Може ли да се възстанови зъбния емайл?

  • 5 888
  • 6
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Вчера забелязах на единия си преден зъб едно петънце без емайл. Все едно е чукнато с нещо (предполагам малкото ми съкровище не е халосало с нещо) и седи като обелено.
Дали това нещо възможно да се оправи? Предполагам ако се остави така ще потъмнее, а може и кариес да стане...  newsm78
Моля за някакво мнение по въпроса, че да си имам тема на размисъл докато посетя зъболекаря си  Mr. Green

# 1
  • Мнения: 2 082
и аз имах нещо такова-предположиха,че е от неправилно миене на зъби.сложиха ми бяла пломба и не си личи...моето е на преден зъб ,но към венеца

# 2
  • Мнения: 382
След една бригада в Англия като студентка ми опада почти целия емайл на зъбите. Ако ми върнат парите от зъболекари сигурно апартамент ще си купя. Бягай на зъболекар. Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 708
Емайла не се възстановява. Затова са пломбите  Wink

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Аууу само бяла пломба ли е варианта?!? Това не осначава ли, че трябва още да ми изстържат от зъба... пък и все си мисля, че по границите на пломбите се забелязват или потъмнява....
Дали няма някакъв лак, смо да се замаже отгоре....
Ей, до понеделник само глупости ще мисля Confused

# 5
  • София
  • Мнения: 708
Ако не се е развил кариес предполагам че може и с някакви реминерализиращи неща. Обаче ако вече има кариес...
Зъболекаря ще прецени. Не се притеснявай излишно, може и да е някакво оцветяване.

# 6
  • София
  • Мнения: 577
Аууу само бяла пломба ли е варианта?!? Това не осначава ли, че трябва още да ми изстържат от зъба... пък и все си мисля, че по границите на пломбите се забелязват или потъмнява....
Дали няма някакъв лак, смо да се замаже отгоре....
Ей, до понеделник само глупости ще мисля Confused

Със съвременните методи за микроинвазивна стоматология, няма да се отнеме много от твоя си емайл. И, ако реставрацията е добре направена, няма да има оцветяване по ръба.

Общи условия

Активация на акаунт