Да попитам за срока на годност на пюретата

  • 1 031
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 44
Привет момичета, от вчера започнахме захранването , но срока на годност на пюретата нещо не ми е ясен. Братовчедка ми казва, че ползва пюрето 3 пъти, тоест 3 дни аз пък чета тук, че се дава максимум 2 пъти.
Вчера на обед дадох 1 лъжичка, днес на обед 2 лъжички. Въпроса ми е трябва ли сега да изхвърля пюрето или мога да дам и утре на обед 3 лъжички и тогава да хвърлям?

# 1
  • София
  • Мнения: 15 198
Какво пише на самото пюре?
Ако даваш пюре на ХИПП-скъсай етикета-пише от вътрешната страна.
Ако искаш да даваш от едно и също бурканче повече от веднъж, трябва детето да не е яло с лъжичката директно от бурканчето.
Отсипи в отделен съд толкова, колкото смяташ, че ще изяде на едно хранене и другото количество съхранявай в хладилника.

# 2
# 3
  • София
  • Мнения: 15 198
Доколкото си спомням, годността на пюретата на ХИПП е 48 часа след отварянето.
Което означава, че можеш да ги даваш 3 дни: днес-след 24 часа (т.е. утре)-след 48 часа (т.е. в други ден).

Последна редакция: нд, 15 юни 2008, 15:51 от Vivi

# 4
  • Мнения: 44
Да аз така отсипах и двата пъти и вчера и днес, на Хипп е пюрето, но дали мога да дам и утре от него или да хвърлям. Не е ял директно от бурканчето.
Сега видях, че си писала, благодаря Виви   bouquet  bouquet  bouquet

# 5
  • Мнения: 237
Освен ако не е посочен на етикета различен срок на годност, трайността на Хип е 48 часа, т.е. може да се дава 3 дни. При захранването аз прескачах по 1 ден и на практика от едно бурканче на Хип съм давала по два пъти.

# 6
  • Мнения: 191
В зависимост от производителя може да срещнеш срок на годност от 24 до 48часа. Домашно приготвените бурканчета мисля, че имат по-малка годност. При всички положения, ако имаш някакви съмнения преди да дадеш пюренцето, може да го помиришеш или пробваш.

# 7
  • Мнения: 4 753
На различните пюрета на Хип пише различно... На някои пише да се използват в рамките на следващия ден, което предполагам означава следващия след отварянето на пюрето (не видях да пише часове), а на други си пише да се използват до 3 дни...

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
По принцип отворено бурканче пюре е желателно да се консумира до 48 часа

Общи условия

Активация на акаунт