и това го има още!

  • 4 295
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 070
Миналата седмица,дъщерята на съседите си събрала багажа и "избягала"при приятеля си,омъжила се.Стигнала до тази крайна мярка,защото великият и татко,категорично заявил,че онези"селяндури"не са от тяхната черга.Сега,на подмятанията на съседи да почерпи,отвръща злобно, че той дъщеря нямал  TiredКому е нужно всичко това.Ще клекне и той все някога,само че неприязанта между двете семейства ще остане,и занапред ще вгорчава живота на дъщеря му.Кога ще го надраснем този ориенталски манталитет,след още един век ли?

# 1
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Кога ще го надраснем този ориенталски манталитет,след още един век ли?

Правилният въпрос е кога ще го надрастнат!
Аз нямам такива проблеми

# 2
  • София
  • Мнения: 6 011
И аз нямам проблем с това, но съм била свидетел. Смятам, че в малките градове все още е често срещано явление.

# 3
  • Мнения: 2 070
Кога ще го надраснем този ориенталски манталитет,след още един век ли?

Правилният въпрос е кога ще го надрастнат!
Аз нямам такива проблеми
помислих и така да задам въпроса,но не смея да съм толкова категорична.
Аз лично мисля,че няма да постъпя така,ама пък знам ли Confused

# 4
  • Мнения: 641
Миналата седмица,дъщерята на съседите си събрала багажа и "избягала"при приятеля си,омъжила се.Стигнала до тази крайна мярка,защото великият и татко,категорично заявил,че онези"селяндури"не са от тяхната черга.Сега,на подмятанията на съседи да почерпи,отвръща злобно, че той дъщеря нямал  TiredКому е нужно всичко това.Ще клекне и той все някога,само че неприязанта между двете семейства ще остане,и занапред ще вгорчава живота на дъщеря му.Кога ще го надраснем този ориенталски манталитет,след още един век ли?
Пали, това направо си е за "селската" тема по-долу.  Heart Eyes  Laughing

# 5
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Когато надраснем и въпросните съседски подмятания и сеирджийство, не само по конкретния повод.
За чий им е пък на комшиите да се бъркат?

# 6
  • Мнения: 654
уф,трудна тема.преди 9 години една приятелка постъпи по същия начин,но само 6 месеца се прибра при родителите си бременна и нещастна.и кой мислите пое грижите за бебето и ги издържа близо 3 годино-родителите й,хората от които избяга.дори сега се грижат за детето.
има два варианта :1-семейството на младите се разпада и родителите обират парсата.
2-младите живеят заедно ,изграждат трудно свое гнездо но са щастливи.остават само лошите спомени и пропуснати мигове.

това е живота.

# 7
  • Мнения: X
Братовчедка ми навремето спретна същия номер. Само две седмици след това се върна през глава при родителите си. Всички съседи говориха, говориха, пък забравиха. Всяко чудо за три дни. Най-голямото за четири.

# 8
  • София
  • Мнения: 38 431
Е, щом се обичат младите - да се вземат.
А като се е омъжила - сватба имало ли е?
Или просто е отишла да живее при него?

# 9
  • Мнения: 4 511
Имам подобна история. Мои познати наскоро разбраха, че синът им е женен повече от година вече.  Shocked Само че проблемът бил в другото родителско тяло, били нещо особняци.
Аз лично не мога да си представя да виждам детето си почти всеки месец и да не знам, че е сключило брак.  Confused

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 1 265
А стига,бе!
Леле,ако ми го стоварят на главата не знам какво ще правя!
Гледам да не им се бъркам в любовните истории,те сами си казват,ако им натежи нещо.Щом си го е избрала,да си живее с него.Ще спретнем сватба,пък ако не потръгнат нещата,баща им е казал-вратата е отворена.
Има една теория,че всеки си търси човек от своята черга.Просто ако е различен бита в двете семейства-едните да нагъват хляб предимно,защото няма пари за луканка,а другите да се чудят как да се глезят,няма да се изтраят дълго.Дори и като гаджета.Нали си ходят на гости,виждат отношение,бит.Това прави впечатление.За хляба и луканката е метафора,не се наежвайте!Естествено,изключвам варианта да се внедриш в богато семейство с идеята,че ще се облажиш.Това предполага да загърбиш някакви свои ценности в името на други.

# 11
  • Мнения: 2 829

 Shockedнаправо не мога да повярвам

# 12
  • Мнения: 342
Аман от определящите чергите ни/ви..
Всеки решава сам как и с кого и по какъв начин да си живее живота.

# 13
  • Мнения: 3 092
Какъв точно е смисълът на темата .... Thinking

# 14
  • Мнения: 473
Манталитетът на повечето българи за съжаление е доста просташки. Повечето хора не могат да приемат мисълта, че не трябва да се бъркат в личния живот на никой, включително и на децата си. Трудно е на много хора да проумеят, че децата стават големи възрастни хора с лични предпочитания и мнение, на повечето родители им е невъзможно да спрат да се месят в живота на децата си. Благодаря на бога, че имам невероятно интелигентна майка, която е коренно различна от масата!

Общи условия

Активация на акаунт