Свищов - хотел, квартира

  • 16 691
  • 35
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 679
Здравейте,

Налага ни се да отидем в Свищов за 1 седмица в началото на юли с двете деца, обаче в нета много малко информация откривам за вариантите за нощувка. Ако някой може да препоръча нещо и да даде координати ще бъда много благодарна.

# 1
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Аз знам единствено общежитието на Стопанската академия - Корпус юг

# 2
  • София
  • Мнения: 3 679
А там как са условията, подходящо ли е да сме с децата?

# 3
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Корпус юг, условията са добри, има ресторант и кафе, но е малко отдалечено. Калето е другият вариант но там мисля не е подходящо за деца-защото е малко шумно, и има един хотел точно на центъра но там никога не съм отсядала. Ще потърся координати и ще пиша пак ако се интересуваш

# 4
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Корпус юг - 60882 и 60780 намерих тези телефони

Това са координатите на Калето:
Oбласт: Велико Търново
Населено място: Свищов
Адрес: Тома Пантелеев 2 места
Цена на човек: от 10 до 60 лева
Телефон: +35963160517 +35963123494
Факс: +35963144071
Website: www.visitsvishtov.com/kaleto.htm
 

# 5
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Стаите са с две отделни единични легла. Стаите не са много големи като изключим тези които са от към града.
Ако има сесия на дистанционното или задочното трудно ще си намерите места, а и става шумно. Правят се сбирки в ресторанта и целия хотел гърми. Ако решите да почивате там не ви препоръчвам ресторанта - удрят в грамажа и в цените, порциите са малки и яденето е старо. Най-добия ресторант за мен в Свищов е Роса.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 679
Значи в този корпус Юг няма да става с децата така като чета.
А този сайт на Калето нещо не ми се отваря.
Благодаря все пак.
Ще запомня за ресторнат Роса  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 2 700
Не очаквах, че и някой друг освен мен се интересува от настаняване там. Laughing
Цялата минала седмица рових в нета и даже питах майките от Свищов
Jutoo, единственото място за с деца е Манастира
Във форумите четох, че в Калето и Меги (или Маги не помня) не може да се спи от шумна дискотека.
В Дунав Плаза не настанявали деца над 7 години (идея си нямам защо, но така ми казаха).
Останалите хотели доколкото разбирам са стил соц.реализъм.
Препоръчаха ми хотела към Военния клуб, който изглежда приличен и е малко по-евтин от Манастира.

Моля те, ние ще ходим в Свищов на 4 август, ако имаш лични наблюдения дотогава пиши.
И можеш ли да провериш кога има круизи по Дунав Praynig

# 8
  • София
  • Мнения: 3 679
solaris надявам се да намеря подходящо място за престоя ни, което и да е на приемлива цена разбирасе и като се върнем ще пиша  Simple Smile
Ако нищо не харесам ще изпратя мъжо сам, че той трябва да отиде.
А този Дунав Плаза много странно това за децата над 7 години  newsm78 - да не е под 7 години. Мойте са под 7 та мога и там да проверя.
Ако резервирам ще пиша и ще ми кажеш какво точно те интересува за тези круизи и ще проверя   bouquet

# 9
  • Мнения: 2 700
За Дунав Плаза останах с впечатление, че е един вид "студентски" хотел...

Между другото, имаше и някакъв хотел "Старата къща", където предполагам цените са по-приемливи, но телефонът не е актуален. Потърси все пак. Ние ще спим една вечер само и затова Военният клуб ни устройва.

А за "круиза" , май се изразих грешно, интересува ме разходка по Дунав с кораб(че) - кога се организира, откъде се тръгва и т.н.
Просто ще е жалко да пропуснем подобна разходка, ако има такива, поради незнание на мястото или времето.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 679
Ясно за круиза - ще проверя дали и къде организират разходка с корабче - то и ние може да се възползваме и после да дам лични впечатления  Simple Smile
А в този военен клуб как са цените?

# 11
  • Мнения: 2 700
Стая за двама с голяма спалня е 65 лв. със закуската.
Казаха, че нямали тройки, а апартаменти и нямало проблем да спим тримата в двойната стая.

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
чак ви се учудвам на желанието за гостуване в Свищов.
Никак не ми хареса там. Бяхме преди няколко месеца там. Аз очаквах някакви крайбрежни алеи за разходка и подобни екстри (бе представях си нещо подобно на Балчик и алеята покрай морето), ама н-я-м-а.
Центърчето - задушаващо малко.
Ама вкус и цвет, тавариш нет (запис по нашенски Wink ), та може на вас да ви се стори друго.

Соларис, ако наистина намериш такива круизни корабчета там, то моля да споделиш.

# 13
  • Мнения: 3 447
Миналия месец бяхме в Свищов, в Дунав Плаза. Другата седмица ще ходим пак, в същия хотел. Хареса ни, стаите са малко тесни и леко кичозно обзаведени, не е някакъв лукс, но не е и мизерно. Точно в центъра е, на площада. Има паркинг. Стаите са от 44 до 70 лв за стая, в зависимост от категорията (ние бяхме в стандартна за 56). Телефонът му е 0631 603 83.
Имай предвид обаче, че от 26 до 29 юли има фестивал на древния Рим и всичко е пълно. За юли вероятно ще е ок.
На мен пък градът много ми хареса, има европейско излъчване  Simple Smile
За ядене препоръчвам "При Алеко" (май така се казваше) - до къщата на Алеко Константинов се намира. Хубав ресторант, градина, огромни порции, вкусни манджи и добро обслужване.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 679
Благодаря много за отговорите. В крайна сметка одеве резервирах в Манастира от 1 до 6 юли ще сме там.
После ще споделя впечатления.
Вече си записах и двете места за хапване, които ми препоръчахте   bouquet
Ако някой се сети още нещо интересно за посещение да пише  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт