Колко често в седмицата месно пюре?

  • 5 245
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22 343
Здравейте момичета, дъщеря ми от около 3седмици хапва месни пюрета, основно пиле, пуйка, заешкото не го хареса особено, а телешкото категорично.
За сега яде само на обяд пюре, месно и после за десерт плодово. Усетих се, че от както започнах да и давам месните пюрета, 1път в седмицата и давам само зеленчуково.
Струва ми се малко погрешно, то не че има много месо, около 16-20% и останалото са зеленчуци.
Вашето мнение какво е и колко често давахте месно пюре в седмицата?
Иначе хапва и пресни плодове, банани, нектарини, череши, кайсии. Под хапва имам предвид, че по-скоро ги смуче, само от банана си отхапва по някое парче и го дъвче.

# 1
  • Мнения: 554
Редувам месно и зеленчуково, един ден зеленчуково един ден месно, но ако съм сготвила по-голямо количеството и давам 2 дни едно и също.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 734
Около 3-4 пъти седмично.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Когато ядеше пюрета и аз ги редувах- един ден - месно, един ден- зеленчуково.

# 4
  • Мнения: 2 149
Според моя доки на тази възраст се яде всеки ден месно пюре(месото е около 50-80 гр.на ден) Peace

# 5
  • Мнения: 191
Честно казано за редуване на месно със зеленчуково пюре съм чувала само от бг майките. Тук няма такава практика. Аз давам месно всеки ден, като редувам задължително различни меса и риба. Съдържанието на месо в готовите пюренца е от 10 до 15% и е напълно съобразено с нуждите на бебенцата, така че не виждам проблем да се яде месно всеки ден, особено ако бебето не си пада по чисто зеленчукови манджи.

# 6
  • Мнения: 262
Редувам, като към домашно приготвеното зеленчуково пюре си добавям ту месце, ту сирене и мн. рядко жълтък. Давала съм и много често чисто зеленчуково.

# 7
  • Мнения: 2 587
Моята дъщеря от месните ядеше само риба,затова давах веднъж в седмицата.
Ако мислиш че е много - редувай със зеленчуково,макар че не мисля че е грешно и всеки ден да яде.

# 8
  • Мнения: 22 343
Аз това се замислих, че чак толкова месо все пак ми се струва много. Като се има предвид, че аз ям месо 1път в седмицата, може и по-рядко. ))
Чисто зеленчуковите не ги харесва особено, защото я има картоф, грах, които никак не обича, но понякога ги хапва. Ще разредя малко месните пюрета. ))
Благодаря за мнението на всички, ще чакам и още. )

# 9
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
през ден  Peace

# 10
# 11
  • Мнения: 10 982
Месо давам през ден. Но като се има предвид колко малко е количеството му в пюрето/храната от ДК, не е проблем и всеки ден да даваш.

# 12
  • Мнения: 5 940
Редувам месно с вегетарианско ястие.

# 13
  • Мнения: 4 433
Аз редувах през ден месно и зеленчуково!

# 14
  • Мнения: 2 231
Месо давам през ден. Но като се има предвид колко малко е количеството му в пюрето/храната от ДК, не е проблем и всеки ден да даваш.
Подкрепям Laughing

Общи условия

Активация на акаунт