Моята бисквитена торта

  • 1 182
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 562
Тортата е много лесна за приготвяне и много вкусна, новият елемент е локума  Laughing

Продукти:

2 п. пудинг ванилия на др.Йоткер;
1  л. пр.мляко;
7 с.л захар;
1 к. цветен локум;
1 пакет бисквити "Закуска" (може и по - малко);
1 к.ч. смлени орехи (може и без тях) Laughing

С прясното млако, захарта и пудинга се прави крем по указанията от опаковката. В тава се натрошават бисквитите на малки парченца (всяка бисквита на 5-6 части), локумчетата се нарязват на малки парченца и се смесват с бисквитите. Горещия крем се изсипва върху сместта от бисквити и локум. Разбървате за да се омесят хубаво бисквитките с крема. Отгоре поръсвате с орехите, но може и без тях, ако тортата е предназначена за семейна консумация  Wink

# 1
  • Мнения: 4 371
Дай снимки, деее.
Какво ви става тези дни? То не са торти, не са бисквити, лиги не ми останаха Laughing
Колко рецепти съм си заплюла за събота и неделя...  chef

# 2
  • Мнения: 3 777
и моите лиги текат, текат...сложила съм си два бебешки лигавника и попивам...

# 3
  • Мнения: 3 562
Ето снимка  Laughing
Извинявам се за парченцето, но е последно. След обяд направих тортата, а половинката като се прибрал от работа и ..... не прощава на такава торта  Laughing

# 4
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
Ето я и моята измишльотина. 1 пакет бисквити закуска, мармалад по желание, 1-2 с.л. маргарин. Маргарина и сладкото Бр-р-р-р с пасатора. Мажете бисквитите с това и тги рупате една в/у друга. Лягате получената кула. Намазвате я овсякъде с остатъка от сладкото. Посипвате със смлени орехи или смлени /начукани/ бисквити. Оставата да отлежи. Режете по диагонал на 4-5 бисквити разстояние. После си го изяждате тайно... Laughing Laughing

# 5
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
Забравих да кажа - бисквитите могат леко да се навлажнят в сок от компот, прясно млако или ... каквото ви харесва...

Не стреляйте по пианиста ... той толкова си може!  hahahabowuu

# 6
  • Мнения: 8 459
Как се сети сега за тая торта,Рошалче! WinkНаправо ми е мъка-лунна диета ме чака! Shocked

Последна редакция: вт, 14 юни 2005, 19:15 от Ilen

# 7
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Ето я и моята измишльотина. 1 пакет бисквити закуска, мармалад по желание, 1-2 с.л. маргарин. Маргарина и сладкото Бр-р-р-р с пасатора. Мажете бисквитите с това и тги рупате една в/у друга. Лягате получената кула. Намазвате я овсякъде с остатъка от сладкото. Посипвате със смлени орехи или смлени /начукани/ бисквити. Оставата да отлежи. Режете по диагонал на 4-5 бисквити разстояние. После си го изяждате тайно... Laughing Laughing
Ама това ми е любимия кулинарен шедьовър от детството   chef
Една лятна ваканция качих 8 килца само с тая вкусотия badscale

Общи условия

Активация на акаунт