Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ - 4

  • 36 733
  • 267
  •   1
Отговори
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Добре дошли в новата тема Simple Smile

Първа тема


Втора тема


Трета тема


Успех на строителките!
За изкопа - за първи път чувам, че се слага друга пръст Rolling Eyes

Последна редакция: чт, 19 юни 2008, 23:51 от ljuboznatelna

# 1
  • Мнения: 3 770
Ами аз съм тук , но Anneese да не пусне утре друга , че миналия път май беше станало нещо такова ?!  newsm78

# 2
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
В старата сложих линк за тук Peace

# 3
  • Мнения: 3 770
Аз така и се метнах тук , ама де да знам ?!  Laughing Писах ти на ЛС , ама ти през това време си го направила !  Laughing

# 4
  • Варна
  • Мнения: 480
Стига с тия строежи,време е за плаж и море  sport027,
хайде строителки почивка за вас няма ли? Simple Smile

# 5
  • Мнения: 3 770
ljuboznatelna , я кажи сега как се правят тези изкопи и защо ако няма изба са 180 кв.м.?

# 6
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Ами знам ли Rolling Eyes Не виждам причина. Сега новите багерчета с малките кофи си копаят колкото им кажеш. Копае ти ивичен фундамент, размера би трябвало да е колкото стъпката на фундамента, дълбочината май е около метър Rolling Eyes Знам как е на чертожната дъска, на практика съм гола вода Laughing За оградата го изкопа 30/60см. Размера си го съчинихме с половинката, така че не го смятайте като правилния Simple Smile

# 7
  • Мнения: 3 770
А бе и аз така си мислех , че като няма изба се копае само контура на основите , ама не помня на мацката в Труд къщата с изба ли беше или без , пък тя я няма да каже!  newsm78

# 8
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Мацки ние копахме много близо 2,50 м. без мазе защото имаше денивелация при нас.За мазе трябваше да се копае още повече и моя не се нави.
И ние не сме носели пръст от другаде за насипване.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
 bowuu тук съм, но все още няма с какво да се похваля

# 10
  • Варна
  • Мнения: 428
айде и аз да се разпиша.  Heart Eyes

# 11
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
А бе и аз така си мислех , че като няма изба се копае само контура на основите , ама не помня на мацката в Труд къщата с изба ли беше или без , пък тя я няма да каже!  newsm78

Да, точно срещу нас имаше едно дворче, където човека изкопа ров само там където ще има основи, горе-долу като лабиринт се получи. Стените на рова му послужиха за кофраж - въобще не се наложи да слага отстрани допълнителни дъски за кофража. Извика един бетоновоз, едновременно хвърляха едни огромни къмъни и насипваха бетон и де факто така се направиха основите на къщата. Къщата, която купихме е строена точно по този начин - основите представляват зид, широк около метър, съставен от едри камъни и бетон.

# 12
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
И моят баш майстор (съпругът ми Grinning) иска да прави точно такива основи, още повече, че къщата ще е лека и не иска кой знае какъв фундамент. Ще видим какво ще се разбере с конструктора. Аз се чудя за основи на метална ограда, която носи само себе си, и вятър не може да я духне, защо искат дълбоки , че и армирани основи Shocked Даже ме е яд, че ляхме такъв фундамент, можеше само на стъпките на колоните, другото можеше да мине и с пясъчна подложка Confused  В миналото хората са зидали големи дувари, като фундамента им е бил камък, дори понякога суха зидария, и пак не са паднали.

# 13
  • София
  • Мнения: 12 201
  Хайде и аз да си ви следя, с надежда да се присъединя някой ден към вас.

# 14
  • Мнения: 2 255
Здравейте и от мен в новата тема   bouquet
Надявам се най-после в нея да успея да се похваля с някакъв напредък и при нас  Peace

Общи условия

Активация на акаунт