Бебето ми се дави като суче

  • 4 082
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 106
На 1 месец е и напоследък всеки път като суче започва лакомо да гълта и после се дави и  разплаква. Забелязах че спира да диша докато суче за секунди и вероятно това е причината да се дави. Съществува ли този проблем при вас?

# 1
  • Мнения: 106
Забравих да добавя, че и доста кашля като се задави. Преди го нямаше този проблем, но последните няколко пъти почти не може да се нахрани...

# 2
  • София
  • Мнения: 1 391
И моята кукла се дави от време на време и го отдавам на прекалено лакомото и засукване. Освен това може и кърмата ти да тече по-интензивно. В кърмаческия в библиотеката май имаше статия за този проблем.

# 3
  • Мнения: 3 034
почиствай носа от секрети преди хранене, най-добре с физиологичен разтвор на капки (мисля че е Стеримар в България), за да втечни секрета. когато е затруднено дишането през носа, гълтат въздух с кърмата и се давят. поне при мен това беше проблемът със сина ми, но аз ползвам и помпа, тъй като задържа много секрет  Peace

# 4
  • Мнения: 2 829
Опитай също да кърмиш в такава поза, че бебето да е по-високо от гърдата-все едно да го сложиш да суче в скута ти и след това да легнеш назад, така че бебето да остане върху теб. Така ще трябва да полага повече усилия за да суче, а ако остане непреглътнато мляко в устата му ще изтече навън..
Ако искаш пусни и тема в кърмаческия, мисля че ще получиш повече отговори.
Успех!

# 5
  • Мнения: 1 896
Сигурно по-силно ти потича кърмата при слизането и аз го имах този проблем. Неприятно е не само, че се давят, но и им се дразнят стомахчетата, повече колики може да има и т.н. Като усетиш, че млякото слиза, може да подложиш някаква кърпичка да изтече най-силната струя и тогава да продължите с кърменето. С времето бебето сигурно ще започне само да пуска гърдата и да изчаква да отмине пръскането, което едва ли му е приятно.
Добра идея е и както ти е казала yanast да слагаш бебето да суче върху теб - при нас се получаваше добре като я сложа върху корема ми, придържах й леко главата с една ръка и беше ок, така млякото не пръска толкова силно.
Добрата новина е, че проблемът намалява с времето, а и като порасне още малко бебчо, няма да му пречи.

# 6
  • София
  • Мнения: 39 745
И аз си мисля, че е от по-обилно изтичане на кърма. Алекс не се дави, но винаги пуска гърдата когато млякото му дойде в повече.

# 7
  • Мнения: 15
Жорко също се дави от време на време-мисля че е нормално,особено в началото на кърменето,когато кърмата тече по-обилно.аз го изправям да се изкашля и да си поеме въздух и няма проблем.

# 8
  • Мнения: 106
Благодаря за съветите. Всъщнос бебето само пускаше гърдата, заради силната струя, а аз си мислех, че не захапва добре. Вече ще знам. Simple Smile

# 9
  • Мнения: 1 896
Само една малка подробност пропуснах - може би имаш твърде много кърма? Възможно е и всичко да е нормално, но аз да го спомена за всеки случай. Цедиш ли се, препълват ли ти се гърдите? Ако отговорът е да, е добре постепенно да намалиш и спреш цеденето, за да улесниш регулирането на кърмата според нуждите на бебето и така да помогнеш да се облекчи проблемът със силната струя. Ако пък не цедиш и кърмата вече се е регулирала, всичко ще се нареди само с времето.

Общи условия

Активация на акаунт