Закуска за 8 месечно бебе

  • 21 241
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 262
 Хайде, още една такава тема  Simple Smile Та вече сме на 7 и нещо, и незнам дали не е рано, но искам закуската в 9,30-10,30/просто варира, според това дали е спал до късно или не/ да я заменя с твърда храна. Досега си пиеше по 180мл. АМ. Пробвах на 4-5 пъти да му давам стандартната попара - чайче+сиренце+масълце+сухар - ами той не я харесва, хапва  4-5 лъжички и после отказва, а по принцип е всеящен, не е капризен. Та дали му е рано, което най-вероятно според мен или просто попарата не му харесва и трябва да пробвам с друго. Аз се сещам за овесени ядки с плод, кис. мляко с плод или бисквита / не ме съдете кисело мляко давам по 100гр. от време на време от ок. 20 дена, защото му допадна  Rolling Eyes / , елда / но не я обича много много/ с плод, грис+плод. Но тези неща са донякъде и следобедната му закуска, та малко се застъпват и съм в голяма чуденка.
  Вие какво давахте. Дайте идеи за разнообразна закуска и дали да изчакам още с премахването на АМ в 10ч.
 
Ето и дневният ни режим - 4-5ч. сутрин 180мл.АМ
                                             9-10ч. - 180мл. АМ
                                             13ч. - 200гр. зеленчуково/месно пюре
                                             17ч. - каша/грис+плод/кис.мл.+бисквитки
                                              21ч. - 210мл. АМ
 

# 1
  • Мнения: 764
Аз на тези месеци смених сутрешното АМ и започнах да му давам попара. И синът ми в началото много не я харесваше и си държеше на млякото. Правех попарата с чай, но той й се цупеше и започнах да му я правя с неговото АМ. Оттогава си я обича.
Аз за закуска не правя нито кускус, нито кис. мляко и бисквити. Редувам единствено с корнфлейкс (обикновените) с АМ и филийка, намазана с нещо.
Пробвай да направиш попарата с АМ и тогава ще разбереш дали му се харесва или не (сложи и повече сиренце и по-малко сухарче). Някои правят попарата кис.мляко, като й слагат намачкан плод вътре. Аз лично никога не съм пробвала този вариант, но приятелките около мен, казват, че засища.

# 2
  • Мнения: 262
Пробвала съм с кисело мляко, точно тази сутрин, ами не мина номера, пак не му хареса. С АМ не съм пробвала. Може би  половин сухар само хапма, дали е достатъчно за закуска  newsm78 Засега за по-сигурно след попарта му давам и АМ ок.120мл. изпива.

# 3
  • Мнения: 1 062
На тази възраст няма по-хубаво, че детето си пие АМ. Защо да го заменяш? Ако държиш да го замениш прави овесени ядки или някаква друга зърнена закуска. Аз ( моето бебе е на 10м. и половина) все още и предлагам мляко за закуска и си го пие детето. Не давам попара или кус-кус или нещо подобно. Когато забележиш, че млякото вече не му е достатъчно, тогава заменяй с по-калорична храна. Но, дъщеря ми се буди късно и има само една закуска. Въпреки, че и две да са мисля, че пак бих давала АМ, все още се опитвам да и предлагам колкото може повече и слагам в почти всичко АМ. Ако държиш да приема сирене примерно, слагай го в зеленчуковото пюре или следобедната закуска, ако позволява. Режима на моето бебе е:
закуска - АМ
обяд - месно или зеленчуково пюре ( винаги добавям сирене или АМ, според пюрето)
следобед - каша (зърнена купешка), елда с плод и мляко, кисел, кисело мляко, грис с мляко, овесени ядки с мляко или плод.
вечеря - АМ

# 4
  • София
  • Мнения: 2 734
До годинката най-важната храна за детето е млякото.Щом си пие АМ с желание и не огладнява,давай АМ докато го иска и пие PeaceМоята дъщеря на 1,4г. още закусва и вечеря с АМ.

# 5
  • Мнения: 262
Да, прави сте че млякото си е най-добро за детето, но той си хапва вечер преди сън и в 4-5ч. сутринта мляко, не че ще му е излишна още една доза, ама де да знам, нали всички към 8 месец заменят АМ със закуска някаква. Иначе сирене му слагам в пюрето. Всъщност сме все още е на три млечни хранения с шише  newsm78 , а общо са 5 хранения на ден. Нали трябва да станат 4 - тъй като гледам при нас няма начин да махна засега някое от храненията, той си огладнява.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 734
Няма нищо задължително.Води се по детето.Ние до годинката бяхме на 3 млечни хранения на ден и 2 с друг вид храна.

# 7
  • Мнения: 1 062
Не е задължително да заместиш закуската, нищо че някой го правят. А за броя хранения, нека си яде детето толкова пъти, от колкото се нуждае. Води се по него. Не е задължително да мине на 4 кратно хранене.

# 8
  • София
  • Мнения: 672
Аз отскоро започнах да предлагам в 10ч овесени ядки с плод или каша от елда с плод. пюре. Мисля тепърва да въведа попарата...
Според мен ви е още рано да заменяте още едно хранене.
Вашият режим си е ОК  Peace

# 9
  • Мнения: 262
Мерси за отговорите, засега ще продължа с АМ, след 2 седм. пак ще пробвам нещо дрго, ако яде - ок, ако не - все някога ще прояви интерес и към попарата  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 9 973
попара,кус-кус

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Мляко с бисквити,кус-кус,попара

# 12
  • Мнения: 690
и моя момък в началото не харесваше попарата ... добави й АМ/кърма ...
а иначе за закуска можеш да даваш:
кус-кус със сирене и масло
кус-кус с АМ
попара със сирене и масло или попара с АМ /млечна попара/
овесени или пълнозъренсти ядки със сирене и масло или пък с АМ или пък с плод
АМ/кърма с бисквити
каша /ако е оризова може да е със сирене/ или др.вид каша ...
пасирани плодове с бисквити и АМ
пасирани плодове с овесени или пълнозърнести ядки ...
ако сутрин даваш "солена" закуска, следобяд може да ти е плодовата  Peace
не бързай да заместваш - има време  Hug

# 13
  • Мнения: 262
С кус-куса децата не се ли задавят? Тези малки топчета едва ли могат да ги сдъвчат всичките? Винаги съм се чудила, не съм пробвала още да му давам. Имаме две зъбчета долу, отскоро, прави дъвчащи движения с устата си иначе.

# 14
  • Мнения: 142
Здравейте мами,
Аз давам каша за закуска (ябълка и банан), като смятам след 1г да мина на cereal.
Това, което аз знам е, че от 6м до 1г. бебетата трябва да поемат между 500мл - 600мл мляко.
Поздрави

Общи условия

Активация на акаунт