Тайната на дългата и здрава коса - 37

  • 18 530
  • 396
  •   1
Отговори

Анкета

Кое е любимото ви масло?

Опции:

* Може да изберете максимум 2 опции.

  • Мнения: 4 496
                                                     

                                                   НАШИТЕ РЕЗУЛТАТИ МОЖЕТЕ ДА ВИДИТЕ ТУК


Забележка: Витамин А е тератогенен (опасен за плода) в големи дози!! Хубав и ефикасен, но не бива да се използва от бременни и кърмещи дами.

Тема 1    Тема 2
Тема 3    Тема 4
Тема 5    Тема 6
Тема 7    Тема 8
Тема 9    Тема 10
Тема 11  Тема 12
Тема 13  Тема 14
Тема 15  Тема 16
Тема 17  Тема 18
Тема 19  Тема 20
Тема 21  Тема 22
Тема 23  Тема 24
Тема 25  Тема 26
Тема 27  Тема 28
Тема 29  Тема 30
Тема 31  Тема 32
Тема 33  Тема 34
Тема 35  Тема 36

Препоръчително, дори задължително е, ако дадена съставка не Ви понася, да я замените  с друга по - подходяща. Маската не е патентована, закони за използването ́и няма. Grinning

Оригиналната маска:
2 с.л. тривитаминол (ново име- АД3Е/мастна основа, Виалитон/водна основа)- купува се от ветеринарна аптека, струва около 4-5 лв за 100 мл.
1 с.л. свинска мас - заменя се с бадемово масло (най - мощният стимулант за израстване на коса); зехтин; масло от гроздови семена (за регулиране на омазняването); масло от пшеничен зародиш (за много суха, накъсана, цъфтяща коса),  масло от шеа/карите , масло от жожоба, ....  ИНФО ТУК
1 с.л. ракия - или друг алкохол - водка, ром, коняк
1 с.л оцет - за да се избегне миризмата на салата, можете да замените с лимонов сок
2-3 капки газ -  за блясък ако е с изтекъл срок на годност мирише по - слабо. Купува се от железария или евентуално магазин за домашни потреби.

Съставките, които може да добавите по свое усмотрение към оригиналната маска, по своето действие се делят условно на два вида: регулиращи омазняването и изсушаващи.

Регулиращи:
Всички видове масла
- бадемово масло (най - мощният стимулант за израстване на коса);
- масло от гроздови семена (силен антиоксидант, подходящо за мазна коса и кожа)
- масло от пшеничен зародиш (за много суха, накъсана, цъфтяща коса - нанасяйте предимно в краищата)
- масло от шеа/карите
- масло от жожоба
- кокосово масло
- маслиново масло
Изсушаващи:
- кисело мляко - за еластичност на косъма
- мед – за всеки тип коса, прави косата мека и подхранена
- жълтък -  подхранва, но „извлича” боята от боядисаната коса , затова ще се наложи да се боядисвате по – често. Изсушава леко. Да се измива внимателно с хладка вода, тъй като ако започнете с гореща, ще се пресече и „свари” – ще останат малки топченца, които трудно се премахват и започват да гният в косата.
- аспирин – за растеж и п-в пърхот
- хума - има различни видове хума - зелена, жълта, бяла, розова, синя, - консистенцията е подобна на кашичка. Ще е необходимо по - голямо количество, за да се покрие цялата коса.ИНФО ТУК) - консистенцията е подобна на кашичка. Ще е необходимо по - голямо количество, за да се покрие цялата коса.

Маската се нанася в корените и се разнася по цялата дължина на суха коса, преди миене. Косата се прибира в найлонова шапка /торбичка и се завива с кърпа или се увива в потопена в гореща вода и добре отцедена кърпа. След 2 часа се измива.
Прави се 2-3 пъти седмично (зависи от честотата на миене) за период от 2 месеца (една опаковка тривитаминол/АД3Е е достатъчна за около месец при посочените по - горе количества на продуктите), след което се почива месец - два, за да не се пренасити косата и да не се предизвика обратен ефект.


Маската може да се редува с готови маски. След измиване, при желание се нанася подходящ балсам в краищата на косата. За по - лесно разресване може да се втрият две-три капки кристали/масло от жожоба/карите. Против цъфтящи връхчета е подходящо втриването на пшенично масло (има лек "мокър" ефект).

Какво съдържа тривитаминолът?


VITAMIN AD3E

Активни вещества:
Vitamin A palmitate 1 500 000 IU
Cholecalciferol /Vitamin D3/ 2 000 000 UI
Alpha Tocoferol Acetate /Vitamin E/ 1. 0 g

Помощни вещества:

Chlorocresol
Sunflower oil

След отваряне се съхранява 4 седмици в хладилник.
Пише Витамин АД3Е, но в аптеките като кажеш,че искаш тривитаминол, те знаят и го дават. Шишето е кафяво, а етикета с жълт и зелен надпис, 100мл. Отдолу има снимки на разни животни.
Какво съдържа Виалитонът?


ВИАЛИТОН

Активни вещества:
Вит. А, Д3 и Е,

Помощни в-ва: динатрий хидроген, фосфат лим. к-на, кремофор ЕЛ, нипазол, динатрий едетат, бутилхидрокситоулол и вода

*Обърнете внимание, че А, Д, Е са мастноразтворими витамини, т.е усвояват се от организма само в случаите, когато се използват с някаква мазнина /растителна или животинска/ - във вода не Ви вършат работа Peace

(Моля, не считайте маската за панацея, тъй като причините за проблеми с косата са наистина много. Дамите, които нямат ефект, могат спокойно да я спрат, а тези, които имат, да продължат с употребата ́и по свое усмотрение. )

     Най-общо казано, човек може да има такова окосмяване, каквото е закодирано в неговия генотип. С природата не може да се спори: наследствеността определя цвета, гъстотата и растежа на косата.

Структура на косъма
    Космите се част от живия организъм, чиято структура и функция трябва да се познават добре. Освен естетична, космите имат и защитна роля – те предпазват скалпа от различните агресивни фактори на заобикалящата среда (физични, механични, химични, слънчеви и др.). Косъмът има две части:
- стъбло – видимата част и
- корен – разположен в скалпа и съдържащ космения фоликул, от където нараства косъма


Космен цикъл
    Космите растат от корена и имат цикъл от три последователни фази: Анаген – активна фаза на растеж (от 3 до 6 години) Катаген – фаза на обратно развитие (приблизително 3 седмици) Телоген – косъмът умира и отпада, а после се замества от нов косъм. Космите във фаза анаген съставляват 85% от цялата коса. Нормално, на ден отпадат от 50 до 100 косъма. В живота на човека се редуват 25 космени цикъла.

Косопад
    Засиленият косопад, който най-често е сезонен или при мъжки тип оплешивяване (Alopecia androgenica), засяга както мъже, така и жени, и има за резултат по-бързо или по-бавно разреждане на косата в областта на темето. Различни фактори участват в този процес:
- вътрешни фактори: генетично предразположение и наличие на рецептори за тестостерон в космения фоликул. Космите стават все по-фини, като мъх и впоследствие изчезват
- хранителни фактори: недостиг на протеини, витамини и аминокиселини, съдържащи сяра ,
- психологически фактори: психически стрес

    Имайте предвид, че косопад не започва няколко апликации на маска/ампула/шампоан, както и няма да изчезне с няколко апликации.


*Маста в рецептата трябва задължително да е обезсолена.

Обезсоляване на свинска мас 
Взема се известно количество  свинска мас /напр. 1 ч.ч./ и се слага в съд с повече вода. Слага се да заври и се засичат 30 мин след завирането. Изчаква се да изстине хубаво, така че да се втвърди отново маста и се обира с лъжица- самата мас  става като капак върху водата. Маста е вече съвсем обезсолена- солта е заминала във водата. 

От къде да закупя тривитаминол?


София"Ветеринарна клиника и зоомагазин - Зоопланет".
                       Адрес: гр. София, Зона Б18, бл.11
                       тел: 02/8220326
                       
                        Ветеринарна аптека в автогарата на Овча Купел
                       
                        В Студентски град- ветеринарен лекар и аптека в кооперацията след 7-мо районнно ,гледа към Икономическия 

                        бул. Витоша №125  Цената - 9,00 лв.

Варна - "Обединена ветеринарна клиника" - бул. Ген. Колев срещу Електрон
                          Ветеринарни аптеки - до хали "Шипка", до подлеза на Ж.П. гара

Пловдив - клиника ПРОВЕТ в ж.к. 'Тракия', ул."Княз Борис I" (до у-ще "Ч.Храбър")
                           
                  - клиниката на бившето АПК, по пътя за с. Труд.

                  - ул. Ген. Данаил Николаев 43 , магазин за храни за животни
________________________________________________________________________________
 

Последна редакция: нд, 15 юни 2008, 16:25 от мис арк

# 1
  • Мнения: 4 496
Момичета, изпращайте ми снимките си за новото албумче на ЛС.

# 2
  • Мнения: 389
Хопаланка,първа newsm47

Няма да гласувам,защото нямам още наблюдение в/у маслата.

# 3
  • Мнения: 1 802
 afwitch По анкетата - бадемово и кокосово  Peace

# 4
  • Мнения: 5 173
Честите тема!
Мис Арк, изчерпателна, както винаги!  bouquet
Гласувах за Гроздови семки, но като че ли нямам любими, защото не съм ползвала много

# 5
  • Мнения: 965
Нападение № 5  Joy

За анкетата - кокосово и жожобаNaughty

Мис арк, поредната готина тема, браво!   bouquet

Утре ми е маскен ден  Party

# 6
  • Мнения: 4 496
Отваря ли се албумчето?  Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 5 173
отваря се

# 8
  • Мнения: 4 496
Радвам се.
Новото място на линка към албумчето е точно под снимката в първия пост. Hug

Ще добавя и снимките, които видяхме в предната тема.

Аера, теб да те изчакам ли за снимка, или да сложа тази с тортата? Crazy

Моя след подстригването нямам. Ще чакате. Mr. Green

Последна редакция: нд, 15 юни 2008, 14:19 от мис арк

# 9
  • Мнения: 3 782
Хоп в новата тема  Party Мис арк  Hug, страхотна си   bouquet
Хайде, пълнете албума, пращайте снимки   photoLaughing
За анкетата - бадемово и от гроздови семена, гласувам за тях.
Онзи ден отново бях маскирана, кис.мляко го замених с прясно. Отново съм доволна от резултата, но се чудя дали да не сменя малко маслата Thinking

# 10
  • Мнения: 446
Любими: кайсиево и кокосово за лицето, за косата кокосово и от гроздови семки.

# 11
  • София
  • Мнения: 708
Само да си направя маската, ще взема и аз да ви изпратя снимки!

Да ви питам нещо малко извън темата (защото в другата тема никой не ми обърна внимание, а тук сте много отзивчиви  Mr. Green ). Може ли някое от маслата да се използва като околоочен крем?

# 12
  • Мнения: 1 282
Гласувах в анкетата с опцията "Нямам любимо", защото от всички масла, които съм ползвала досега съм доволна. Определено косата ми е жадна за масла. Всяко едно е допринесло с нещо за нея.

Имам лавандула, розмарин и мента. Дали ако ги сложа в олио и ги оставя на слънце за 30-40 дни ще стане извлек или там каквото се води?  Rolling Eyes В алкохол става.  Crazy

Маскирам се и по-късно ще пиша за пяната.  Mr. Green

addrianna, аз лично съм ползвала прасковеното, кайсиевото, от жожоба. Мазно да е, а знам, че зоната около очите се подхранва добре с масла. Лошото е, че сутринта може да се събудиш с червени и парещи очи.  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 1 179
Хоп, включам се и аз, Мис арк ще дам снимка, на която косата ми ще бъде в естествен вид, пък и снимката не е много актуална, защото след това се подстригах.   Sunglasses
На анкетата маркирах кокосовото масло, което мисля, че най-добре ми се отразява на косата.
Вчера пратих мъжа ми при същия онзи ветеринар да ми вземе тривитаминол и му го е дал без никакъв проблем. Е на това му викам аз дискриминация.  Twisted Evil
Та от днес стартирам тривитаминолния курс  smile3508, още обаче не знам какво ще слагам.

# 14
  • Мнения: 4 496
Само да си направя маската, ще взема и аз да ви изпратя снимки!

Да ви питам нещо малко извън темата (защото в другата тема никой не ми обърна внимание, а тук сте много отзивчиви  Mr. Green ). Може ли някое от маслата да се използва като околоочен крем?

Аз вечер използвам тампон, напоен с розова вода и отгоре капвам две-три капки масло от жожоба. Почиства много добре. Ползвам го  и около очите.

Анастейнджълче, да не граняса олиото само. А защо в олио?

Общи условия

Активация на акаунт