Шевове на лицето - с какво да мажа?

  • 2 457
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 38 400
С тия щури деца...
Габи си разцепи лицето - малко над устната и я зашиха.

Доктора даде някакво мазило, което да почнем след сваляне на шевовете.
Имате ли идея какво да мажа преди това?
Може би Дефламол?
А вие какво сте мазали при такива случаи?
Все пак е момиче и направо полудявам, като си помисля, че може да и остане белег на лицето.

# 1
  • София
  • Мнения: 38 400
Или да я заведа при някой пластичен хирург за консултация?

# 2
  • Мнения: 17 546
http://www.dermatix-bg.com/kako_deluje.html
Поинтересувай се и за Cica Care . Другите мазила за белези са Контрактубекс и Мадеказол.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 537
Dermatix - а е доста скъп /15 гр. о/о 80 лв/ и на доста малко белези оказва влияние /знам го от личен опит, консултации с лекари и споделени мнения на "набутали" се да си го закупят/!!!
Cica Care са лепенки, действат, но не ми е ясно как ще ги задържиш над устната на детето, а и те са доста скъпи и не са за еднократна употреба /слагаш и след час я махаш, да речем/. Малката има белези от операции и сме най-доволни от "Контратубекс" - а.  Peace Освен това можете да вземете направление за физиотерапевт, той да види белега и ще ви каже кой препарат е най-подходящ, закупувате си го и ходите /мисля о/о 10-15/ при него, той нанася препарата за белези и го облъчва с нещо си там и белега изчезва много по-бързо. Успех!!! Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 38 400
Най-после разчетох рецептата - предписали са ни Zeraderm. Видях, че е подобно на Dermatix.
Ще видя кое от двете ще намеря по аптеките.

Но питането ми беше - дали да не мажа с нещо по време на зарастването на раната?

# 5
  • Мнения: 17 546
Но питането ми беше - дали да не мажа с нещо по време на зарастването на раната?
Ако раната зараства нормално мисля, че не е необходимо. Намазването по време на зарастването с медикамент за белези едва ли ще промени нещо в начина на зарастване. Може би се надяваш, че ако мажеш по това време с медикамент против белези, ефекта ще е по-голям и белега ще бъде подобрен по-бързо, но не вярвам. Все пак лекаря може да ти каже. Попитай Doktor Ogi. Peace

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 537
Нас специално ни предупредиха да не мажем с препарат за белези преди да и зараснат раните, т.е. да се получат "нормални" цикатрекси Rolling Eyes , а и тези препарати трябва да се втриват, което не можеш да направиш ако мястото е разранено. newsm78

Последна редакция: чт, 19 юни 2008, 23:04 от loopy

# 7
  • София
  • Мнения: 1 508
С нищо не сме мазали, докато имаше шевове, не сме мазали и след това, белегът сам изчезна.

А ако се консултирате с пластичен хирург, почти 100 процента съм сигурна, че ще ви препоръча операция. Навремето на нас ни казаха, че без операция няма да се оправи, обаче не бяха прави.

# 8
  • София
  • Мнения: 7 097
Когато лепиха челото на дъщеря ми в Пирогов, докторът ми каза с нищо да не я мажа. Послушах го и сега няма белег.

Общи условия

Активация на акаунт