Препоръчайте училище за бъдещи родители!

  • 582
  • 6
  •   1
Отговори
  Здравейте, нова съм във форума и не можах да открия подобна тема. В 21 г.с. съм и търся къде да ходя на курсове за бъдещи родители. Моля, споделете опита си - къде, за колко време, за какви пари и т.н. Благодаря ви предварително!

# 1
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Май от форума по-добро училище надали ще намериш Simple Smile
Има много теми за раждането, за какво е нужно да се пазарува за бебето, за кърменето, храненето и тн.
И всичко това е пречупено през опита на майките, докато курсовете често пъти са спонсорирани от някоя фирма, която рекламира собствените си продукти и може да се окаже, че си се изръсила за нещо, което въобще не ти е било нужно.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 524
Аз ходих на курсовете на сп. 9 месеца. Нищо не помня от там, но пък се събирахме от отчетните теми и си бъбрихме сладко. Влез в отчетни.

# 3
  • Мнения: 1 217
Аз съм много доволна от училището на сп. "9 месеца".
Ходех си редовно и ми харесваше.
Даже ходих и след раждането на теми които ме интересуват.

# 4
  • гр.София
  • Мнения: 380
Аз ходих на училището, организирано в "Тина Киркова"-представлява една лекция, която продължава около 30-40 минути. Изнася се от гинеколог, който запознава майките/и татковците, ако имат желание да присъстват/ с основните етапи на раждането. От самата лекция не научих нещо, което вече да не знам. За мен все пак беше полезно, защото имам намерение да родя там и след лекцията ни разведоха и ни показаха какво представляват родилните зали, как изглеждат обикновените и ВИП-стаите. По принцип на тази лекция се прожектират и филмчета за раждането, но по времето, когато аз ходих, на посещение в болницата беше кметът на Москва и залата за лекции беше заета, затова проведохме лекцията в... кафето. Всъщност, основният ми мотив да отида, беше че се очакваше да има безплатен триизмерен ехограф за всички, посетили курса. Но... оказа се, че тази екстра е отпаднала, въпреки че все още се рекламира на интернет-страницата на болницата. Все пак-курсът е безплатен, раздават се разни рекламни мостри на пасти за зъби и на интимен гел, имаше и безплатна вафличка и минерална вода. Така че нищо не губиш, ако все пак решиш да посетиш курса. Лекарят отговаря и на въпроси. Записването става всяка седмица, курсът се провежда в петък от 11.00.ч. пред  каб. 121. Телефонът на кабинета е 920 20 31.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 2 322
Привет! Горещо ти препоръчвам курсовете на Съвременни родители! Аз ги посещавах и съм изключително доволна! Има и специална гимнастика за бременни към тях. Лекциите се водят основно от Петя Лечева, която и главен редактор на списание "Кенгуру", но относно кърменето и масажите има отделен лектор, за самото раждане лекцията я води лекар, има и консултация-лекция с адвокат за майчинството и въобще... Атмосферата е много уютна и приятна и дори след раждането можеш да поддържаш връзка с тях за помощ при нужда. Толкова съжалявам, че сега съм далече и не мога да ги посещавам лично от време на време...
Ако искаш още данни - ще пиша (само да не се приеме като реклама)
Успех! Hug

# 6
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Аз ходих на училището, организирано в "Тина Киркова"-представлява една лекция, която продължава около 30-40 минути. Изнася се от гинеколог, който запознава майките/и татковците, ако имат желание да присъстват/ с основните етапи на раждането. От самата лекция не научих нещо, което вече да не знам. За мен все пак беше полезно, защото имам намерение да родя там и след лекцията ни разведоха и ни показаха какво представляват родилните зали, как изглеждат обикновените и ВИП-стаите. По принцип на тази лекция се прожектират и филмчета за раждането, но по времето, когато аз ходих, на посещение в болницата беше кметът на Москва и залата за лекции беше заета, затова проведохме лекцията в... кафето. Всъщност, основният ми мотив да отида, беше че се очакваше да има безплатен триизмерен ехограф за всички, посетили курса. Но... оказа се, че тази екстра е отпаднала, въпреки че все още се рекламира на интернет-страницата на болницата. Все пак-курсът е безплатен, раздават се разни рекламни мостри на пасти за зъби и на интимен гел, имаше и безплатна вафличка и минерална вода. Така че нищо не губиш, ако все пак решиш да посетиш курса. Лекарят отговаря и на въпроси. Записването става всяка седмица, курсът се провежда в петък от 11.00.ч. пред  каб. 121. Телефонът на кабинета е 920 20 31.
И аз ходих там , останах доволна въпреки че не бях избрала въпросната болница за раждането ми  Peace  даже на записалите  курса им се "полагаше" тогава безплатен триизмерен ехограф  Wink и аз се възползвах от това   Hug

Общи условия

Активация на акаунт