Отговори
  • Мнения: 227
Незнаех как да формулирам заглавието, но проблема е следния:

Живеем в гр. Своге, нарочно се преместихме тук от центъра на София, заради спокойствието - пък и ей го къде е на 30 мин, от всички МОЛ-ве и магазини в столицата - ако това е мерило за разстояние де Wink  travel
Обаче от съвсем скоро време по нашта улица започна един ненормален трафик на камиони превозващи дървета от гората над нас. Не стига че краднат, ами и в 4 сутринта се качват на работа - чудно какво ли правят по тва време там. ku-ku
Проблема е, и че улицата не е добре асфалтирана и има много прах. Всички се възмущаваме, пуснахме жалби в общината, но това няма да помогне поне засега. Поне тези които нарушарат обстановката, да вземат да си платят щетите.  Money
Едни познати ми споделиха, че имало закон, в който се казва, че примерно строителни фирми или подобни, които усилено ползват и разрушават улицата са длъжни да я преасфалтират.
Незнам колко съм права, незнам и дали има такова нещо у нас, но моля тези от вас които знаят да ми съдействат, за да си потърсим правата. Все пак огромните камиони доразбиха улиците, спокойствието ни, пък и минават през населен квартал, покай деца и т.н.
Със съседите си мислехме на собствени разноски да оправим улиците, но е много скъпо, пък и това няма да ни даде право да спрем преминаващите камиони.  Иначе в общината има проект за преасфалтиране, ама по-нататък.  newsm74
Незнам дали темата е за тук, ако не е моля, да я преместите, просто имам нужда от помощ !!

Последна редакция: ср, 18 юни 2008, 14:12 от Зайче Мече

# 1
  • Мнения: 502
   Трябва да си разучите правата и да не оставяте общината намира,докато не реши проблема във ваша полза!Мислим да отворим такава тема тук,включи се и ти! Peace
  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=305821.0

# 2
  • Мнения: 227
Мерси за отговора maraidara   bouquet

Наистина не искаме да оставим общината намира, но трябва да имаме нещо зад гърба си както казваш, да разучим правата си като граждани.
Ще се включа в темата ти, дано от съмишленици да се превърнем в победители Simple Smile  Peace

Общи условия

Активация на акаунт