електрическа помпа

  • 1 371
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 38
някой ползвал ли е ел. помпа

# 1
  • София
  • Мнения: 11 881
Да, аз ползвам вече седем месеца Медела Суинг. Много съм доволна, но незнам ти с каква цел се интересуваш. При всички случаи ако имаш нужда от електрическа помпа първо вземи назаем/ под наем и я пробвай, защото са доста скъпи и няма смисъл да даваш пари на вятъра.   bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 1 555
Аз използвах Медела Суинг и бях много доволна.  Peace

# 3
  • Мнения: 38
Беба се роди малка и в началото я дохранвах с изцедена кърма. Сега е 4 кг. но в един момент спира да суче и като направя пробно теглене е изяла не повече от 50 гр. тогава се изцеждам и и давам още 60-70гр. Страх ме е така като дърпа по малко да не ми спре кърмата. Смених 3 помпи , останах без ръце затова искам да се облекча с ел. помпа. Незнам обаче дали да не я оставя без да й додавам дали ще се научи да суче достатъчно. Сега е на 1м и половина.

# 4
  • Мнения: 781
Медела Суинг ползвам и аз вече пети месец.
Храня сина си изцяло с изцедена кърма.

# 5
  • Мнения: 38
не ти ли е трудно. Непосредствено преди кърмене ли се изцеждаш? Дали намалява кърмата?Колко време ти отнема да се изцедиш?
Струва ми се трудоемко, но така както сме ние сега 1 час на гърда после цедене имиам чувството, че само това правя.

# 6
  • София
  • Мнения: 717
Още един глас за Медела. Много е лесно, докато кърмиш от едната, да цедиш другата. Хем кърма ще събереш, хем ще стимулираш. 180 мл. ги правя за около десетина минути.Успех!
ПС: Сенди, Hug!

# 7
  • Мнения: 324
Струва си да опиташ да го върнеш изцяло на гърда.
Храненето с изцедена кърма отнема много време. Електрическата помпа ще ти спести усилия, но време едва ли. За да поддържаш лактацията са ти необходими поне 4-5 изцеждания дневно. А като е малко бебето и повече. Общо взето, броя млечни хранения е равен на броя изцеждания. Смятай - 20-30 мин цедене, миене на помпа и шишета, стерилизиране...и това няколко пъти дневно. Освен това е ангажиращо - не навсякъде можеш да се помъкнеш с помпата  Confused. Бебето също си иска вниманието през времето, когато се цедиш и понякога това е доста напрягащо и изнервящо.
Иначе, май всички, които сме се захванали с това упражнение ползваме Медела Суинг  Laughing Помпата е страхотна, без нея нямаше да издържа /един месец цедих с ръчна на Авент, шести месец вече с Медела/

# 8
  • Мнения: 781
не ти ли е трудно. Непосредствено преди кърмене ли се изцеждаш? Дали намалява кърмата?Колко време ти отнема да се изцедиш?
Струва ми се трудоемко, но така както сме ние сега 1 час на гърда после цедене имиам чувството, че само това правя.
Да, трудно ми е, но я виж какво прекрасно детенце си имам Hug
Не цедя непосредствено преди хранене а през 2-3 часа постоянно включително и през нощта, за да поддържам лактацията. Спра ли да цедя през нощта през 3 часа и кърмата значително ми намалява през деня. Зомбирала съм вече и се будя като по часовник Whistling
Отделно на това изцеждам и от двете гърди по 150-160мл. а моето момче изяжда около 180мл. Събирам си кърмата в хладилник (всяко изцеждане в отделен съд) и като дойде време за ядене комбинирам.
Ами това е миличка, пожелавам ти успех, погледнато от страни е доста време и трудоемко, но се свиква...ей така си минаха 5 месеца живи, здрави ако мога още толкова ще се  радвам много Hug Hug Hug
ПС. Моя пост беше допълнение на арабела, цеденето наистина отнема 20 мин, миене на помпи и шишенца, имала съм случаи в които с едната ръка цедя а с другата храня детето си от шишето легнало до мен когато бяха силните колики и плачкаше постоянно, но какво да ти кажа всичко минава и се забравя.
Важна е крайната цел Hug
Голдънче  Hug Hug Hug

Последна редакция: пн, 23 юни 2008, 22:26 от Сенди

# 9
  • Мнения: 38
Момичета много благодаря за куража , който ми дадохте . Аз прескачам нощното цедене и може би затова ми понамаля кърмата. Надявам се като започна усилено  да изцеждам да се увеличи. Вчера така се бях шашнала , че отидох и купих АМ , но не дадох. Претесняваме , че изведнъж гърдите престанаха да са ми напрегнати. По рано се пълнеха с мляко и ставаха по твърди сега не е така. Но ще продължа със стимулацията ще си купя и чай, защото искам да кърмя поне до 6 м. Praynig

# 10
  • Мнения: 65
jana_kol, и аз ще се включа с един съвет, но не за вида помпа, а понеже казваш, че ти омекват гърдите и това те притеснява - смяташ, че в тях няма кърма. Това отчасти става защото постепенно с времето процесът на кърмене се регулира и гърдите ти произвеждат толкова, колкото трябва. Аз кърмя вече второ бебе, с първото нон стоп се шашках, купувах помпи, цедях, додавах с лъжички, само с това се занимавах и все мислех, че бебето е гладно /а той междувременно стана като шопар, но изглежда само аз не забелязвах това/.Купих си електронна везна, теглех и всеки път излизаше, че изсуква по 10-20 мл. А веднъж, след едно кърмене дори ми излезе с 10 мл по-слабичък. Тогава теглих една майна и реших само да го кърмя, пък да видим. Е, представи си не само оживя, ами и сега като ме гледа да кърмя бебето май се замисля дали да не се присламчи на другата гърда. Simple Smile
Според мен теглото на бебето ти за тази възраст е ОК, особено ако се е родило по-малко. Но ако те притеснява - пусни с търсачката, някъде тук сигурно да има таблица и по-компетентни мнения. Иначе аз никога не съм успявала да изцедя  от гърдите си повече от 20 мл, което ме караше да мисля, че бебето гладува. Доста майки от този форум споделяха, че и те по толкова са изцеждали, а разказваха, че са кърмели успешно по година, че и повече. Сега с второто бебе пак по съвсем мъничко изцеждах в началото, после ми писна, казах си, че си вярвам и спрях да се цедя. И дотук като я гледам хич не е окльощавяла Simple Smile
Иначе няма нищо лошо в цеденето, стига да имаш време и сили, тъкмо ще си замразяваш кърма. Просто да не се притесниш ако не излиза много мляко, че нямаш кърма и да тръгнеш да даваш АМ. Както за малко си щяла да направиш  Wink Аз затова изхвърлих кутията - да не се изкуша някой път. Хайде, успех!

# 11
  • София
  • Мнения: 11 881
jana_kol Аз лично спрях да се изцеждам през нощта в края на първия месец и се видя, че много от проблемите с лактацията се преодоляват освен с цедене и с увереност. Сега броя на цеденето е равен на броя на храненията на детето, но всеки път цедя и двете гърди. Сутрин изцеждам повече и съхранявам в хладилника в стерилни контейнери на Авент. Преди храненето затоплям на водна баня, защото моето момче суче няколко пъти, а през останалото време е на шише. При намаляването на броя на изцежданията ми намалява общото количество кърма за денонощие, но само с милилитрите, които обикновено получавам в това отпаднало цедене.   И аз много се притеснявах, че като намаля честотата на цедене ще ми спре кърмата, но преди цедях 8 пъти, а сега 4 и поддържам нещата успешно, поне засега.
Колкото до времето за изцеждане- на мен ми отнема около 10 минути за двете гърди, но наистина със стерилизацията и тн стават към 20 мин. Затова и не положих достатъчно усилия, за да го върна изцяло на гърда, защото с тези 1-2 часа сукане и след изцеждането става време за ново хранене. Гледам си детето без баби и просто нямах физическа възможност и достатъчна мотивация да прекарвам 16 часа в кърмене и изцеждане. Така че сега се шегувам, че имам мастър клас по помпа и някой ден ще я сложа в рамка. Wink
karandash Сигурно е права, че прекаленото шашкане и мен ме е довело до помпането, но моето момченце се роди с ниско тегло и нямаше сили да хапне достатъчно дори от шише. Заспиваше на 20-30 мл и педи каза да изцеждам след 5-6 мин. кърмене. След месец вече можеше да преминем основно на гърда, но аз вече се бях психирала, освен всичко останало. Сега, въпреки храненето от шише с контролирано количество, не наддава толкова много и още е извън таблиците, но е здрав и енергичен и неговата лекрка го намира за напълно нормално наддал спрямо рожденното му тегло. Роди се 2400, а сега е 6700, но пък е висок 73 см, на мама дългуча.
Сори, ако звуча хаотично, но това го пиша от 10 сутринта.

# 12
  • Мнения: 1 404
А откъде може да се купи такава помпа Медела и каква е цената и?В Данет намерих само на НУК,но никакви отзиви за нея няма във форума и се чудя дали да рискувам.От друга страна нямам много време,защото ангажимента ми изникна внезапно Confused

# 13
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 371
моята помпа е такава:
http://www.-spam081-/index.php?page=shop.product_details&fly … art&Itemid=27
доволна съм, аз не я ползвам редовно само когато Борис направи по голяма пауза през нощта или сутринта.

# 14
  • Мнения: 1 404
colibri ,благодаря ти за отговора!А лесно и най-вече бързо ли става?Изгодно е като цена,но се притеснявам дали е ефективна.Аз се цедя изключително трудно,имам ръчната на Авент,имам и на Чико,но не мога нищо да изцедя,а съм сигурна,че имам кърма,защото малката наддава повече от добре.Твоята с каква мощност е?Доста голяма е разликата в цената от другия модел,защо така newsm78

Общи условия

Активация на акаунт