Кърма от шишенце!!!

  • 761
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 318
искам да помоля за съвет някоя от по опитните мами,тъй като ние се кърмим,но от шише  Rolling Eyes,аз родих секцио и ми казаха да кърмя бебето,чак на 4 ден,а до тогава са му давали АМ в шише,мъчих я  на гърда,но тя е свикнала на това шише и въобще не иска да бозае, а на мен така ми се иска да я кърмя поне един месец,защото знам колко е важа кърмата за нея,и започнах да се изцеждам и да и я давам  в шише,но дали от това,че тя не бозае или от друго нямам и много кърма,и когато се изцедя по-малко я дохранвам,не знам какво да правя,дайте някакъв съвет?

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Бебенцето ти е толкова малко, че едва ли ще е проблем да го върнеш на гърдата с упоритост и някой и друг трик Grinning
Опита ли да задействаш предварително рефлекса на потичане с помпичката и да сложиш бебето на гърдата тогава, когато млякото вече тече?

# 2
  • Мнения: 502
  Положи усилия,и то ще започне да суче.Имай търпение,бъди спокойна и не предлагай шише изобщо,ако искаш да се храни от гърда.Успех!

# 3
  • София
  • Мнения: 11 886
Ако бебка ти е с нормално тегло ще ти коства много по- малко усиля да я кърмиш вместо да изцеждаш. Няколко дни шише не са толкова фатални колкото изглежда. Да, важно е ранното слагане на гърда, но сукането не се забравя толкова лесно още повече, че носи и друг тип удоволствие на бебето, а не само храна. Аз трябваше да изцеждам два месеца заради поднорменото тегло на моя син, но той наистина нямаше сили да изсуче достатъчно. След толкова време на шише се научи на по- лесното, но гърдата също си я ползва за кеф и после си дояжда от шише Wink Ако бях мотивирана и малко по- упорита можех да го върна и изцяло на гърда, но грешката си е моя. Сега продължавам да давам изцедена кърма почти седем месеца и не бих казала, че след време помпата ще ми липсва. Mr. Green

Не се поддавай на предразсъдъците на други хора и на насаденото в обществото мнение, че кърменето е нещо толкова трудно, че няколко дни на шише и край със сукането. Все пак, кърменето е съвсем естествен процес, за който се раждаме научени и нито ти, нито твоето бебе правите изключение.

# 4
  • Мнения: 690
моят глезльо засука на втория месец  Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 3 524
това че е родено със секцио и че на 4 ден си му прелдожила гърда не е проблем. при нас беше също така. както хедра ти е писала, аз изпомпвах по малко с помпата докато потече и след това му предлагах гърдата и не сме имали проблеми със засукването. Peace

# 6
  • Мнения: 360
Искам много да те насърча да продължаваш да предлагаш на бебо гърдата. Синът ми е роден недоносен, беше 1 месец в болница, където е хранен със сонда, после шише, след това вкъщи беше на хранене с изцедена кърма до към 3 месец, защото идея нямаше какво да прави на гърдата и след това изведнъж засука! Сега си суче и е супер.Не се отказвай! Успех!

# 7
  • Мнения: 219
С повече търпение и упоритост се надявам да успееш дали са ти добри съвети. Може ли да те попитам защо са ти казали да я кърмиш чак на 4 тия ден? Защо мислиш,че нямаш кърма по колко мл. изцеждаш и по колко му даваш като добавка?

# 8
  • Мнения: 112
Продължавай да предлагаш  гърда - най лесно се приучва бебе смукало от биберон отново да засуче когато е сънено т.е. в момента като се разбужда тогава още не може да различи дали е гърда или биберон.

Моя син вече 8м и половина го храня с кърна от шише. Ако го знаех този трик по рано сега нямаше да ползваме шишета. Научих  го да суче когато беше на 4 месеца. Сега суче когато е сънен (веднага след сън и когато е много изморени  иска да спи).  През другото време си търси бутилката, разбира се вече хапваме и пюрета, но имаме и млечни хранения.

Мога да те посъветвам да пишеш на модераторката Бу ще ти даде много точни и полезни съвети.

# 9
  • Мнения: 38
и аз имам същия проблем, беба е на 42 дена и понеже беше малка я дохранвах с изцедена кърма . Сега е близо 4 кг. но изсуква 40-50 гр и останалото от шише. Опитах само на гърда без ада се изцеждам ,но след 2 дена ми намаля кърмата тя нищо не изсуква а и искам още да качи. Незнам дали вече е необратимо

# 10
  • Мнения: 158
И моето бебе, което е недоносено, 3 месеца караше почти основно на шише с кърма, засукваше по малко само от гърда. Чак на 4тия месец засука доста по-сериозно. Но от време на време пак търси шишето, зависи от настроениетом му, но вече имаме дни само на гърда.
Много упоритост и търпение се иска! Успех!

Общи условия

Активация на акаунт