Геройство ли е кърменето?

  • 1 466
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 722
... или размисли на една не много опитна кърмеще мама ...  Wink
И така, разхождаме се днес с бебо в едно паркче, при което срещам стара моя позната с дете над годинка, която ме пита дали кърмя с интонация от сорта на "Ама ти наистина ли си ударила джакпота от Тото 2" и после "Леле, как ти завиждам, аз не можах и ден, а толкова исках" ... после отивайки в кафето срещам други дружки с бебоци, турлят цигара след цигара и се плачат как не са имали кърма, кърмата им е спряла на 7-я, 20-я и т.н. ден. ОК вярно е, че има жени, които НАИСТИНА не могат да кърмят, ама моля, имам чувството, че кърмещите мами са малцинството. Направо ми писва всеки с почуда да ме пита "Ама ти още ли кърмиш, браво!"
Та в тоя ред на мисли ... май ще излезе, че да кърмиш е геройство!  Heart Eyes

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Не, не е геройство.Нещо естествено е.Макар че има майки тук във форума, които минаха през какво ли не, за да продължат да кърмят - е тяхноте вече си е геройство.Но в общия случай си е нещо съвсем в реда на нещата.А на повечето жени мистериозно има "свършва" кърмата от чисто невежество Sad

# 2
  • Мнения: 4 629
Не мисля, че е геройство. В началото имах рагади, но със стисканена зъби и помощта на майките от форума се справих.  Simple Smile За мен по-голямо геройство е приготвянето на формула посред нощите - в смисъл, че изисква повече усилия  Wink

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
И аз мисля, че кърменето е нещо абсолютно естествено и не става дума за геройска постъпка. Виж, майките, които, както казва Белинда, минаха през какви ли не перипетии, за да спасят и запазят кърменето, или най-малкото положиха всички усилия да опитат всичко по силите си - ето това е геройство. А това, че над 2/3 от майките 'им спира' кърмата преди 2-3 месец...и че много от тях съзнателно го правят... въпрос на личен избор, разбира се, но не смятам, че моят личен избор да кърмя ме прави герой Simple Smile
Ама пък ми е яко кеф, че кърмя  Mr. Green

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Погледнато от малко по-различен ъгъл,направо си е геройство при условията и определено неподкрепящата кърменето обстановка в страната ни не само да се хванеш,а и да се справиш с всички проблеми и предизвикателства.
Иначе не - нямам усещането за героизъм,просто си е нещо естествено,а и нещо,което доставя многостранно удоволствие (т.е. - по тази причина съвсем се изключва от героичните постъпки - все ми се струва,че геройството е свързано с правене на неща,които хич не са приятни,ама трябва да ги свършиш Mr. Green).

# 5
  • Мнения: 3 161
И аз като Хедра мисля, че геройството е в това да се справиш с потока дезинформация от акушерки, педиатри, баби и приятелки с по-големи деца; да преодолееш собствените си съмнения и да повярваш, че имаш достатъчно и можеш да кърмиш, въпреки неверието на околните. А също и да имаш смелостта да споделяш откритото с другите (аплодисменти за Бу, всички знаем колко нападки и присмех понякога са получавали "сектантките кърмачки" с изпити мозъци, дори и в този форум). Иначе какво геройство може да е нещо естествено и заложено ни отприродата. Но трябва да се подготвиш за реакциите на останалите в следващите месеци. На мен ми е доста трудно да казвам на близки жени, които са отбили рано, че ако са имали нужните знания и подкрепа, биха могли да кърмят много по-дълго. 

# 6
  • Мнения: 1 629
Не мисля, че е геройско да кърмиш, макар и хората около мен да смятат че е така и че едва ли не съм някаква мъченица. Опитвала съм да им обясня, че кърменето е най-лесното и приятно нещо на света за мен и бебе, но без резултат Sad Колкото до "Кърмата ми  се разреди/намаля/спря" - невежеството им е страшно, при условие, че информация се намира много, много лесно.

# 7
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Абе направо си е геройство според мен....геройство си е да ти изкачат очите от болка и все пак да стискаш зъби...Като се нормализират нещата, вече е друго нещо.

# 8
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравейте кърмещи мами Grinning Grinning

Аз си мисля, че геройство е не самото кърмене, а по-скоро борбата с невежеството, дезинформацията и неохотата на обществото около нас!

На мен ми предстои кърмене и този път съм се зарекла да направя всичко възможно, да кърмя колкото може по-дълго! С първият ни син, точно поради недостиг на информация и неправилни съвети успях да кърмя напълно само 6 седмици и непълно 6 месеца Close И все пак бях благодарна, че и толкова можах да му дам - със сигурност имунитета му беше по-добър от този на некърмените му връстници!

Сега вярвам, че и с ваша помощ, ще се справя! поздрави на всички майки-героини Wink Grinning

Последна редакция: сб, 11 юни 2005, 11:53 от natalyna

# 9
  • Мнения: 2 274
В днешната атмосфера си е геройство. Доказва го реакцията на учудените: "Ама ти още ли го кърмиш"....Иначе като стане ежедневие и му хванеш цаката, как да  се абстрахираш от:" Няма ли вече да му дадеш човешка храна на детето", "Я му дайкисело млекце на горкичкото, в кърмата ти вече нищо няма" и т.н. и т.н.  си е най-естественото и удобно хранене на кърмачето!
Нека, нека все повече мами да имат знания и сили да кърмят ефективно!

# 10
  • София
  • Мнения: 592
Наистина според околните кърменето е равно на мъчение и в този смисъл според тях си е геройство - дори и според собствената ми майка  Sad
Не мога да ги убедя, че това е супер приятно занимание и ни доставя огромно удоволствие с бебо  ooooh!
Всеки минава през трудности - разранени зърна, кърмаческа стачка и т.н. но всичко се преодолява и забравя. Тук е мястото да благодаря на Бу и на всички майки от този форум, които ми помогнаха да не се откажа от кърменето. Най-често майката се отказва от кърменето през първия месец, когато е все още под стрес и не са добили опит и тя и бебо. Още повече ако около нея щъкат разни "помагачи" и дават "ценни съвети"
 Успееш ли да устискаш тогава всичко си идва на мястото  Simple Smile и следват много приятни емоции с бебчо  Hug
Още веднъж, благодаря ти Бу   bouquet

# 11
  • Сливен
  • Мнения: 382
Включвам се към групата с мнение, че геройство е не самото кърмене, а да успееш да кърмиш въпреки всички и всичко наоколо. И аз като всичките си познати нямаше да кърмя до сега ако не бяха интернет и клубовете.
Живо геройство си е при нашите условия. Да лъжеш педиатъра, да понасяш атаките на роднините, да убеждаваш, да се чувстваш като извънземно, че кърмиш на улицата, да намираш здрави и скътани пейки по градинките... И на всяка консултация да ти размахват пръст...

# 12
  • Мнения: 698
... геройство е не самото кърмене, а да успееш да кърмиш въпреки всички и всичко наоколо...

 newsm10
И аз така мисля!

# 13
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Не смятам, че нещо, което майката прави за своето дете, при това - по собствен избор, е геройство! Друг е въпросът, че много майки държат да се изкарат страдалки и героини!  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 3 200
Цяло геройство си е

Общи условия

Активация на акаунт