Краставица

  • 4 671
  • 20
  •   1
Отговори
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Здравейте майчета,
Как представихте краставицата и доматата в менюто на мъничетата ви?
Моята скумрийка е 6м. и половина и се захранваме от началото на 5м.
 newsm78 newsm78 newsm78

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
С домати съм давала готови пюрета.Но ако ги правиш сама,не знам!Според мен са бъкани в момента от нитрати,като гледам как са мутирали ThinkingДетето ми зимата направи нитратна алергия от подобни моркови и сега се самозаблуждавам,че за момента е по-добре да давам готови пюрета Confused

# 2
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Сок от домати можеш да даваш, действа слабително на стомаха, затова внимавай. Биляна е права,4е може би доматите са бъкани с нитрати, така 4е внимавай / ако имате собствена градина,е  друго /.
За краставиците незнам, въпроса за нитратите е същия и под каква форма може да се дава на сок не, на пюре незнам??!

# 3
  • София
  • Мнения: 771
Краставицата му я представих вчера под формата на таратор, ако може така да се нарече, настъргана, с малко разредено кисело мляко и съвсем малко олио. Но Дани е по-голям и вече действам по-смело. Със сигурност е най-добре да вземеш краставици и домати от градината, но ако няма аз не бих бързала с тях. Домати ползвам настъргани, когато правя супи.

# 4
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Благодаря Ви много за отговорите  bouquet

# 5
  • Мнения: 2 807
Краставицата можеш да дадеш цялата (обелена, разбира се Wink), ама през марля например, защото сте още мънички, за да не отхапе парченце...
А може и да пробваш само "сърцевината" им, т.е. семчестата част...
 
А доматите - може и на парченца, но те съветвам преди това да ги предложиш термично обработени, като съставка на някоя гозба например и ако няма алергична реакция (напоследък доста дечица правят такава към доматите), да ги дадеш сурови. 

Алергичната реакция към доматите се изразява в ситни пъпчици, разположени около устата - могат да се появят от около половин до два часа след приема им.

# 6
  • Мнения: X
Краставица по принцип можеш, друг е въпроса, че тези на пазара са малко нитратни, а домата е по-добре да е термично обработен. Аз давам от буркан, като цяло Нията си умира за домати в манджата  Grinning

# 7
Доматите след 10 месец.
Но краставиците в моята книга пише след 18 месеца - понеже били тежки за стомахчетата и после ги боли Thinking
Аз само домат съм му давала.
С краставицата ще изчакам.

# 8
  • Мнения: 353
А изцеден сок от краставица може ли?

# 9
Тук ме накара да се очудя Shocked
Не съм чувала някой да е пил такъв сок Sick.
Мисля, че няма смисъл нали краставицата е 80% или повече ли беше, вода?

# 10
  • Мнения: 6 155
Детето ми зимата направи нитратна алергия от подобни моркови и сега се самозаблуждавам,че за момента е по-добре да давам готови пюрета Confused

Малко ОФФ Blush

И моя е с алергия от моркови #Cussing out Обаче сега като чета какво си написала и се чудя дали не е и при нас от нитрати в морковите Thinking Как разбрахте всъщност, че е от нитрати?

# 11
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Аз мислех да му я пасирам(краставицата) то сигурно ще стане като кашичка,ама на второ четене май наистина сме много малки  Thinking ,така че по добре да го отложа във времето
Още веднъж благодаря за отговорите Laughing
 

# 12
  • Мнения: 3 663
Аз давам на Таня дълги парчета краставици да ги смуче и "ръфка" Simple Smile гледам я да да не се задави с някое по-едро парче и така...

# 13
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Детето ми зимата направи нитратна алергия от подобни моркови и сега се самозаблуждавам,че за момента е по-добре да давам готови пюрета Confused

Малко ОФФ Blush

И моя е с алергия от моркови #Cussing out Обаче сега като чета какво си написала и се чудя дали не е и при нас от нитрати в морковите Thinking Как разбрахте всъщност, че е от нитрати?
Първо му дадах домашни под формата на сок и нищо му нямаше.Но след това нямах и купих.Тогава настана ужаса.И педиатърката каза преди това да давам само домашни,но в апартамента си нямаме градинка Shocked

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 277
За доматите нищо не мога да кажа, и аз бях питала тук, давам му от време на време по едно резенче сурова и в манджите свободно си му слагам, но за краставицата:колкото и странно да ви звучи, тя е ужасно трудно смилаема=е на зелето, освен вода има и много целулоза, не се препоръчва както мамите са написали под 18 месечна възраст, няма за къде да бързаш, по-добре не давай изобщо.

Общи условия

Активация на акаунт