Възможно ли е?

  • 1 902
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 41
Здравейте,всички от този интересен и поучителен форум.От известно време чета някои статии .Има една  статия,но не е точно това,което ми трябва  като отговор,та искам да ви запитам-значи на 2 май направих аборт.С приятеля ми правихме секс преди 3-4 дни и по невнимание той свърши в мен,на другия ден ми дойде менструалния цикъл.Дали е възможно да забременея отново?Чъвала съм че след аборт се забременява много по-лесно. Смятам да започна да взимам хапчета,но знам че трябва да е след като ми свърши пък и 6 мес не трябва да правим никакви опити,леле как всичко може да се обърка...Много съм обезпокоена и  моля да ми дадете съветче.Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 3 621
Много странен въпрос задаваш в подфорум Искам Бебе.
Едва ли си забременяла пак. И все пак се пазете повече

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 702
Много странен въпрос задаваш в подфорум Искам Бебе.
Едва ли си забременяла пак. И все пак се пазете повече
  202uu  202uu  202uu

# 3
  • Мнения: 41
Благодаря ти за експресния отговор,но относно това за подфорума....мисля че съвсем не е за "хренене" или пък "Родители в чужбина" и т.н. И аз искам бебче,но мисля че е прекалено рано след аборта.Желая да ми отговорят жени,които са по-запознати.Страхувам се,че ако се случи няма да е добре нито за мен нито за бебето....само месец и половина са минали Sad

# 4
  • Мнения: 3 621
Извинявам се, но от поста ти не става много ясно това, че искаш бебе.Съжалявам че си направила аборт, явно не е бил по твое желание.
И пак ще ти кажа, щом ти е дошъл цикъла едва ли си забременяла, и все пак наистина се пазете, за да може когато лекарите ти разрешат да може да забременееш и да изкараш една лека и безпроблемна бременност

Последна редакция: чт, 19 юни 2008, 15:15 от Nefertity

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 702
Извинявам се, но от поста ти не става много ясно това, че искаш бебе.Съжалявам че си направила аборт, явно не е бил по твое желание.
И пак ще ти кажа, щом ти е дошъл цикъла едва ли си забременяла, и все пак наистина се пазете, за да може когато лекарите ти разрешат да може да забременееш и да изкараш една лека и безпроблемна бременност
Наистина от поста ти това се разбираше, аз също останах с такова впечатление...
Аз също съжалявам, но останах с впечатление, че абортът ти е бил по желание и затова си помислих, че е много странно тук да се задава такъв въпрос...
Сигурно и ти си объркана и много изплашена...
Изнивявай..
Съжалявам за аборта ти...
Защо мислиш, че може да си забременяла?
Закъснява ли ти?
Дано наистина не си, че да не се притесняваш, но наистина после бъдете по-внимателна, за да не се притесняваш излишно.
Хубав ден и се успокой
!

# 6
  • Мнения: 342
При първата ми бременност разбрах в последствие, че цикъла ми е дошъл веднага след забременяването. Доки каза, че е възможно. НЕ се шашкай, просто изчакай малко и отиди на преглед.
Само бъди спокойна.

# 7
  • Мнения: 42
Защо не пи един постино за по-сигурно?
Колкото до контрацептивите- почват се до 7-мия ден на цикъла, т.е. на менструацията. Така че сега е най-подходящия момент за тях.
Успех!  Peace

# 8
  • Мнения: 191
Не мисля, че имаш повод за притеснение, особено след като ти е дошъл цикъл. Хубаво е наистина да се пазите щом дак така е казал.
Съжалявам, че си преживяла аборт.

# 9
  • Мнения: 2 423
Съжалявам за аборта каква е била причината newsm78

# 10
  • Мнения: 41
Благодаря на всички ви за отговорите, а относно твоя въпрос Майче,това бе най-кошмарния период в живота ми и  не искам дори да си спомням,извини ме,но не желая да коментирам това,само знам,че болката е адски силна и сега, когато видя бременна жена ми се плаче,не бях на себе си и не знаех как ще издържа...сякаш губиш частица от себе си,отвратително е

# 11
  • Мнения: 421
Здравей, Дивичка.
Много съжалявам за това, което си преживяла  Hug
Според мен не е възможно да си забременяла няколко дни преди цикъл, овулацията обикновено е около 14 дни преди цикъла. Противозачатъчни при първи прием несе ли почваха в първия ден от цикъла  newsm78 Моят съвет е да отидеш на лекар и той да ти предпише хапчетата, които са най-подходящи за теб.

# 12
Здравей! Съжалявам за аборта ти! Адски ужасно е....! Знам, че понякога е нормално да се получи спонтанен аборт , особенно ако си била бременна за първи път. Моята снаха направи спонтанен аборт, когато забременя за първи път, беше в първия месец. Боляло я е страшно много, но тя и брат ми не загубиха надежда. Мога да ти кажа, че тя забременя отново след 1 месец, без да е изчаквала да минат тези 6-7 месеца, но ако не се лъжа, лекарят й беше казал, че няма да има проблеми. Сега си имаме бебче на 2 месеца и половина, съвсем нормално, здраво, малко мамченце. Радостта е огромна. Пожелавам ти от все сирце да забременееш отново, да го износиш нормално и живи и здрави полсе да ни се похвалиш. Един съвет не трябва да те е страх и да се вглъбяваш в тази идея дали ще се получи полсе пак, или не. Научно доказано е, че повечето жени не могат да забременеят отново, защото това се превръща в психически проблем, който пречи на тялото да зачене. Бъди спокойна, изчакай нужното време, посъветвай се с гинеколога си и моля те не се притеснявай, за да не си навредиш.  Съгурна съм, че след известно време, ще си имаме още един човек във форума, който ще стои в коремчето ти. А според мен тук си е точното място за тая тема, просто другия път оформи въпроса си по добре  Wink .   Поздрави и  успех!
Прегръдки!    Simple Smile

# 13
Значи според мен, авторката е направила аборт по желание. И щом иска да започва да пие хапчета, тя в момента не иска да забременее (или нейният приятел/мъж не иска дете в момента). Така че, не би трябвало да постави въпроса си в точно този форум. И какво значи "по невнимание той свърши в мен " и "леле как всичко може да се обърка"? С какво може да се обърка, да забременееш пак ли? Какво може да се обърка, ако ти наистина желаеш да има6 дете?

# 14
  • Мнения: 421
Значи според мен, авторката е направила аборт по желание. И щом иска да започва да пие хапчета, тя в момента не иска да забременее (или нейният приятел/мъж не иска дете в момента). Така че, не би трябвало да постави въпроса си в точно този форум. И какво значи "по невнимание той свърши в мен " и "леле как всичко може да се обърка"? С какво може да се обърка, да забременееш пак ли? Какво може да се обърка, ако ти наистина желаеш да има6 дете?
ooooh! чети по-внимателно!
Момичето е направило спонтанен аборт, след такъв трябва да се пази няколко месеца. Ако не се е възстановила напълно и забременее отново, може пак да загуби плода. За това се интересува от противозачатъчни, за да не се налага да изживее този кошмар отново.

Общи условия

Активация на акаунт