Тегло при бременност и Вид раждане

  • 17 683
  • 111
  •   1
Отговори

Анкета

Цезарово или Вагинално раждане при избор?

Опции:

  • Мнения: 806
Интересувам се от мнението ви за:

1.  Кой вид раждане бихте предпочели (ако имате избор) Цезарово сечение или нормално вагинално раждане, и защо?  Доста се позачудих когато гинеколог ме посъветва за Цезарово сечение.

2.  Теглото през бременността как трябва да се повишава?  Прочетох хиляди препоръки, от които има различни обяснения.  Как трябва да се повишава теглото през всеки триместър?

Моля модераторите да преместят или изтрият темата ако не е на подходящото място!

# 1
  • Мнения: 611
Ами темата ти нещо не ми се връзва с форума  Wink Все пак това е " Искам бебе " , пусни я в майките , там и е мястото. И защо модератор трябва да я мести , като щеше да е толкова по-лесно да я пуснеш там  ooooh!

# 2
  • Мнения: 1 054
Темата май ще отива на "Майки - бъдещи и настоящи" малко над нас. А там има много теми за теглото и какво е било то при раждали майки, или как е сега при бременни. В много теми също се коментира и вида раждане, имаше и анкети кой как предпочита или кой как е раждал. Иди и разгледай, аз гледах и ми беше доста интересно сигурна съм че ще ти свърши работа информацията там Wink

# 3
  • Мнения: 1 273
Аз родих нормално и пак бих родила така. За теглото: аз качих много, близо 20кг (може и повече ама спрях да се меря към края  Embarassed). Иначе съм чела, че е нормално до 12-15кг.
Лека бременност  Hug

# 4
  • BG
  • Мнения: 1 900
И двта пъти родих много бързо -нормално.Качих малко около 10 кг.,но поначало съм си позакръглена.

# 5
  • Мнения: 518
Аз родих вагинално- не беше никак лесно, наложи се и използването на форцепс. Сега имам много шефове, не е приятно, но пък доста по-бързо минава от цезаровото Mr. Green Въпреки това, следващият път пак така бих родила (предпочитам да не е в близките 2 години Mr. Green Crazy) Иначе за килата, качих 22, но сега, 1 седмица по-късно ми останаха само 9 от тях - родих на 11-ти. Една приятелка беше качила 40 кг и пак роди естествено, даже много по-лесно от мен.

# 6
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 056
Родих вагинално и пак такова предпочитам. Причина - така е отредила природата и не виждам защо трябва да се върви против нея, ако не е наложително newsm78  И на мен ми е чудно доктор да препоръча секцио, ако няма медицински причини. Или има?

За теглото не се притеснявай, важно е другите показатели да са добре. Аз качих 6 кг. през цялата бременност. Една изкукуригала докторка ми се караше, че не ям /а как ядях/ и че ще е късмет ако го "докараме" до 2 800гр. бебето. Е, роди се 3, 600. Peace И родих доста лесно и бързо.

# 7
  • Мнения: 806
il84
Честита ти рожба!  Да е живо и здраво.
Аз се наплаших от тези цепения и реших да се пробвам с цезарово.  Не съм 100% сигурна още, но мисля сериозно.  Имам време.

# 8
  • Мнения: 3 369
днес ми казаха, че понеже съм качила само на корем, съм щяла да родя много лесно  Rolling Eyes звучи ми по-скоро като някаква бабина деветина  newsm78

# 9
  • Мнения: 9 814
Ако, нямам показатели за секцио, бих избрала да родя още 5 пъти вагинално.
А за качването на килограми по време на бременността- според мен всичко е строго индивидуално.
Лично аз напълнях със 7 кг. и половина, детето им се роди 3.200 гр.

# 10
  • Мнения: 806
N A N - причина няма, да се надяваме и да не се появи.  Док ме посъветва да така, защото го питах, до каква степен ще се прибере и възстанови "родилната ми част"

Той каза, че с технологията сега, не разбира, защо жените раждат нормално.  

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Аз родих със секцио и ако трябва 2-ри път да раждам пак бих родила така. Възстанових се за престоя си в болницата и след като ми махнаха конците се чувствах все едно не съм оперирана. За съжаление обаче не при всички е така. Има някои мами които доста трудно се възстановяват след такава операция. Много често се случва лекар да препоръча секцио без мед. показания, с цел да си докарат по прилична сума насреща или да си заплануват раждането както на тях им е удобно. Едно вагинално раждане не би могло да им осигури нито едното нито другото. И двете раждания имат отрицателни страни. Лично за себе си прецених, че за бебето и мен е най-добре секцио в ръцете на много уважаван специалист  Peace
Качих около 15-тина кг

# 12
# 13
  • Мнения: 127
Аз родих нормално и пак така бих искала ако ми се наложи. Аз съм против цезеровото.
Относно теглото- аз качих 25кг, но мисля че до 12кг е нормално-за лекарите

# 14
  • Мнения: 1 273


Той каза, че с технологията сега, не разбира, защо жените раждат нормално. 

 Shocked Shocked Shocked Shocked
Ми може би, защото природата така го е измислила...

Общи условия

Активация на акаунт