Ин витро в Селена - Пловдив

  • 1 555
  • 13
  •   1
Отговори
Здравейте, интересувам се дали някоя от вас е правила ин витро в пловдивската болница "Селена" и какво е мнението ви за професионализма на лекарите там

Последна редакция: ср, 18 юни 2008, 10:44 от Taни

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 777
Отивай в София най-добре.ПО принцип до сега не съм чувала кой знае колко за клиниките в Пловдив,а това което съм чувала не е хубаво.Щом толкова пловдивски момичета ,включително и мои познати отиват в СОфия,значи няма какво да правят в Пловдив.

# 2
  • Мнения: 7 718
Определено София. Peace

# 3
  • Мнения: 3 988
Момичета, не искам да отварям нова тема, затова ще попитам тук.
Колко струва пълната процедура (ин-витро) в България (без здравни застраховки и прочие, аз нямам такава там)? И кои клиники препоръчвате?
Вече съм изпълнена и не знам какво да правя. Тукашната ми застраховка поема само 1-2 опита, още даже не е ясно, а цените започват от $10.000 в не до там добри клиники в нашата околия.
Благодаря ви предварително!

# 4
  • Мнения: 1 950
cubbit, цените са много различни. Първо зависят от ценовата политиката на самите клиники, второ от това как би реагирала ти на стимулациите Peace. Ясно ти е предполагам, че цената се образува от стойноста на самата процедура /Ин витро, ИКСИ, ТЕСА, МЕСА, Ин витро матурация/, плюс стойноста на медикаментите, с които ще те стимулират. Ако реагираш много добре, съответно ще са необходими по-малко медикаменти и обратно.
Много зависи и по какъв протокол ще е стимулацията, с блокаж или без блокаж.
Примерно казано между 3500 - 9000 лева. Общо взето в тази граница, като средната стойност съответно е около 5500.
Успех Hug

# 5
  • Мнения: 7 718
Хехе, днес вървя след Цветунчо и само повтарям: подкрепям мнението и. Peace

# 6
  • Мнения: 3 988
zvetun4o, мерси много!   bouquet

Знам как се образува цената, имам няколко ценови предложения от тукашни клиники в ръцете си. Но нямах представа колко е порядъка в България. Като гледам не е кой знае колко по-евтино. Особено като добавя самолетните билети и времето, което ще изгубим.  Confused

Аз още чакам да разбера какво ще се успеем да се договорим със застраховката тук, но въпреки това се информирам и колко би ни излязло, ако плащаме всичко. Не искам да сме неподготвени.

# 7
  • Мнения: 1 950
cubbit, да уточня и още нещо, което е много важно.
В читавите клиники за репродукция, записването на час за първоначален преглед, впоследствие и планиране на АРТ процедура става с месеци напред във времето. За една от тях, например записването е чак след 1 година, за друга м. ноември и т.н.

# 8
  • Мнения: 7 718
Куббит, имай предвид, че понякога е възможно процедурата да се прекъсне, дори в началото поради неподходяща реакция. Най-добре е на място, там да се опиташ. Късмет каквото и да решиш. Hug

# 9
  • Мнения: 3 988
Мерси, zvetun4o и Lali!

Изкристализирах вече, че тук ще правим каквото правим. Колкото струва - толкова. Тук поне няма да чакам. Бях на консултация вече. Уговорката ми с едната клиника тук е когато се разберем със застраховката да ходя веднага, а това ще е юли месец.
Ще докладвам после.

# 10
  • Мнения: 1 950
cubbit, през форума са минали доста момичета правили ин витро в САЩ, скоро едно от тях роди Peace
Дори в момента в закованата по-горе тема за Ин витро има едно момиче, което е в процедура. Ако искаш заповядай в темата, прочети и там или обмени опит с това момиче Peace.

# 11
  • Мнения: 7 718
Куббит, клиниките  в САЩ са добри Peace,важното е да си избереш прилична, другото е късмет. И да се довериш на лекаря си, защото това е половин успех, имаш ли съмнения - лошо, ще се измъчваш и обвиняваш. Затова говори с лекаря, избери си да ти допада, другото остави в неговите ръце. Ще те чакаме да пишеш. Има едно момиче - Belemez, което забременя от процедура в САЩ, тя вече не пише тук, но мисля че пише из другите форуми, пиши и лични бележки, може да ти даде съвети. Peace

# 12
  • Мнения: 3 988
Момичета, темата я знам и избягвам да ходя там, защото ми действа много стресиращо - и аз не мога да го обясня... Може би като наближи времето за процедури, ще е различно. Но сега започвам да живея предварително с проблеми, които предстоят и ме натоварват. Надявам се да усетите какво имам предвид.
Аз даже във форума не влизах месеци наред по същите причини.  Sad
Сега се преборих с това и гледам напред, но това чакане и четене ми разказва играта. Добре че си имам търпеливо съкровище до мен, което ми се раздва дори и като фуча.  Blush

Хайде аз лягам след малко! Слънчев ден на вас и до по-късно! Simple Smile

# 13
  • Мнения: 4 700
Нека и аz да иzкажа беzкрайно негативното си мнение към клиника Селена. Не си губи времето там ами се насочвай към София. Имай предвид, че говоря от личен опит.

Общи условия

Активация на акаунт