а сега какво да правя??????????

  • 3 409
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 070
Бях на лекар, видяхме плоден сак, после два тета дадоха положителни EFP резултати.........обадих се на лекарката тя ми каза, че трябва да пия фолиева киселина (купих си Неофолик Мета) ..........сега незнам нищо друго, освен че естествено спирам алкохола...какво друго???? Коя седмица съм (3 може би Embarassed), кога пак на лекар и..............всичко което се сетите за вашето начало.
НО ЧУВСТВОТО Е НЕПОВТОРИМО!!!!!

# 1
  • Мнения: 8 999
Честито!
А лекарката не ти ли насрочи нова дата за преглед?

# 2
  • София
  • Мнения: 276
Честито!

 Simple Smile

# 3
  • Мнения: 4 070
Тя ще е тук чак на 4.07, а и не работи със здравната каса и затова се чудя какво да правя??

# 4
  • Мнения: 1 311
Честито!

Сега - форума е прекрасно място изкарване на бременността  Hug Можеш да си купиш и книжка за бременни, ако искаш, може и само от тук да се информираш. Може да се запишеш в отчетните теми за месеца, за който ти е термина и да си имаш приятна компания за оставащото време  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 949
Честито!   bouquet  Ами сега ще си бременееш, ти какво мислеше  Hug

http://www.mamaibebe.com/calc.php --> ето ти калкулатор на бременността

# 6
  • Мнения: 191
Като начало аз отидох на док в 7г.с. , за да бъде установена сърдечната дейност на плода. След това в 12 - за гънката на вратлето и така почти всеки месец. Док трябва да ти назначи и кръвни изследвания, БХС по възможност.

# 7
  • Мнения: 780
Честито!
Намери добър гинеколог, който работи със Здравната каса за да води консултациите ти.На частни прегледи винаги можеш да ходиш и при когото пожелаеш.

# 8
  • Мнения: 1 586
Честито!   bouquet


Ами сега, порови се малко из форума има много полезно инфо, избери си лекар,който да ти следи бременността,вземи си направление и се радвай на живота!  bouquet


Последна редакция: пт, 20 юни 2008, 20:46 от Tatti

# 9
  • София
  • Мнения: 2 296
Честито!
Намери добър гинеколог, който работи със Здравната каса за да води консултациите ти.На частни прегледи винаги можеш да ходиш и при когото пожелаеш.
Четито и от мен!И аз това ще те посъветвам.
Много спокойствие и лека бременност!!!  bouquet

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Честито!

Запиши се при лекар работещ със ЗК, за да ти дава направления и да ти пуска изследванията, а пак ще си ходиш на частно при твоята лекарка.Аз така направих.

Леко бременеене  Hug

# 11
  • Мнения: 2 660
Избери си лекар, който да ти следи бременността.
Около 10тина дни след теста можеш да отидеш на лекар да се види плодния сак.
След това лекаря ще те ти насрочи преглед най вероятно за 8-10 гс, за да чуете сърчицето на бебето.
Пий си фолиевата киселина, гледай да не прекаляваш с вредните храни и не се шашкай.

Като цяло няма какво толкова да правиш, освен да си живееш живота, както преди, само че малко по-замечтано  Grinning

# 12
  • София
  • Мнения: 39 718
Честито Simple Smile

Аз ходих в местното ДКЦ където ми следяха бременността. С талон от личната лекарка отиваш при избраният гинеколог, който работи с касата. Фолиевата киселина пиеш до 12та седмица, след това ще ти препоръчат витамини.
Гинекологът ще ти насрочи изследвания - пълна кръвна картина, урина, васерман, и т.н.
Аз понеже не бях доволна от гинекологът от ДКЦ-то ходих и на частно.
Във форума ще намериш информация за нужните изследвания. По принцип гинекологът трябва да ти каже какви изследвания са ти нужни.

Лека бременност Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 17 591
Вземи си направление от личния лекар и си запиши лекар за проследяване на бременността. Дори и да ходиш на частни прегледи, можеш да запишеш и такъв, работещ със ЗК - поне изследванията да са ти безплатни.

# 14
  • Мнения: 6 438

Запиши се при лекар работещ със ЗК, за да ти дава направления и да ти пуска изследванията, а пак ще си ходиш на частно при твоята лекарка.Аз така направих.

Първо честито  Peace
Това е и моят съвет.Освен алкохола е необходимо да се спрат и цигаритe.Moже да си хапваш повече плодове,зеленчуци,да си спокойна.  Hug
Леко бременеене!

Общи условия

Активация на акаунт