За s.aureus по време на бременност и раждане?

  • 5 616
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 577
 Sad Здравейте
изчетох всичко де що има във форума и нета, и на английски - но не ми е ясно едно нещо.

 Надявам се някоя от вас да знае.

Това чудо ми излезе на ваг. секрет, и антибиограмата никак не ми хареса - няма едно нещо, което да може да се приема по време на бременност. Аз в живота си не съм пила антибиотик, и сега не искам.

Доколкото разбрах, предава се само при нормално раждане на бебето, иначе нямало опасност по време на бременност.

Довечера съм на консултация с докторката, мисля да откажа да пия антибиотик и да се позаинтересувам дали ако се ражда с операция е безопасно?

Някой да се е сблъсквал с подобен проблем?  Sad

# 1
  • Мнения: 8 163
Сигурна ли си, че предпочиташ да не се лекуваш?

Доколкото разбирам си в 19 г.с. Остава ти малко повече, отколкото си минала. Щом си чела и материали от интернет знаеш, че:

"Most of the time, people will not have problems with these bacteria. However, if staph gets inside the body through a cut or sore, it may cause painful boils orabscesses on the skin or infection in the lungs (pneumonia), bloodstream, or in a wound that is healing after surgery."

Можеш ли да си обещаеш, че няма да нараняваш целостта на кожата си в продължение на 5 месеца?

Готова ли си да поемеш риска от това да изкараш пневмония бременна?

А съгласна ли си да не кърмиш, за да не предадеш стафилококите на бебето? Или предпочиташ да пиеш антибиотика докато кърмиш...

Вероятно си прочела и това, но предпочитам да ти го дам:

"I am pregnant and I have a staph infection. Is there a safe treatment?
Yes. Many types of antibiotics can be used during all trimesters of pregnancy. If needed, an antibiotic in the class of penicillin may be prescribed. Studies looking at use of a penicillin or penicillin derivative during pregnancy show that these antibiotics do not appear to cause birth defects or anyother problems during pregnancy. Some people are allergic to penicillins and should not take penicillin orantibiotics derived from penicillin such as methicillin."


Наистина съм изненадана, че предпочиташ да преминеш през коремна операция (при това докато имаш стафилококи!) вместо да пиеш безопасен за "Марийка" и за теб антибиотик.

Моля те, помисли пак.

# 2
  • Мнения: 585
Моя син го излекувах успешно от тези гадини с хомеопатия, не знам обаче доколко вярваш на алтернативна медицина.
Той направи алергия към антибиотик като по-малък, затова сега по всякакъв начин ги избягвам.

Общи условия

Активация на акаунт