Как се ползва Арника?

  • 35 935
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 622
Знам,че е за посттравматични наранявания, натъртвания и т.н. Наско има синкаво червена цицина на главата и бях чела, да го намажа с Арника. На самото шишенце пише да се направи воден разтвор за гаргара(вдр. случаи), но когато се маже не пише как става.Пак ли воден разтвор? Фармацефтката нищо не можа да ми каже.

# 1
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
За мазане има мехлем Арника-най-добре си вземи от него Simple Smile
А когато детенцето падне или се удари и има синки,може да дадеш две капки Арника 200С еднократно.

# 2
  • Мнения: 1 622
Значи изрично трябва да попитам за мехлем, защото това, което видях в аптеката май не беше мехлем.Подходящо е за малки деца,нали? А различни видове мехлеми ли има или е стандартен (като питам, ще разберат за какво питам Wink)

# 3
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Казваш мехлем Арника,няма друг.Става за дете,разбира се,както и Арника на капки.Аз до сега съм ползвала само за Калоянчо,който е на 2г.Освен това с това мехлемче,като се намаже подсечено дупе минава за нула време.
И да уточня,защото не разбрах от коя аптека купуваш.В София хомеопатичната аптека се намира на ул."Чаталджа"13, тел. 944 53 79, 0887 438903.Там със сигурност ще намериш каквото търсиш.Избягвай да купуваш "хомеопатични" от другите аптеки.  bouquet

# 4
  • Мнения: 25
За мазане има мехлем Арника-най-добре си вземи от него Simple Smile
А когато детенцето падне или се удари и има синки,може да дадеш две капки Арника 200С еднократно.

Скъпи родители,
Не прилагайте мехлеми с неясно съдържание върху децата си за щяло и нещяло!
Ако детето Ви падне или се удари, не го пожелавам на никой, веднага можете да намажете удареното място с олио, обикновенно олио размажете с памуче върху ударената област (разбира се не говоря за удари с повърхностни рани) гарантирам Ви, че нито цицина ще се появи нито синьо ще се образува!
Поздрави,
 Mr. Green

# 5
  • Мнения: 3 211
Не прилагайте мехлеми с неясно съдържание върху децата си за щяло и нещяло!
Извинявай, но никой не говори тук за мехлеми с неясно съдържание.
И също да допълня към това, което е написала Искрица, по аптеките се продават доста видове мехлеми с арника, но никой не е хомеопатичен, трябва да се купи, както пише тя от хомеопатична аптека, за съжаление във Варна няма такава и аз не съм ползвала досега такъв мехлем

# 6
  • Мнения: 1 655
Ако не намираш мехлем, можеш да вземеш Арника на гранули или на капки 15, 30 или 200 СН, каквото намериш (предпочитам ги пред мехлемите). Аз винаги имам в къщи и ги разнасям като тръгнем на път.
Арника е първото хомеопатично лекарство за ШОК, съпътстващ физическа травма, независимо от какъв характер. Прилага се при травми на меките тъкани и мускулите, при пред- и постоперативни хирургични интервенции (включително и в стоматологичната практика при екстракция на зъби), счупвания, навяхвания и изкълчвания, черепно-мозъчни травми включително и кома, както и после-диците от такива (главоболие, частична или пълна загуба на памет, епилепсия, менингит), травми на гръбначен стълб. Дадена при първите признаци на хеморагичен инсулт, може да спомогне за по-бързото разнасяне на кръвоизлива и за пълно възстановяване. АРНИКА е показана при мускулна умора след изтощителна физическа работа. Счита се, че АРНИКА 30 или 200, дадени на майката и детето след трудно и продължително раждане, спомага за предотвратяване на последствията от родовата травма. АРНИКА 6 или 30 може да се даде неколкократно и при силни и болезнени контракции по време на раждане; улеснява разкритието и овладява болката.

# 7
  • Мнения: 25
Не прилагайте мехлеми с неясно съдържание върху децата си за щяло и нещяло!
Извинявай, но никой не говори тук за мехлеми с неясно съдържание.
И също да допълня към това, което е написала Искрица, по аптеките се продават доста видове мехлеми с арника, но никой не е хомеопатичен, трябва да се купи, както пише тя от хомеопатична аптека, за съжаление във Варна няма такава и аз не съм ползвала досега такъв мехлем

Извинете моля,
Говорех по принцип!
Изразявам моето мнение и не го налагам, не вярвам много на тоталната хомеопатия, но ако сте убедени в действието на някой мехлем значи имате наблюдение и/или опита, Вашия или на Ваш близък за ефекта от него и всичко следва да е ОК!

С най-добри чувства!
  4uu

# 8
  • Мнения: 3 211
Ако не намираш мехлем, можеш да вземеш Арника на гранули или на капки 15, 30 или 200 СН, каквото намериш (предпочитам ги пред мехлемите). Аз винаги имам в къщи и ги разнасям като тръгнем на път.
И ако падне и се удари, даваш от гранулките вътрешно, така ли?
Аз, ако падне не давам нищо, но не съм питала хомеопата.
Кажи, моля те как го употребяваш. А, ако в момента приема други хомеопатични не трябва, нали?

# 9
  • Мнения: 1 655
Ако в момента е на конституционално лечение, трябва да питаш лекуващия хомеопат какво да правиш в случай на травма.
Давам Арника 200 СН еднократно (през устата) при по-сериозни падания. При леки ожулвания и рани съм направила масло от жълт кантарион (хиперикум) и намазвам раничката с памуче, напоено в маслото, много бързо зараства раната. Маслото се прави като се натъпче бурканче с жълт кантарион, залее се до горе със зехтин и престои около месец на тъмно при стайна температура. След това може да се прецеди и да се ползва само мазнината.
Арника е първото лекарство при сериозни травми, а след него може да се включи и друго хомеопатично, ако травмата го изисква.

Общи условия

Активация на акаунт