Кухи яйцеклетки

  • 2 695
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте, искам да споделя с вас какво ми се случи при инвитро опитите. Миналата година имах девет яйцеклетки, от които се оплодиха шест, четири бяха годни за трансфериране, но бременност не настъпи. Тази година пак пробвахме, но този път доктора каза, че от четирите яйцеклетки три са кухи, а четвъртата била с много ядра. Не можех да повярвам. Как така единия път имаше годен "материал", а следващия - 100% негоден? На някого случвало ли му се нещо подобно? Какви са алтернативите от тук нататък? Моля помогнете!!!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Качеството на яйцеклетките зависи и от лекарствата с които те стимулират. Другата по-сериозна причина може да е генетичен проблем. newsm78

# 2
  • Мнения: 4
Здравейте, забравих да уточня в първото си писмо, че нашият проблем е мъжки фактор. Но, и при двете стимулации лекарствата бяха различни. Не знам дали те са причината, нали доктора е този, който преценява. И в двата случая обаче, на мен са ми правени само стандартните изследвания. Просто исках да попитам нормално ли е да се образуват кухи яйцеклетки? При вашите опити имаше ли такива? Как може да се избегне този проблем? Ако някой познава подходящия доктор, моля да ми каже.

# 3
  • Мнения: 7 718
Направи генетични и имунонологични изследвания.
Двата пъти с едни и същи лекарства ли те стимулираха?
Ако си по-възрастна това може да се дължи и на поизчерпан резерв.

# 4
  • Мнения: 12
Аз имах същия проблем преди 3 месеца. От 10 прекрасни фоликула и Е2 3600 нямаше нито една яйцеклетка. Коментара на клиниката беше, че най-вероятната причина е негодни лекарства.
С какво те стимулираха?

# 5
  • Мнения: 7 718
Е, Океан, откъде ги взе лекарствата?
Аз по-скоро съм склонна да мисля, че организмът понякога не реагира по очаквания начин на определено лекарство.

# 6
  • Мнения: 12
Лекарствата ги взех от една известна софийска аптека. След моя случай,  за съжаление чух за още няколко такива.

# 7
  • Мнения: 4
Аз съм на 36г. и стойностите на инхибин В са в норма, АМХ ми е леко нисък. Първият път ме стимулираха с Пурегон и Меногон, а втория с Гонал и Цетротид. Не си знам стойностите на хормоните, защото изследванията останаха при доктора, който още не ми е дал отговор за кухите яйцеклетки. Каза, че трябва да мине един цикъл, да ме прегледа и тогава ще знае. А къде се ходи на имунологични и генетични изследвания? И трябва ли някой да ми ги назначи? Преди да започнем втория опит, имахме среща с генетик по повод изследване на съпруга ми. Когато го попитах: трябва ли и аз да си направя някакво генетично изследване, той отговори, че не е необходимо, жените по принцип не страдали, но по време на бременност е желателно да си правя някои изследвания.

# 8
  • Мнения: 12
аз лично имунологичните и генетичните съм ги пускала в Плевен при доц. Конова. принципно не трябва някой да ти ги назначава. генетичните се правят също и при жената, дори са препоръчителни.

# 9
  • Мнения: 4
Най-вероятно ще си направя тези изследвания. Какво най-лошо мога да очаквам?

Общи условия

Активация на акаунт