проблемно забременяване

  • 7 917
  • 83
  •   1
Отговори
  • Мнения: 97
Здравейте, аз съм нова в този форум, четя го често, но не съм писала досега. Искам да ви попитам за следния проблем: Опитваме за бебе от 1 година, но не става. Доктора ми направи изследвания на хормони в първа фаза от цикъла /5-7 ден/ и всичко е ок, но той си мисли, че във втора фаза сигурно прогестерона ми е нисък и ми даде дуфастон. Нямам ПКЯ, хламидия и тем подобни заболявания, а и не съм имала и в миналото. Аз си правя тестове за овулация от няколко месеца и има само бледа чертичка, което според листовката не се брои, иначе си ме боли коремчето около 11 ден. Имам редовен цикъл. Спрях да пия Дуфастона, защото четох че без овулация е безсмислено, сега пия едни хомеопатични Фемикур Н, но няма ефект /поне не се тъпча с хормони залудо/. Доктора каза че след 2 месеца ще направи спермограма на милото и после ще ме стимулира с Клостилбегит. Обаче четох, че риска от кисти хич не е малък-питам ви дали да поема този риск, какво да правя, как се махат тези кисти /той също ме предупреди за тях/. Иначе той е фен на Дуфастона, който според мен няма смисъл да пия. За запушени тръби каза че е рано за изследвания, а и щом не съм имала инфекции никога, надали ще имам такъв проблем /сексуалният ми живот е отскоро, имала съм 2 партньори само, параноичка на тема предпазване, хапчета не съм пила никога, аборти-не/. Моля ви дайте съвет,че откачам.

# 1
  • Мнения: 356
Здравей,минала съм по дългия път на стерилитета.Няколко места в поста ти ми направиха впечатление.Нелогично е лекаря  да предполага,че имаш проблем с прогестерона,щом другите хормони са ти наред и да ти изписва Дуфастон / не че ще ти навреди /.Второ според мен цветнана снимка е задължителна и не бива да се отлага щом мислите да правите стимулация.Предполагам знаеш,че приема на Клостилбегит е ограничен и ще се получи тъпо да те стимулират 3-4 месеца подред,а да се оказат запушени тръбите.Мила,не се притеснявай!Говоря хипотетично,няма гаранция че ще имаш проблем с тръбите.Относно овуто може да се проследява от лекаря с фоликуметрия.Спермограма е задължителна.Защо чак след 2 месеца?Иначе има още цял куп изследвания,но причините се изключват една след друга.
Успех!

# 2
  • Мнения: 4 324
Здравей,
Хормоналните изследвания се правят между 3 и 5 ден
Дуфастона се изписва след като се докаже, че не ти е наред прогестерона, а не така профилактично. Дуфастона се приема след доказана овулация, в противен случай може да я подтисне.
Няма нужда да чакате - направете спермограмата възможно най-скоро.
Стимулация с Клостилбегит НЕ прави, преди да сте направили спермограма и преди да са ти проверили тръбите.

Това е в най-общи линии.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 777
Подкрепям Тани. Peace
успех!

# 4
  • Мнения: 7 718
Миличка, смени лекаря, ориентирай се към клиника по стерилитет. Всичко друго понасям, но  да ти каже, че е рано за тест за проходимоста на тръбите, не мога. Peace Не е задължително да си имала инфекция, както и не е задължително да си разбрала за евентуална такава.

# 5
  • София
  • Мнения: 375
Не че искам да те стряскам, но аз също не съм имала инфекции
една операция на пръв поглед безобидна от апандисит преди 11 години
но съм с две напълно - запушени тръби
при мен док ми обясни че когато са запушени от към яйчниците се говори за инфекция, моите  са запушени целите от матката та до яйчниците - което може би е вследствие на операцията от апандисит
така че си направи цветна снимка, не е болка за умиране изтърпява се а и трае 1-2 минути цялата болежка и отиди в клиника по стерилитет за по-точни и по-ясни отговори
 Hug  bouquet

# 6
  • Мнения: 14
Не че искам да те стряскам, но аз също не съм имала инфекции
една операция на пръв поглед безобидна от апандисит преди 11 години
но съм с две напълно - запушени тръби
при мен док ми обясни че когато са запушени от към яйчниците се говори за инфекция, моите  са запушени целите от матката та до яйчниците - което може би е вследствие на операцията от апандисит
така че си направи цветна снимка, не е болка за умиране изтърпява се а и трае 1-2 минути цялата болежка и отиди в клиника по стерилитет за по-точни и по-ясни отговори
 Hug  bouquet
Същата работа. Дори досега се чудя дали не съм имала инфекции. Но и при мен има съмнения , че е от апандесита. По-добре цветна снимка за проверка , защото при мен се получиха 2 извънматочни. Всички писали преди мен са изказали - според мен - правилни мнения.
  bouquet - успех

# 7
  • Мнения: 397
Според моето скромно мнение е нужно да си смениш лекаря, да направите спермограмата без да чакате повече и проверка на проходимост на тръбите.
Иначе всички момичета преди мен са ти дали много полезни и практични съвети. Послушай ги и няма да сгрешиш!

# 8
  • Мнения: 97
много благодаря за съветите, и на мен някои съвети от доктора ми се струват нелогични след като изчетох доста мнения по този проблем във форумите. Искам само още нещо да попитам и се надявам въпроса ми да не е тъп: диагноза запушени тръби води ли до липса на овулация-в смисъл не се регистрира с тестове за ову? Мисълта ми има ли причинно-следствена връзка между двете понятия? А на въпроса защо след 2 месеца ще правим изследвания и спермограма и опити - ами защото ми предстои сватба и сега е малко напечено....знаете как е.... Simple Smile

забравих да кажа че тест за хламиди съм правила и аз и партньора ми и то за 2 вида-стари и нови-нещо такова беше...преди 3-4 месеца , а преди сегашният ми партньор съм имала само 1-2 контакта с презерватив-затова изключвам вероятността за инфекции...но пък и вие сте прави със съветите. Какво представлява цветна снимка-как точно я правят? За клиники искам да попитам в софия коя е надеждна и ще ми обърнат внимание? Щерев?

Какво е фоликуметрия? Съжалявам че толкова въпроси задавам, ама нещо много съм се сдухала

Последна редакция: чт, 19 юни 2008, 08:44 от Taни

# 9
  • Мнения: 945
Няма връзка. И наистина е малко вероятно да са ти запушени тръбите, щом нямаш операции, хламидии и т.н., но все пак трябва да се проверят. Понякога са нагънати или имат други дефекти. И кажи кой е доктора и от кой град е. Може и да разбира от репродуктивна медицина, а може и да ти губи времето с излишни опити.
Фоликулометрията е проследяване и измерване нарастването на фоликула, в който се намира яйцеклетката. Мери се с ултразвук през влагалището. Когато този фоликул стане 19 мм се пука и ти имаш овулация. Явно при теб или не нараства, или не се спуква, има нещо, щом тестовете не ти отчитат, а може и да е хормонално. Мери се ЛХ хормонът, доколкото си спомням.

# 10
  • Мнения: 97
мисля да започна с фоликуметрия...иначе май споменах, но тестовете за ову отчитат бледа втора чертичка на 12 ден приблизително, а после на другите дни няма втора въобще. И корема си ме боли което е признак на овулация. Ще започна изследванията с фоликуметрия и спермограма на милото, прогестерон във втора фаза /другите хормони са ми ок, само прогестерона не знам дали нараства/ и след това цветна снимка ако не излезе резултат от предишните изследвания. Дано да е нещо малко и незначително... Sad

# 11
  • София
  • Мнения: 375
От сърце ти желая да е нещо малко и незначително и притесненията да са били излишни.
Цветната снимка направена при специалист не боли кой знае колко
наподобява по-тежък цикъл
вкарва се контрастно вещество в матката под налягане и през това време те снимат с рентген
със събличането и обличането и с разчитането на снимката от док ти отнема 10 минутки
а неприятната част е само  минутка-две
Направи си сватбата, не се тормози с черни мисли, след това пуснете спермограма, една цветна снимка и компетентно мнение от специалист и всичко ще се нареди
И да имаш проблем - всичко се превъзмогва и решава по един или друг начин, в началото го приемаш тежко, но след като обмислиш ситуацията и намериш правилната клиника нещата почват да придобиват по розов отенък - поне аз бях така Wink
Но аз мисля че си се шашнала без причина и че всичко ти е наред Whistling
 Hug  bouquet  bouquet

# 12
  • Мнения: 499
mili4ka_sladi4ka , ще се опитам да ти обасня за това през което съм минала и точно това те интересува както чета. Значи Клостилбегит се пие за стимулиране за образуване на повече фоликули, а дуфастон се дава един вид за предотвратяване на евентуални получени кисти и за спомагане за образуване на жълто тяло. Клостилбегита има такъв недостатък да образува кисти. Цветна снимка се прави да се види дали имаш проходимост на тръбите. Това е: лягаш на една маса, защипва ти тръбите с идни щипци / болката е като при цикъл не е страшно/ и ти вкарва веществото, после ти снима с ренген и там вече се вижда проходимостта на тръбите. Ако не са ти запушени / което се надявам/ няма болка, но ако са запушени болката е пак кат опри цикъл. При нямаше запушване на тръбите и нищо не усетих като ми вкара веществото / това е контрасно вещество/. това е задължително да се направи за да се види, иначе няма смисъл да те блъска с дуфастон и клостилбегит ти ако имаш запушени траби кел файда от лекарствата. Радвам се че ще ставаш булка   bouquet, и давай смело напред. Аз вече 5 год. не мога д азабременея, но съм оптимист. А на мъжа спермограма направихте ли? Hug

# 13
  • Мнения: 7 718
Това е: лягаш на една маса, защипва ти тръбите с идни щипци

Оле, не ти защипват тръбите, а шийката на матката. Peace
Болка може да има, може и да няма, това не зависи от проходимостта.

# 14
  • Мнения: 499
е как матката тя ми каза че ми издърпва тръбите и наистина го усетих и после вкара веществото. съжалявам ако съм объркала някой.  Embarassed Hug

Общи условия

Активация на акаунт