Да внимавате кога отбивате децата ...

  • 1 557
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 255
......не трябва да се отбива кога да е, т.е. да не е лято или есен, че детето ще хване разстройство.
 Bulb да внимавате момичета, кога ще отбивате децата да не ги продрищете  smile3534
Та така - не се сдържах и Ви предупреждавам  Wink
Айде със здраве  newsm51

Последна редакция: сб, 20 авг 2005, 12:50 от mam@

# 1
  • Мнения: 8 459
Хи, хи тия свекита са наистина за номинация!

# 2
  • Мнения: 2 489


 newsm62
Това го чух и аз миналата седмица - да не го отбивам през лятото, че било много лошо за детето! Това от прабаба му на сина ми!

# 3
  • Мнения: 5 228
Това е вярно, а не е от бабините деветини (или бабините дивотии, както не без основание ги нарича мъжа ми). Бебе не се отбива през лятото, защото тогава има най-много стомашно-чревни вирусни инфекции - така че не се смейте на жената.

# 4
  • Мнения: 7 837
Това е вярно, а не е от бабините деветини (или бабините дивотии, както не без основание ги нарича мъжа ми). Бебе не се отбива през лятото, защото тогава има най-много стомашно-чревни вирусни инфекции - така че не се смейте на жената.
Абе, не е съвсем вярно.
Защото в тоя слу4ай ние тук трябва изобщо да не захранваме  Laughing

# 5
  • Мнения: 5 255
Това е вярно, а не е от бабините деветини (или бабините дивотии, както не без основание ги нарича мъжа ми). Бебе не се отбива през лятото, защото тогава има най-много стомашно-чревни вирусни инфекции - така че не се смейте на жената.
Да бе да - страшна логика  newsm09

# 6
  • Мнения: 457
Това е вярно, а не е от бабините деветини (или бабините дивотии, както не без основание ги нарича мъжа ми). Бебе не се отбива през лятото, защото тогава има най-много стомашно-чревни вирусни инфекции - така че не се смейте на жената.

И аз чух така от леля ми- така ми разправя и тя, ама се поинтересувах и Педиатърката ми каза, че това е останало от минало време, когато са дохранвали с кисело мляко или направо след като ги отбиели им давали кисело мляко, та наистина лятото имало много стомашно-чревни инфекции, но това е било защото не са съхранявали киселото мляко в хладилници/просто защото са нямали/.

# 7
  • Мнения: 1 383
Това е вярно, а не е от бабините деветини (или бабините дивотии, както не без основание ги нарича мъжа ми). Бебе не се отбива през лятото, защото тогава има най-много стомашно-чревни вирусни инфекции - така че не се смейте на жената.

И аз чух така от леля ми- така ми разправя и тя, ама се поинтересувах и Педиатърката ми каза, че това е останало от минало време, когато са дохранвали с кисело мляко или направо след като ги отбиели им давали кисело мляко, та наистина лятото имало много стомашно-чревни инфекции, но това е било защото не са съхранявали киселото мляко в хладилници/просто защото са нямали/.

И аз съм го чувала това съвсем насериозно, но обяснението за киселото мляко звучи доста логично.

# 8
  • Мнения: 5 228
Да бе да - страшна логика  newsm09
Не знам дали е страшна или не, темата многократно е обсъждана - примерно тук:
тук.

# 9
  • Мнения: 5 255
Благодаря за линка, но мисля като :

Аз съм чувала същото и със същото основание - за чревните инфекции.Но според мен е било валидно за едно време. А и ако детето си избере точно този момент да се отбива само,как ще го спреш?
   Wink

# 10
  • Мнения: 5 228
Ако си избере точно този момент, ще се подрище, за да използвам впечатляващата терминология на свекърва ти.   Laughing
Не бе, майтап, но и в доста книги съм го чела това - примерно в книгата на д-р Трифонова пише, че не се препоръчва отбиването да стане през летните горещини, за да се избегнат храносмилателни разстройства.

# 11
  • UK
  • Мнения: 1 334
и майка ми така ме е отбила сезонно  Laughing

# 12
  • Мнения: 3 161
Sim е права, от много места съм го чувала и аз и е логично, не е бабини деветини. Но има разлика между захранване и отбиване. Няма нищо лошо да захраниш през лятото, даже напротив, ако сте достатъчно големи (има много плодове и зеленчуци). Нито можеш да спреш да се отбие дете, което само е решило. Но ако по свое желание искаш да отбиеш, жегите наистина се смятат за не особено подходящ момент. Сори че и аз подкрепям свекито, сигурна съм, че другите неща са били пълни глупости, но точно тук има известно право, примири се с мисълта  Wink.

# 13
  • Мнения: 980
Има логика за летните вируси и чревни инфекции. Явно свекито по свой си начин се опитва да те убеди за по-дълго кърмене Laughing

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
И аз съм от подкрепящите свекито Embarassed
По-добре да не се рискува с лятното отбиване, въпреки, че едва ли при всяко дете резултатът ще бъде разтройство. Може и нищо да не му стане, но защо да опитваш?

Общи условия

Активация на акаунт