За необходимостта от помпа за кърма?

  • 1 542
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 558
Здравейте момичета!

Бих желала да разбера колко от вас са имали действителна нужда или полза от помпата, с която евентуално са били екипирани преди раждането. А, каква помпа притежава(х)те- ръчна, електрическа?

Очаквам второ бебче, и лично аз имам мнение по въпроса, но ще го споделя по- късно, за да не натрапвам мнение и да не давам тон предварително...

Благодаря ви и очаквам отговорите ви   bouquet!!!

Мисля да пусна после линка на бременните ми колежки в отчетната Wink...

Искам предварително да се извиня на модераторите, ако темата ми не е за тук, рядко пускам такива и се надявам да не съм оплескала нещата...

# 1
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Лично аз имам обикновена ръчна помпа за кърма, но почти никога не мога да се изцедя. Изключвам 10-20 мл. в началото след ражданията. Сега продължавам да кърмя, но нямам никаква нужда от помпата.

# 2
  • Мнения: 2 673
Помпата ми беше жизнено необходима в родилният дом, а и по-късно в къщи. Но в родилно, където "донасят" бебетата за хранене, а през тва време със затлачени канали няма помощта на бебчо...цедях. Аз съм с две ръце ЗА помпата, ако бебето НЕ Е до майката, за да я "цеди"...
АВЕНТ ме спаси. Само дето докато разбера какъв е чалъма за ползване минаха няколко часа. Щото си има трик...\за тези на които предстои раждане\

# 3
  • Мнения: 318
за мен е доста необходима помпата и аз съм с две ръце за нея  Peace,аз си купих една на "chicco" и една обикновена  но честно казано обикновената ми върши повече работа,аз се цедя и давам на бебето ми от шише защото тя не иска да бозае така че определено съм за помпите   Mr. Green

# 4
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
С първото понеже не умеех да изцедя, помпа тип спринцовка ми свърши страхотна работа. Най-проста, за 4-5 лв.
С второто бях само на цедене, защото се наложи да се храни със сонда.
Искаха да цедя с ръка в стерилно шише, защото кой ще се занимава да ми стерилизира помпа по болниците. Оказа се, че с ръка се изцежда доста повече, дори когато привидно "няма", но все пак си иска опит и умение.

# 5
  • София
  • Мнения: 212
Помпата ми беше жизнено необходима в родилният дом, а и по-късно в къщи. Но в родилно, където "донасят" бебетата за хранене, а през тва време със затлачени канали няма помощта на бебчо...цедях. Аз съм с две ръце ЗА помпата, ако бебето НЕ Е до майката, за да я "цеди"...
АВЕНТ ме спаси. Само дето докато разбера какъв е чалъма за ползване минаха няколко часа. Щото си има трик...\за тези на които предстои раждане\
Simple Smile Simple Smile :
Все едно аз съм го писала!

# 6
  • Мнения: 583
Може да ти трябва ,а може и не изчакай да родиш и тогава ще прецениш,за мен беше безценна 4-5 дни след раждането и ако не беше тя да съм гръмнала Mr. Green

# 7
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Имам помпата на Авент. За мен е безценна, макар и да я ползвах кратко. За родилния дом е жизнено необходима, а и за първите 1-2 месеца. Сега вече кърмата ми се нормализира, а и бебко е много мощна помпа, но съм си я скътала за черни дни.

# 8
  • Мнения: 3 034
с първото си дете се цедих 6 месеца на ръка. спомпата така и не с еразбрахме нещо. не ти го препоръчвам, обаче - много е уморително.
с второто дете се бях снабдила с една помпа Авент, която се оказа проблемна. взех назаем от една приятелка пак такава и я ползвах няколко седмици, но не се цедях след всяко кърмене. още преди края на първия месец бях приключила с тази дейност.
 
не мога да ти дам никаква препоръка, ти си опитна мама, така че си прецени, но не се увличай в цеденето.  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 11 886
Според мен, не е лошо да имаш под ръка помпа, но е по- добре да я вземеш назаем. Няма смисъл да даваш излишни 80-100 лева за нещо, което се надявам да не ти се налага да използваш. По- добре да се вложат усилия в контакта с бебето и често и правилно слагане на гърда. Ако видиш, че ти трябва винаги можеш да си купиш- толкова много ги рекламират, че се намират навсякъде, особено тези на Авент.
Според мен, това с помпите повече прилича на масова психоза отколкото на нещо нормално: има ги във всеки списък за родилния дом, всички са много доволни /особено в отчетните/ и накрая до третия месец на бебчетата от 150 мами с помпи наистина кърмят 3. Не порицавам не- кърмещите майки, но при тази статистика се чудя защо всяка бъдеща майка си купува помпа?

Успешно раждане и позитивно мислене   bouquet

# 10
  • Мнения: 558
Благодаря за включванията, дами Simple Smile!

само за снимка, с думи кратки си изказала това дето аз исках да кажа- не е психоза ами е добър маркетинг и реклама, според мен... честото поставяне на бебето на гърдата всъщност е разковничето за всичко наистина... И да знаеш, в родени през Ноември 2006, когато децата ни бяха на около 14 месеца от стотина майки, все още кърмехме около 20, кажи, че не сме отличнички  Laughing Peace!!! Не ми се обръщаше на чат, но държах да си похваля "колежките" от първата отчетна Wink.

Ето и моето мнение (то до голяма степен се покрива с изказаните тук):

Според мен помпата за кърма не е от жизненоважните покупки за бъдещите майки в общия случай.

Както няколко майчета пишете- бебето е най- мощната "помпа"... казвам го и аз от личен опит. Никоя помпа не ме е облекчавала така, или разбивала "буци" толкова ефективно, колкото сладкия ни батко. Понякога топъл душ и малко цедене на ръка също помагаше.

Ако бебенцето е недоносено, или болничко и майката няма възможност да е до него, както и в някои други специални случаи (тук слагам и бебетата отказващи да сучат от гърда) помпата е единствения вариант за даден етап... друг е въпроса, че от ръчните помпи в този случай ползата не е толкова голяма, както от мощните електрически с възможност за помпене от двете гърди едновременно.

В САЩ например мощните двойни помпи са много популярни сред работещите майки (платеното майчинство там е 12 седмици) предпочели да кърмят... но в БГ за щастие положението поне в това отношение е по- хуманно.

Пуснах тази тема с надеждата да помогна на момичетата от втората ми отчетна, на които предстои първо раждане, да се ориентират в обстановката...

С две думи извода ми е (ще перефразирам леко ianitza и само за снимка): за да ви е спокойно на душата, ако искате си закупете някаква помпичка, но не се увличайте по безполезния маркетинг, а оставете бебето да си върши работата... ако имате проблем- по добре заложете на качествена, двойна електрическа такава и то ако сте силно мотивирани да кърмите, защото тази покупка не е евтина.

Май всъщност темата ми трябваше да бъде "дали е необходимо помпането", като се замисля...

П.С. Цената на популярния в БГ Авент, в САЩ е вижте колко: http://www.babyearth.com/avent-isis-manual-breast-pump.html

Последна редакция: вт, 17 юни 2008, 02:59 от [sfkbfk]

# 11
  • Мнения: 14 471
нямам помпа.
бебето беше при мен веднага след раждането, пък и млякото ми слезе на третия ден точно като ни изписаха.
не ми се е налагало и на ръка да се цедя ( слава Богу), слагала съм си горещи и студени компреси като имах проблем с препълване на гърдите и давах да суче.
имай предвид, че бебето ми е на месец и половина и до третата седмица аз го будех нощем да суче, после спрях щото не виждах особен смисъл. сучеше десетина минути и заспиваше, но и тогава не съм се изцеждала, не го правя и сега.

# 12
  • Мнения: 95
Полезна тема(поне за мен), [sfkbfk]. Благодаря Simple Smile

# 13
  • Мнения: 2 132
Имам помпата на Авент за 82лв. Още не съм я ползвала Laughing

# 14
  • Мнения: 2 829
Дадоха ми назаем помпа Авент. Раздах в САЩ, бебето си беше при мен непрекъснато, от момента в който се роди, слагах го да суче винаги, когато иска. Не се цедих изобщо, когато ми се препълваха гърдите слагах бебето да суче.
Помпата я пробвах от любопитство 10-тина дни след раждането, установих, че не мога да изцедя повече от 10 грама с нея (горе-долу толкова можеш да изцедя и на ръка), изварих я още веднъж и я прибрах.... Заедно с останалите неща, които "задължително трабва да си купиш"-шишета, стерилизатор, уред за притопляне, залъгалки и т.н.
Върнах помпата когато малкия беше на 5 месеца и не ми е липсвала, продължавам да кърмя сина си, сега е на година и 10 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт