят - тая странна южнячка сега да не реши, че я пренебрегваме, я да й обърнем по-особено внимание баш на нея...
(аз с товя специално внимание така си изпросих консултация със специалист по европейска фармакология като бях в Щатите едно време, да нети казвам колко пари ме обръсна, за да ми каже че ми няма нищо).

По-добре, че ще ви направят изследвания, поне ще си наясно с нещата. Тукашната ми докторка досега да ти е предписала Нан или Аптамил да го оправиш туй дете.

# 7
  • Мнения: 951
оффф,добре те разбирам...
Бях свикнала нашият мечо да качва по кило всеки месец,на 4 месеца тежеше 7 600,а после...уж суче,пълни памперси,доволен и ухилен...а бузките поспаднаха и виждам,че не качва.След 2 седмици педито пак го  претегли -беше качил едва 180гр.Тогава реших да изчакам да стане на 5 мес и дни и да го захраня. Утре сме на консултация(минал е 1 месец) и знам със сигурност,че не е наддал и 200

# 8
  • Варна
  • Мнения: 4 818
И на дължина не е ли пораснал човекът?
Помня, че към 3-4 месец Мая започна да суче много скоростно и от едната гърда на хранене. Много се дивих какво става, ама то шошето си знае работата. Но не е боледувала и наддаваше.
Казваш, сополиви се бебочкото. Ами ти пробвала ли си да смучеш и да пиеш със сопол и запушен нос? Много кофти и изнервящо. Наскоро и на нас ни се случи, на дърти години да хванем сапол и не можахме да се кърмим, та намалихме тая работа съвсем. А, и бебе нямаше хапетит никак. Отслабна горката доста.
Та мисълта ми е, да се успокоиш най-вече, ще се оправят нещата.
Може би покрай зъбопоникването и хремавост, липсва му апетит и го мързи да цмока, може някаква друга криза да го е подгонила, то цял мъж бе - мож ли го разбра!? Heart Eyes
Хайде да пишеш какво става.
Желая ви здраве!

# 9
  • Мнения: 3 550
Може да му е запушено нослето, да не може да диша и затова за отказва гърдата. Моето жабче беше така преди няколко дни. Представям си ужаса, който си изпитала. И на мен ми настръхна косата като го гледам как се дърпа и пищи от гърдата като опарен. Почистихме му нослето с аспиратора (абе, и това е една гадост) и прояде. Успех! Вярвай, че ще се справите!

# 10
  • Мнения: 1 072
оф, чак сега виждам, че имам още отговори. Ама то настана голям ужас вкъщи. Двамата ми юнака вдигнаха яка температура в петък, после се изринаха ужасно, а сега аз съм с гнойна ангина с през 2 часа по 39 градуса. Дадоха ми антибиотик и сега се притеснявам,че бебчо ще се отбие, защото почва да суче и после пуска с рев гърдата и не ще и не ще.
А иначе на дължина тоя път не го мериха, защото не беше планова консултация, а аз отидох в свободните приемни часове само да му видя теглото.
Ще видим тоя петък как ще е, ама след тая болест дето изкара (дето
 даже не можаха да определят каква е, 3 дни с температура и обрив) се съмнявам, че ще съм доволна от резултатите.
Мерси за отзивите във всеки случай. Ще ви кажа като има развитие.

# 11
  • Мнения: 6 243
Бързо оздравяване на всичките!!! Не се притеснявай за отбиване - като се оправи, пак ще почне да си суче хубаво човека.

# 12
  • Мнения: 102
Ние също около 4-ти месец наддадохме много малко. Малката се беше дръпнала и не искаше да суче много. Като отидохме на консултация се оказа, че за месец и половина беше наддала 500 гр. Но пък на сантиметри беше дръпнала с 3-4  см.

# 13
  • Мнения: 1 072
Пак сме налице. ТЪкмо се прибрах от консултацията и нашият герой е качил великите 50 гр! Докторката (или каквато е там, защото дава съвети за хранене, възпитание и т.н. на децата, но не знам дали е с докторско образование) каза, че за дете, което 4 дни е било с температура около 38.5, след което майка му е била с 39.5, и това е постижение. Каза (не че не го знаех, ама тя да си изпее песента) да му давам всеки 2 часа да суче, за да ми се стимулира кърмата, която наистина е жива я няма след тая мойта болест. Ако и другата седмица не е качил сме щели да обсъдим варианта частично да му даваме сухо мляко. Яд ме е, това дете бях решила да го кърмя повече от брат му, ама на...
Ама и аз с тая гнойна ангина, на дърти години бива ли такова нещо Sad

# 14
  • София
  • Мнения: 2 249
Сара, не се притеснявай. Сигурна съм, че бързо ще се справите.
Как сте със сукането сега?

Общи условия

Активация на акаунт