Тези гадни напукани пети

  • 151 763
  • 315
  •   1
Отговори
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Момичета как се грижите за стъпалата на крачетата си?
Искам да кажа, в домашни условия. Преди ходех на педикюр, но сега вече нямам време.
Крачката ми са хубави зимно време защитени с чорапи и обувки....но лятото.... петите ми се напукват като на лелка ходила на нивата  Sad
Искам гладки петички! Искааааам  smile3514
Кажете какво и от къде да си купя и още тази вечер почвам да ги търкам проклетниците!

# 1
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Моите се напукват сравнително слабо. Аз лично ползвам кремче за омекотяване на пети на Avon + пемза за петичките пак на същата фирма, но пемзи има навсякъде не е нужно да е определена марка  Peace

Чувала съм, че на Scholl продуктите за крака са много добри, опитай и тях ако искаш.

# 2
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Кремче им слагам редовно... явно не помага, кожата изсъхва.
С риск да прозвуча глупаво - какво представлява пемзата?  Embarassed

# 3
# 4
  • Мнения: 3 447
Кремът на Талодерма, чуден е.

# 5
  • Мнения: 9 093
Задължителна придобивка в банята ти трябва да е пила за пети или пемза - продават ги в аптеките, магазините за козметика и т.н. Миналата седмица си купих пила на Perfect (тези дето имат страхотни лакове), струваше 3 лв. Много удобна и ефикасна. Моите пети също стават ужасни лятото. Препоръчвам ти и мазане с етерично масло - аз в момента ги мажа с масло от карите, от срията на Икаров, то е гъсто като восък и лесно се нанася, кожата става мека и мазничка (приятно мазна, разбира се). Така се справям аз с мазолите и напуканите пети.
 Hug

# 6
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Ето така изглежда:

# 7
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Такова като на снимката имам 2 броя... не помага  Close

# 8
  • Мнения: 3 675
Пуснали са нова серия за пети на Орифлейм, доколкото си спомням имат специален крем, както и балсам.Дори предпоръчват да се ползва с някакви памучни чорапи/за по-добро попиване на крема/

# 9
  • Мнения: 1 885
Аз се спасявам с ваничка с морска сол всяка неделя + пила за пети и педикюр 1 път в месеца през лятото и  на 2 месеца веднъж през зимата.
Преди и сама се справях, но сега ми е по-лесно.
Вечер след душ ги мажа с кремче и това е.

# 10
  • Мнения: 769
След като дълго време имах този проблем и не ми помагаха обикновени кремчета попаднах на Gehwol med

Това е специален мазен крем за пети, подходящ и за диабетици. Не знам дали е много известно, но сухите пети и лакти са признак по някога на ендокринологичен проблем. Аз през зимата нямам изявен проблем, но лятото съм винаги боса и ми загрубява кожата.

Чувала съм, че на Scholl продуктите за крака са много добри, опитай и тях ако искаш.
И аз нямам лични впечатления, но мисля да изпробвам тази серия. Във всеки случай е хубаво към пробмела да се подходи със специални продукти за целта.

# 11
  • Мнения: 1 378
Как е по-добре да се използва пемзата-на суха или на мокра кожа?Аз по принцип действам на мокра, ама от известно време се замислям кой вариант е по-добър  newsm78 Hug

# 12
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Аз забелязах, че колкото повече си търкам петите, толкова по-загрубяват  Rolling Eyes
Въртя се в някакъв порочен кръг ... И с показаната пемза се търкам по време на баня и крем след това слагам.
Ефекта е краткотраен. Забелязвам, че и кожата на големият ми пръст загрубява.... аз вървя километри на ден, много, може и за това.
Днес не успях да си купя пила, но утре обезателно и пила и кремове и всякакви помади, за да махна тази мизерия и крачката ми да не приличат на копитца.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 481
Как е по-добре да се използва пемзата-на суха или на мокра кожа?Аз по принцип действам на мокра, ама от известно време се замислям кой вариант е по-добър  newsm78 Hug
За пемзата не зная, но пилата за пети се ползва на суха кожа. Миналото лято направих грешката да я ползвам на мокри пети (въпреки, че знаех, че не трябва)- така ги рендосах и разръфах, че не приличаха на нищо доста дълго време.

# 14
  • София
  • Мнения: 5 289
И при мен лятото загрубяват петите,именно защото ходя боса..  Whistling
Ползвам пемза и кремчето на Биотрейд.
Полезни съвети.

Последна редакция: чт, 19 юни 2008, 23:23 от КАРЧЕВА

Общи условия

Активация на акаунт