Летели ли сте бременни, моля за съвет!

  • 2 308
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 104
Моля майките, които са летели със самолет докато са били бременни да споделят, как са се подготвили за това. Имам предвид някакви хапчета, например "Магнерич" или там както му беше името...или нещо подобно. За всеки случай да имам за самолета нещо.
Полета няма да е дълъг, около 3часа само, но все пак нещо не хвана шубето...

В интерес на истината, летяла съм и предната бременност, абсолютно нищо нямах тогава в мен, не ми и трябваше слава богу. Ама сега нещо откачам, сигурно е от ЕГН-то  Sad

Предварително благодаря на всички!

# 1
  • Мнения: 1 254
летях бременна нач. на 4ти месец с полет около час и половина в едната посока, абсолютно по никакакъв начин не ми стана лошо или нещо от сорта. говори все пак с твоя лекар, следящ бременността ти  Hug

# 2
  • Мнения: 104
Забравих да кажа че съм 14г.с. а полета ще е другата седмица...

# 3
  • Мнения: 5
Летях в 20 г.с., 4-часов полет, предварително се консултирах с лекаря ми, той ми даде зелена светлина и бях много спокоина, не носех нищо специално със себе си, освен минерална вода  Grinning Единственото различно, което направих - и съветвам и теб - е че не пожелах да мина през металодетекторите по митниците, а поисках да ме претърсят на ръка. Не съм убедена във вредата им, но не съм сигурна и в безпопасността им - все пак това са магнитни вълни, които минават през цялото тяло.
Приятен полет  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 1 228
С първото не съм. С второто обаче - да, и то 3 пъти Simple Smile

В 4ти месец - София - Истанбул - Пекин - Далиан (Китай) - общо 19 часа. Плюс из Китай 6 полета по час - час и половина. 20 дни по - късно (вече беше 5ти месец) - обратния дълъг полет.

Носех си Но-шпа и Утрогестан. И надежда, че ако стане нещо в Китай, докторите там ще успеят да направят нещо...  Blush

В края на 6ти месец - София - Брюксел - София - нищо не си носех, надявах се, че докторите ще се оправят при нужда...

В края на 7ми месец - София - Измир - София - на море Simple Smile Надявах се бебето да не се роди там  Crazy Носех си Магнерич.

(Честно казано не си помня точните г.с., само месеците  Blush)

Никъде нищо не се наложи  Simple Smile Преди да летя - на доктор и питам дали може  Wink

Но аз нямах никакви проблеми с бременността, освен много гадене при първото пътуване  Peace Ако има някакви притеснения - може би по - добре да не се лети...

Ако нямаш проблеми - спокойно, познавам много жени, които са летели повече от мен бременни.
То аз предпочитам със самолет, а не с кола на дълъг път...

# 5
  • Мнения: 2 829
Летях в 31 г.с. София-Лондон-Ню Йорк, докторката ми беше казала за всеки случай да пия Магнерич. Ама аз не обичам да пия лекарства "за всеки случай" и само си го носих в джоба, без да пия. Нямах никакви проблеми с полета, обаче преди да излетим ме заболя гърлото. И от сухия въздух в самолета през цялото време се чувствах все едно ми го стържат с шкурка... Като слязох от самолета ми мина за половин час.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 265
И аз съм летяла в 5 месец до Брюксел, пих Магнерич 3-4 дена, т.е. ден преди полета и по врем на целия престой там. Никакви проблеми, само ми оттекоха краката Sad

За детекторите обаче не се сетих да питам, а и ме бяха наплашили преди това, че авиокомпанията може да откеже д аме качи бременна (хем пътувах с България еър). Но ако искаш, направи както е направила БелиятЗаек , за всеки случай.

Хубав полет и лека бременност.

# 7
  • Мнения: 239
И аз съм летяла бременна и то в първите дни на 8-мия месец  Crazy Предварително ми казаха, че ми трябва документ от лекаря, че ме пуска да летя. Мисля, че такъв документ се иска винаги след края на 7-мия месец на летището. Иначе не те пускат да летиш. Аз бях започнала току що 8-мия буквално за два дни ставаше въпрос и пак ми искаха документ. Но като го имаш няма проблем никакъв. Относно другото - абсолютно нищо не съм пила и носила със себе си. Нашият случай даже беше свръх комичен, защото се местехме окончателно в България и беше особена ситуацията с много багаж и с куче в чантата, което беше до нас и в кабината  Joy Та - куче в кабината, бременна и с окончателно преместване в друга държава - беше купон  Joy Но всичко мина супер, освен фактът, че точно тогава на летището във Франкфурт бяха блокирали всичко и издирваха някакви хора, дето подготвяли уж атентат и падна едно проверяване бясно, та чак и кучето ни минаха през детектор и той се разпиука, защото нали по наредба на ЕС трябваше да е с вграден чип, абе майтап голям  Laughing В резултат на тези проверки щяхме да си изпуснем полета, толкова необичайно много ни задържаха и то на 3-4 места, но слава Богу България Еър винаги имат закъснения, така че се качихме все пак.  Whistling Така че, спокойно, щом лекарят разрешава, няма проблеми, той преценява риска. 

# 8
  • Мнения: 5
Пропуснах да добавя още една мярка за безопасност - по време на почти целия полет (като изключим моментите на хранене) носех най-обикновена хирургическа маска. В началото малко ме беше срам  Embarassed но пък таткото не спираше да повтаря, че не бива да ми пука. И наистина, няма по-лош въздух от този в самолетите, едно и също количество се върти постоянно през климатика, и е достатъчно някой да е болен в другия край на самолета, за да го хванеш и ти, ако си с по-слаба имунна система. Не случайно в аптеките се продават специални витамини за полети, но проврих - не стават за бременни. Та ако не те притеснява да носиш маска - направи го и ще си 100% сигурна, че после поне с вируси няма да се бориш   Hug

# 9
  • Мнения: 9
 Аз летях от Англия за България когато бях в 7-мия месец и нищо не съм пила.

# 10
  • Мнения: 128
Летях в 5-ти и 6-ти месец. Вече не ми прилошаваше и полетите минаха съвсем нормално.
Бих те посъветвала да си вземеш хапчета против повръщането, в случай че ти става лошо де.
А също при чек-ин-а кажи, че си бременна и помоли да оставят мястото до теб празно, ако е възможно, за да ти е по-спокойно.
Ако все пак се притесняваш - уведоми и стюардесата, че си бременна и си поискай повече торбички за повръщане.
При мен наистина нямаше никакви проблеми, само бебето поритваше от време на време, но още ти е рано за тези емоции.
Успех!

# 11
  • Мнения: 3 034
да, няколко екскурзии из страната направихме през бременността, полети от 1.5 до 4-5 часа. нищо не съм пила, никой не би ми изписал лекарство ако нямам някакъв проблем. всичко беше наред, последно летях в 7-ми месец, което беше и крайният срок, когато въпросната авиокомпания би качила бременна  Peace

# 12
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Летях в 4 м. до Лондон. Не съм пила никакви лекарства и не съм имала проблеми. До към края на 8 м. според мен можеш съвсем спокойно да си пътуваш, след това аз лично не бих рискувала.

# 13
  • Мнения: 41
Летях в началото на 5 месец. Носех със себе си Но-шпа. Лекарката ми беше казала да изпия едно, за всеки случай, половин час преди полета. На отиване пих, на връщане забравих  Grinning
Носех си и рецептата, да не ми направят проблем за лекарства в мен.

# 14
  • Мнения: 545
Здравей! В началото на шестия месец ходих заедно с нашия отдел в Малта за четири дни. Нищо не съм подготвяла, освен багажа, де. Никакви хапчета, освен парацетамол и нош-па. На отиване полетът е директен, обаче на връщане е през Истанбул. Беше зима и на летището условията бяха кошмарни. Летяхме до Турция, там стояхме целия ден, пристигнахме много рано сутринта и спахме в чакалнята. После вместо до София, ни върнаха в Малта (защото минаваме през Турция транзит и не можехме да останем по-дълго, а в БГ летището беше затворено) и отттам излетяхме малко по-късно директно за Бг, вече бяха добри условията на летище София. Значи представи си какво летене падна. Чувствах се страхотно, е, малко изморена, защото в Малта четири дни обикаляхме като луди, ходихме на басейн, джакузи. Вечерите някъде навън. Ех, спомени....

Общи условия

Активация на акаунт