За захранване на болно бебе

  • 2 288
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 168
Някъде бях чела из форума, че когато бебето е болно не трябва да се захранва. Може ли някой да ми припомни къде и защо.
Да поясня - беба е болна от 1 седмица и като гледам, още една ще сме на лекарства, още повече, че не искам да минаваме на инжекции /не знам докторката какво толкова се е засилила за тях/. Сега пие Цефзил. Тя обаче се чувства добре и кашлицата и сополите доста намаляха. Температура пък изобщо няма още от втория ден.
Беба вече яде каши - време е да я захраня с картоф. Ако е въпроса в алергична реакция, не мисля, че ще има, защото още преди кашата опитах да дам картоф, тя изяде 2-3 лъжички, но ми се стори, че не го хареса и спрях. Реакция обаче, нямаше.
Та да попитам - мога ли да започна картоф и ако не мога - защо?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
Изчакай още малко,докато детенце съвсем оздравее и спрете лекарствата.Може и да няма алергична реакция,но може нещо да не му понесе на стомаха-запек,разстройство или повръщане биха усложнили състоянието допълнително.Всеки знае,че когато човек е болен,няма апетит.Новите вкусове и консистенции не са удачни в такъв период.Границите на схемите за захранване са много гъвкави и плаващи.Не е казано,че щом по план ви идва да въвеждате някаква храна,ще стане нещо фатално ако се забави с няколко дни или седмица.Бъди гъвкава,датите са само ориентировъчни,не гоните план-график Peace

# 2
  • Мнения: 191
Както DoGma_PrObe пише, периодите на неразположение, боледуване и така нататака не са най-удачните за въвеждане на новости. Едва ли детенцето ще приеме положително новата храна, най-малкото може да му е понижен апетита. Няма никакъв проблем да изчакаш някой друг ден. Иначе аз лично не съм чувала за алергични реакции към картофи..., може и да не съм права.

# 3
  • Мнения: 1 168
И аз не очаквам такава реакция, с апетита сме повече от добре - както и с общия тонус. Изобщо, ако не я хване човек в моментите на закашляне и запушен нос - изобщо няма да му мине през главата, че е болна, но ще изчакам.

Знаете ли, не му е тук мястото, но докторката много напира за Гентамицин на инжекции, ако не е паднла "чувствително" утайката до вторник сутрин. Макар, че не вярвам да се стигне до там, имам спомен, че гентамицина е много "страшен" антибиотик. Майка ми на дърти години почти оглуша за повече от месец от няколко инжекции гентамицин.
Вие имате ли опит с Гентамицин за децата?

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Миличка не давай да и слагат Гентамицин.Леля ми беше детска учителка на глухонеми дечица.Каза ми да не позволявам никога да слагат на моите Гентамицин,защото почти всички дечица в групата не са имали вродена глухота,а именно добита след лечение с Гентамицин в бебешки период.
Пожелавам ви да се оправяте бързо.  bouquet

# 5
  • Мнения: 1 168
Ужас!!!!!!!!!!!!!!!!
Добре, че попитах и благодаря за инфото! С риск да стана нахална имаш ли инфо за други подобни "опасни" антибиотици, които трябва да откажа, защото явно на доки не мога да разчитам! Току виж ми осакатила детето!

# 6
  • Мнения: 4 753
Докторката ви на какво каза, че се дължи повишената утайка??? Не може така да ви лекува както и дойде без да постави диагноза....

# 7
  • Мнения: 1 168
Ами, на много коварен вирус, който върлувал, демек нещо грипно. Но в момента имало много болни деца, тя и дъщеря и го изкарали и едва се излекували с по 2 антибиотика. Истината е, че покрай малката и таткото и бабата ги тръшна, но те като че ли бързо се съвзеха. Аз, да чукна на дърво, съм си ОК, мен вирус не ме лови от 10 години. Mr. Green
За утайката ми обясни, че високата утайка отразявала възпалителните процеси в организма. Не съм специалист - вярвам и, но това с Гентамицина ме обезпокои.

# 8
  • Мнения: 4 753
Ако все пак решите да включите антибиотици мисля, че се почва от най-леките, а не от най-силните, след като детето не е пило никакви през живота си... А СУЕ-то мисля, че се възстановява бавно, демек може да мине една седмица след като е оздравяла и чак тогава да влезе в норма... Щом детето е жизнено, предполагам няма страшно, но може да ви пусне изледване за да установи за каква инфекция иде реч... Тя явно и себе си така лекува, след като не се сеща да си направи антибиограма...  Grinning
Ето един интересен линк за антибиотиците... http://www.med.primasoft.bg/tips_for_all/drugs/articles/antibiotics.htm  Peace

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
По-добре изчакай детенцето да оздравее и тогава го захранвай

# 10
  • София
  • Мнения: 3 099
Лекувам детето си с хомеопатия, Т не свалям, а стигнем ли до там - минаваме на АМ, кисело мляко и млечни каши Лека нощ.

# 11
  • Мнения: 9 973
изчакай да мине вируса

# 12
  • Мнения: 2 131
И аз да кажа, че е добре да изчакаш.  Grinning
И да добавя - моят син също е пил Цефзил, много добре се повлиява определено.

# 13
  • Мнения: 238
Ето какво научих за Гентамицина точно преди два дни :  повече от 10 години, нито един щам на  бактерии, която циркулират из България не се повлияват от него и той вместо да убива бактериите ги храни, станал е силно токсичен! А тъкмо бях минала 7-дневен курс от инжекции и доста се притесних... newsm78
За захранването - трябва детенце да е напълно здраво, за да може да се следи за евентуални реакции Peace

Общи условия

Активация на акаунт