за всички които обичат банани

  • 3 988
  • 33
  •   1
Отговори
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Може и да сте пробвали,но на мен това ми е един от любимите десерти!!!А,ето и рецептата,много е лесно:За 1-2порции.     Вземате, 2-3 банана и ги нарежете на по дебели парченца-около 1.5см,в тиган /наи-добре тефлонов/   слагане малко олио,само колкото да намазни дъното,за да не се опекат и запържвате бананите до златисто,а може и да покафенеят малко.Ако олиото е повече се резкашкват и стават тежки и мазни.Вече изпържените банани се поръсват с канела и пожелание кокосови стърготини.И ако обичате сметана също може да гарнирате Hug

Последна редакция: пт, 20 юни 2008, 11:54 от Coco

# 1
  • Мнения: 5 001
Мдаааа,досега само съм панирала банани....Ще пробвам и твоя вариант...Даже може да ги фламбирам накрая....  bouquet  bouquet  bouquet

# 2
  • Мнения: 402
И аз го обичам този десерт и обикновено ги гарнирам с мед!

# 3
  • Мнения: 6 461
Този десерт съм го хапвала и много ми харесва. Grinning
Лично аз не съм го правила ,но гледах когато го приготвят.

# 4
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Хм, аз пък за първи път чувам!  Thinking Знаех само за панирани банани......

# 5
  • Мнения: 3 621
Звучи лесно и много вкусно, мерси за рецептата   bouquet

# 6
  • Мнения: 5 980
Звучи наистина много лесно...Снимка нямаш ли да покажеш?
Едно предложение и от мен...
Бананите се обелват съвсем малко...до към средата и се слагат за малко във фурната да покафенеят. След като са готови се вадят и посипват със течен шоколад. Става страшно сладко и вкусно  Peace

Благодаря за рецептата.   bouquet

# 7
  • Мнения: 4 380
Обикновенни банани не се пържат. Раскашкват се и стават отвратителни на вкус. Има специален сорт зелени банани за готвене. Те хубаво се пържат и са вкусни. Но в България нямам спомени да се продават такива.

# 8
  • Мнения: 3 036
xenia ,
Е права. Peace
Няма такъв сорт банани за този вид десерт.
Coco ,
Този вид десерт ще се пробва,но
L 0 V E,
не ми се яде каша.
В България няма от този вид зелени и твърди банани за да бъдат печени и как да бъдат оболени до половина - да се пекат с корите?  newsm78

# 9
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
момичета,пържат се но в много малко олио както споменах,за да не станат на каша!а зелените банани нямат същият вкус и аромат.ако се опасявате,че до скоро казваха,че  не се пържили нормалните банани,опровергаха това твърдение Peace и известните готвачи в Испания пържат Peace Надявам се на тези които го опитат да им е вкусно

Последна редакция: чт, 19 юни 2008, 23:31 от Coco

# 10
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Звучи наистина много лесно...Снимка нямаш ли да покажеш?
Едно предложение и от мен...
Бананите се обелват съвсем малко...до към средата и се слагат за малко във фурната да покафенеят. След като са готови се вадят и посипват със течен шоколад. Става страшно сладко и вкусно  Peace

Благодаря за рецептата.   bouquet

   за съжаление нямам снимка,но мисля тези дни да направя и ще сложа снимка Peace

# 11
  • Мнения: 4 380
Ти самата опитвала ли си? В каквато и да е мазнина обикновенния банан става на каша и има ГАДЕН вкус. За разлика от зеления банан за пържене. Wink Зеления банан в пържен вид е много по-вкусен и ароматен. И се запазва цял, пържи се на прекарсен чипс. Wink Това го казвам не от дочуто твърдение, а от личен опит.

# 12
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Ти самата опитвала ли си? В каквато и да е мазнина обикновенния банан става на каша и има ГАДЕН вкус. За разлика от зеления банан за пържене. Wink Зеления банан в пържен вид е много по-вкусен и ароматен. И се запазва цял, пържи се на прекарсен чипс. Wink Това го казвам не от дочуто твърдение, а от личен опит.
    Здравеи Xenia,няма да дам рецепта която е гадна,Вкусът е СРАХОТЕН и също го казвам от ЛИЧЕН опит.а мазнината е минимално количество, 10-20 капки олио,като при палачинките.НЕ става въпрос да се пържат като картофи  Laughing #CrazyВидях,че и Дими го е опитвала!Не виждам защо нападат с "дочути твърдения",опитай и ако не ти хареса  bouquet твая работа!Но почти нямам праятели който не са го харесали,освен ако не обичат банани Winkкоето не означава,че на вас също трябва да ви хареса Peace

Последна редакция: пт, 20 юни 2008, 12:09 от Coco

# 13
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Coco , всеки има различен вкус  Peace
което за теб е страхотно, за друг може да е неприятно.

аз също не обичам вкуса на запържени банани от жълтите.
правила съм ги фламбирани и с чили
и когато лютевината подтисне вкуса на обработен жълт банан,мога да ги ям,
ноооо наистина жълтият банан продобива непроятен за мен вкус, когато е термично обработен. Peace

# 14
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Asyalein,вярно е ,че всеки има различен вкус и за това споделяме рецепти тук,който ние самите харесваме.А дали ще допаднат на останалите ,е въпрос на вкус -както каза.Всеки отбира това което смята ,че ще му хареса Peace

Общи условия

Активация на акаунт