Моля за съвет-как да го накарам да ползва гърнето?

  • 492
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
Мили майчета, моля за съвет от тези, които вече са минали по този път. Синът ми е на 2.8 г. и категорично отказва да пишка и ака на гърнето или на тоалетната в къщи. Ходи на ясла, но и там на могат да го научат. Знае какво трябва да прави, слуша лелките и сяда на гърнето и пишка, но като го оставят без памперс не казва, че има пиш и се напишква. Моля за съвет какво да правим? Има ли му нещо или просто е инат? Ще се откаже ли някога от гърнето?
Благодаря

# 1
  • Мнения: 2 587
Продължавай да обясняваш къде и какво се прави.Като се напишка обяснявай,че не трябва така и защо не трябва да го прави без да се караш или да го насилваш.Опитай и с малко манипулация-обясни му че като се напишка ти трябва да го преубуваш,переш и т.н,което те уморява и чувствително ще намали времето през което ще си играете заедно.
Поне при моята дъщеря това помогна.Дълго време обяснявах,обяснявах и се отчайвах понеже детето не даваше никакви признаци да разбира за какво иде реч.От раз започна да си казва все едно винаги го е правила,въпреки че бях решила вече че не е готова и бях върнала памперса.
Надявам се да помогне.Успех!

# 2
  • Мнения: 3 929
Предполагам, че му трябва още време на детето. Моят син е на периоди и всеки път започвам да се отчайвам, че тъкмо уж се е научил и вземе, та спре да ходи на гърне. Явно още не е дорасъл за това, а и аз не го насилвам. Но не спирам да му обяснявам предимствата да ходи на гърне, че е голям човек и т.н. Явно това по някакъв начин му се "набива" в главата и сам проявява инициатива да ходи на гърне. Аз му слагам памперс, но той пишка и ака на гърне. На яслата го пускам с памперс, защото знам, че няма да му обърнат достатъчно внимание и може да остане с напишкани гащи и да настине. Определено обаче има напредък. Просто бъди търпелива и в никакъв случай не насилвай детето, нито му се карай.

Общи условия

Активация на акаунт