Моля за съвет-не пие вода и течности

  • 754
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Дъщеря ми е на 10 месеца и не пие вода.Лятото дойде и се притеснявам.Понякога след хранене и давам 2-3 лъжички вода,биберона изобщо не го захапва,само си чеше венците с него,чашката с накрайник - също,само дето повече се мокри и задавя с него.Излишно е да казвам,че АМ не е пила,колкото и да съм настоявала.Все още я кърмя вечер, понякога и през деня,само и само да пие течности. Плодови пюрета си хапва,но сок не пие.Кажете ми какво да правя,имали ли сте такъв проблем?

Последна редакция: пт, 20 юни 2008, 19:11 от Vivi

# 1
  • Мнения: 191
Здравей Андесита: не си единствена с този проблем. То по тази тема много се изписа във форумите. Последните теми са тези:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=303651.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=305113.0
Хвърли един поглед и ако дъщеря ти има добър тургор, не са и сухи устните, мокри редовно памперсите, не се притеснявай. Предлагай й редовно водичка и все някога ще пропие.

# 2
  • Хасково
  • Мнения: 995
Извинявай много какво означава
Цитат
Хвърли един поглед и ако дъщеря ти има добър тургор
!?

# 3
  • Мнения: 78
Андесита,слагай по малко вода в пюретата,сутрин ако яде попара я прави с вода,чай.Пробвай да и даваш чай.Трябва да пие.И при нас беше така с баткото.Но пък пише сокчета и аз му ги разреждах с вода,колкота да я приема под някаква форма.Въпреки това пак имахме малко проблеми,но се оправихме.Слагай по малко захар в чая.Пробвай варианти,защото лятото трябва да пият вода."Тургор" не мога да ти дам точно определение,но се отнася за състоянието на кожата.Когато има дехидратация,се променя състоянието на кожата.Гледай да не е суха,напукана,сивкава.Трябва да си е нормална бебешка кожа.Дано си ме разбрала,че не обяснявам много добре.Не се притеснявай,бъди по настойчива.Дори и да плюе пак нещо поема,така че давай.Успех. Grinning

# 4
  • Мнения: 78
Андесита,извинявай не съм видяла,че въпроса за тургора е зададен от друга мама.

# 5
  • Мнения: 154
Извинявай много какво означава
Цитат
Хвърли един поглед и ако дъщеря ти има добър тургор
!?
http://www.kak-da.com/dictionary/%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B3%D0%BE%D1%80.html

Не се притеснявай, и ние бяхме така на тази възраст, само че сме на АМ. Изпиваше по 150мл на хранене мляко (сутрин и вечер) и абсолютно никакви други течности. Прелагах й вода постоянно, но започна да пие някъде след като навърши 1год.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Дъщеря ми пропи вода на 1 годинка

# 7
  • Мнения: 5 940
Дете на 10 месеца вече може да яде доста пресни плодове. Няма нужда от плодови пюрета. През лятото диня, пъпеш, праскови са чудесен източник на вода.
Синът ми пропи преди месец, два вода, не си спомням точно кога.

# 8
  • Мнения: 117
 Чувала съм да слагат капки лимон във водата за да пие детето, сигурна съм, че няма ефект на всякъде, но ако не си опитвала, пробвай.
 Другите мами добре са сетили за летните плодове, те наистина съдържат доста вода, дано поне тях приеме Hug

# 9
  • Мнения: 2 908
Нормално е-давай и вода и когато сама си пропие.Дъщеря ми до 9-ти месец не пиеше капка.До 11 месец пиеше по 40мл на ден най-много.До 1г и 2 месеца някъде пиеше по 60-70мл на ден най-много....като не му се пие няма да пие-ще слагам лимони,ще слагам захар..... ooooh!Давах сокове обаче и си ги пиеше.
Детето ми мина цялото предно лято без да пие капка вода и не е било дехидратирано-пиеше АМ и прясно изцедени сокове.Кърмата и АМ съдържат нужната вода за деня,ти все пак предлагай и ако иска-ще пие.

# 10
  • Мнения: 11 003
Дъщеря ми пропи вода сравнително скоро, на 1 г. и 2 месеца. Ако смесваш водата с плодов сок, дали ще й хареса? Щом пие АМ и я кърмиш, все пак си набавя течности. А щом памперсите й са пълни, кожата й е свежа и има добър външен вид, няма защо да се притесняваш. Сега в жегите ще заобича водата. Peace

# 11
  • Мнения: 91
моя син до 3-4 месец не искаше капка вода но поне чайовете на хип пиеше обаче като почнаха жегите го пробвах с водичка и си пропи сега пие по 1-2 шишенца на ден но най-много пие преди лягане

Общи условия

Активация на акаунт