Кредитна карта на ОББ - доживот

  • 19 035
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 300
Имам чувството,че докато съм жива ще плащам по кредитната карта на ОББ. Погасих цялата сума на кредита със свички дължими до момента такси и лихви към средата на м.май. Бях поканена през юни да отида да доплатя още някаква лихва, която ще се доначисли. Вчера ходих - платих още 17лв  и отново бях поканена през юли пак да отида, защото още лихва вървяла, да платя и нея. Мисля ежемесечно да ходя и да им плащам - винаги ще има какво.

# 1
  • Мнения: 419
Имам чувството,че докато съм жива ще плащам по кредитната карта на ОББ. Погасих цялата сума на кредита със свички дължими до момента такси и лихви към средата на м.май. Бях поканена през юни да отида да доплатя още някаква лихва, която ще се доначисли. Вчера ходих - платих още 17лв  и отново бях поканена през юли пак да отида, защото още лихва вървяла, да платя и нея. Мисля ежемесечно да ходя и да им плащам - винаги ще има какво.
Ние приключихме отдавна с кредитната карта на ОББ  ooooh!. Доколкото си спомням, лихвите се начисляват на 23-то число. Отидохме на 24 сутринта, попитахме какво има за довнасяне и погасихме всичко дължимо, като предвидливо един месец преди това бяхме подали молба за закриване. След като изплатихме каквото трябваше, поискахме документ че картата не е активна (служителката я унищожи пред нас) и сметката е закрита - написано черно на бяло и подпечатано  Mr. GreenPeace

# 2
  • Мнения: 6 300
картата я унищожиха още през месец май, съгласна съм че някакви лихви са начислили ,които платих през юни, но откъде още лихви ще се появят за които ме канят да платя през юли? Отвратитерни са.

# 3
  • Мнения: 6 300
Отвратителни де,имах предвид.

# 4
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
На ОББ вържеш ли й се веднъж, няма отърване! И кредити, и кредитни карти, и всичко. И аз се опарих така преди 3 години - брей, плащам, плащам година и отгоре и накрая се оказва, че още плащам лихвата. Е, може ли пък такова нещо - закопават те здравата! Накрая, като разбрах, че ще плащам още лихви до не знам си кога, се ядосах, отидох и теглих кредит от друга банка, за да погася този в ОББ и да ми се махнат от главата! И на всичко отгоре ми лепнаха и огромна наказателна лихва за предсрочното погасяване! Ужасни са, политиката им е изцяло срещу клиента - само вземания и никакви облекчения. Е няма друга такава банка! И повече няма и да се сетя за тях!

# 5
  • Мнения: 294
Ехеееей, не ме плашете, аз имам да погасявам още 5 години заем към тях. Не ми казвайте, че ще станат 6!?!? #Crazy  #2gunfire

# 6
  • Мнения: 419
картата я унищожиха още през месец май, съгласна съм че някакви лихви са начислили ,които платих през юни, но откъде още лихви ще се появят за които ме канят да платя през юли? Отвратитерни са.
Попитай дали е закрита сметката  Whistling и поискай да ти представят извлечение  Crossing Arms.

Преди няколко години имахме кредитна карта Юролайн, която така и не активирахме, и след известно време подадохме молба за закриване. Картата я унищожиха, но след време подадохме молба за кредит в една банка и ни казаха че имаме кредит към Пощенска банка  #Crazy ooooh!. Банковите служители, пердполагам НЕслучайно не бяха закрили сметката  #2gunfire.

# 7
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Картата я унищожиха, но след време подадохме молба за кредит в една банка и ни казаха че имаме кредит към Пощенска банка  #Crazy ooooh!. Банковите служители, пердполагам НЕслучайно не бяха закрили сметката  #2gunfire.

 #Crazy Shocked Shocked И какво стана? То бива, бива наглост, ама това не знам на какво да го оприлича! #Cussing out

# 8
  • Мнения: 419
Картата я унищожиха, но след време подадохме молба за кредит в една банка и ни казаха че имаме кредит към Пощенска банка  #Crazy ooooh!. Банковите служители, пердполагам НЕслучайно не бяха закрили сметката  #2gunfire.

 #Crazy Shocked Shocked И какво стана? То бива, бива наглост, ама това не знам на какво да го оприлича! #Cussing out
Ами отидох в офиса на Пощенска и извадих картечницата  #Cussing out Сигурно съм изглеждала доста страшна (на другия ден трябваше да одобрят кредита ни в другата банка), та за около един час закриха сметката. След процедурата приключи врясках 30 минути  #Cussing out #2gunfire #Cussing out, салонът беше пълен с клиенти  Mr. Green.
От унищожаването на картата до закриването на сметката имаше период точно една година. Ако не бяхме кандидатствали в другата банка, нямаше и да разбера за това. Оттогава си имам обеца на ухото. Не само за Пощенска  Crossing Arms.

# 9
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
[quote author=Танцуваща с вълци link=topic=306045.msg7836390#msg7836390
Ами отидох в офиса на Пощенска и извадих картечницата  #Cussing out Сигурно съм изглеждала доста страшна (на другия ден трябваше да одобрят кредита ни в другата банка), та за около един час закриха сметката. След процедурата приключи врясках 30 минути  #Cussing out #2gunfire #Cussing out, салонът беше пълен с клиенти  Mr. Green.
[/quote]

 smile3501 smile3501 Евала! Респектирана съм! Другия път и аз ще направя така! Ще им дам едни лихви тогава ...  #Cussing out

# 10
  • Мнения: 201
Аз съм същия случай като авторката на темата - е няма такива наглеци ви казвам - никога нищо повече в тази банка. #2gunfire

# 11
  • Мнения: 419
Намерете телефона на Комисията за финансов надзор (КФН). Поискайте пълни и точни обяснения за статуса на картата и сметката. Попитайте ги дали са чували за КФН. Изисквайте документи. Преди това обаче, прочетете обстойно отново договора, който сте сключили с тях. Там трябва да е посочен редът за финализиране на отношенията.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 298
Намерете телефона на Комисията за финансов надзор (КФН). Поискайте пълни и точни обяснения за статуса на картата и сметката. Попитайте ги дали са чували за КФН. Изисквайте документи. Преди това обаче, прочетете обстойно отново договора, който сте сключили с тях. Там трябва да е посочен редът за финализиране на отношенията.

И аз предлагам да си прочетете договора, да отидете в банката и да пискате извлечение по сметката и да попитате на какво основание продължават да начисляват лихва (ако е лихва), да не са някакви месечни такси за обслужване на сметката?

И въобще с банките и с тези организации, които отпускат кредити за потребителски нужди и покупка на стоки човек трабва много да внимава какво подписва...

# 13
да ви кажа и моя случай с тази банка че #Cussing outимах о,к карта в един момент имах доста сума в кеш и от друг град си внесох сумата да не ми е по джобовете ,прибирам се в родния си град , и първата ми работа беше да си изтегля надвнесената сума ,,,ресто ,,,не може че не може ,добре закривам им казвам сметката си те пак не може че молби до централата им че отговори по факс направо са  #2gunfire

# 14
  • Мнения: 1 121
А аз мислех да си открия кредитна карта в ОББ ooooh! НИКОГА.

Общи условия

Активация на акаунт