кариес при тригодишно

  • 1 948
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 408
Дъщеря ми е на три год.и 5 мес. От известно време наблюдавах на кучешкото й зъбче едно бяло петънце, което взе да се оформя като дупчица. Явно ще посещаваме зъболекар, но от сега изпитвам ужас как ще се държи. Някой има ли опит и да е водил толкова малко дете на зъболекар? Аз й говоря, че зъбчето ще трябва да го полекуват, но едни сцени на истерия ми се въртят в главата .... ooooh! Каката беше на 6, когато я водих за пръв път и с приказки и закупуване на пиленце се разминах леко, но сега  newsm78

# 1
  • Мнения: 2 732
има една книжка ЧУК И ПУК -прочети и я като за начало . След това и предложи да я заведеш на зъболекар да и видят зъбките .Може и да не е толкова трагично .А и може да не се налага пломбиране .Успех !

# 2
  • София
  • Мнения: 39 745
Дияна за 1ви път я водих на 1,1годишна възраст. Тогава беше ужасно травмиращо, и за нея и за мен. 2006та я водих за пломба на кътник. Аз бях притеснена, но тя сякаш цял живот е седяла на зъболекарски стол. Може би от голямо значение беше отношението на стоматолога.
Намери детски стоматолог с добро отношение към децата и мисля, че няма да имаш проблем. По-често страховете са от страна на родителите. Току виж щерка ти те изненада Simple Smile

# 3
# 4
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
 Peace Детски стоматолог с добър подход към децата. Дано всичко мине добре и няма страхове.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 508
Аз съм много доволна от една стоматоложка в ЮниорДент на Попа, ако някой иска координати, ще ви ги пратя с лично съобщение.

След години обикаляне по различни зъболекари, тя беше единствената, която убеди дъщеря ми да седне спокойно при нея, има чудесен подход към децата, работи бързо и доста безболезнено. За съжаление, докато я намерим, някои от зъбите на детето бяха вече в нелечимо състояние, но останалите ги е оправила доста качествено.

А за малките повърхностни кариесчета се използва т.нар. импрегнация на емайла - зъбчетата просто се намазват с нещо, за да се запълнят дупчиците.

# 6
  • София
  • Мнения: 39 745
Дияна беше малка тогава, мазаха я само със сребърен нитрат. При 2рото ни посещение при стоматолог всичко беше ок. Зъболекарят каза, че развитието на кариеса е спряло. Дияна смени 3 от "кариесните" зъба, новите са здрави и бели Simple Smile

# 7
  • Мнения: 26
Няма страшно. И моят син беше на толкова като ходихме за първи път.Правиха му две пломби на долните кътници.Държа се като юнак, но най-важното от всичко беше подхода на зъболекарката. Първо го вози със стола,после му обясни какво и защо ще прави. Накрая имаше и подарък естествено.Тази пролет ходихме да пломбираме и третия кътник . Успех !

# 8
  • Мнения: 104
Работата е в добрия стоматолог.  Simple Smile Моята дъщеря беше на същата възраст, когато се наложи да й се направи пломба. Лекарката ни е страхотна! Малката ходи при нея с желание и любопитство- все чака да види как ще "асистира" на докторката този път.  Laughing Така, че всичко зависи от лекарката и от теб- да не предадеш притесненията си на малкото. Успех! Hug

# 9
  • Мнения: 351
извинявам се на авторката, 4е се намесвам в темата, но за да не отварям нова, 4е става въпрос пак за детски зъболекари
та днес водих сина ми на преглед, понеже има 4ерно петънце на едно от задните зъб4ета, зъболекарката го погледна, направи снимка на зъба и каза, 4е кариесът е ве4е много близо до корена и трябва коренът да бъде 4асти4но умъртвен с лекарство ( под местна упойка ) и отгоре да му сложи коронка ( която изглежда ужасно, но това не е толкова от зна4ение ).
И въпросът ми е дали някой от вас се е сблъсквал с не6то подобно - синът ми е на 3 и половина, ако това е от зна4ение, притеснява ме дали няма да има проблеми с израстването на постоянния зъб, пък и досега не бях 4увала за такова малко дете с коронка. Той няма да е от най-спокойните по време на процедурата, днес се убедих в това, и това ми създава о6те пове4е притеснения
Мерси

# 10
  • Мнения: 491
Питах капацитета в семейството на тази тема ( стоматолог по призвание). Каза, че няма да има проблем с постоянните зъбки. Точно така се провеждало лечението, както си описала и се учуди че някой в България го прави. После видях, че не живееш тук. Коронките се правели от специален по- тънък материал и не се извършвало кореново лечение като при възрастен.

Общи условия

Активация на акаунт