И това ли е временно?

  • 585
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 217
Привет момичета, надявам се и този път да мирясам след като прочета мненията ви по един въпрос, който не е много нов, но...
Накратко - моя дундьо все още ме цица като за световно - вода не ще, сок от ябълка с триста зора и то с лъжица, не признава нищо освен цицата, а аз вече се уморявам много. Ако иска да спи, трябва да е с цицето и аз да съм до него. Щом стана след няма и минута и той е скочил, колкото и дълбоко до спи.... Sad Все недоволства и постоянно се цоцаме - ама вече никъде не можем да идем, защото и в количката не иска да седи. Съответно спи по сто пъти на ден и иска да е на легло #Crazy #Crazy #Crazy
Скоро бях писала, че няма угодия никак, ама вместо да се пооправят, нещата се закучват newsm78
Навсякъде се кърмиме и то през интервали, от които вече не ми оставам нерви. Искам да си го кърмя, но защо не става никакъв режим при нас....Все пак вече е на 6 месеца..... Rolling Eyes
Дайте някакви  идеи, или споделете опит.....След вас винаги ми олеква, дори и да не се промени положението вкъщи Simple Smile
Да добавя, че не дава на никой да го взима освен на мен и на татко си, като на него му е позволено само ако е в натроение....
Не мога и да го оставя на никой дори за час да отдъхна.
Ама като ми се усмихне с тия хитри очички..... Heart Eyes

# 1
  • София
  • Мнения: 2 658
моята дъщеря беше точно така, даже на тази възраст отказа да пие от шише, ако трябва примерно да отида на фризиор и да я нахрани баща и. Е беше страшна работа, аз си правя кичури и ми се обаждат, че е в истррия, защото е прегладняла, но не иска шишето Shocked Да оставим на страна, че само аз я приспивам и естествено пак така. Ние нямаме режим и сега си суче, когато поиска. С времето тези неща ще се поуталожат, но имай предвид, че сега може да започнат да го тормозят зъбите и ти ще си му много необходима за успокоение. Като започнеш да го захранваш ще е сит за по-дълго време и ти ще имаш възможност да си почиваш. Но не разбирам, защо си избрала сок и то след всички световни становища по този въпрос. Аз до годинка сок не съм давала. Започни с пюре или каша, като ако детето ти катгорично отказва лъжицата, спри и предложи след една-две седмици. И още нещо, ако е пристрастен от няколко дни, може и криза на разтежа да е, но тя отминава за 3-4 дни. Но е напълно вероятно да го мъчат зъбите и да се успокоява с теб, което е по-добре, отколкото само да реве и да не знаеш как да го успокоиш.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 217
О, знам, че соковете са последни, но той пюре и  каша не ги долюбва нещо-.... newsm78
Та, затова сок.... Но, пак ще опитам тогава, по-упорито....

# 3
  • Мнения: 1 691
И аз няма да те успокоя особено, защото и при нас беше така. По сто пъти на ден на цицата - така се приспиваше, така се събуждаше (то все още е така, но някак поолекнаха нещата), в количка седеше само и единствено ако се движим... луда работа. Нещата се поуспокояват с времето - слава богу!

# 4
  • София
  • Мнения: 2 658
Alexa, може просто да не е готов за захранване, не го насилвай. Пробвай една-две седмици само на кърма и тогава предложи каша или пюре.Аз първия месец правих пюрето с кърма, за да го приема по-добре. Но детето си показва дали е готово за захранване. Прочети и какво пише за педагогическото.

# 5
  • Мнения: 553
я му проведи една агитация на тема каши и хранене. взимай го с вас на масата когато ядете за да му стане интересно.дай му да пробва нещо подходящо, няколко пъти- колкотода схване с какво точно се занимавате и му гледай сеира. аз приготвям и давам и яденето и пиенето във същите чаши и чинии които ползваме ние иначе интереса е много по-малък. и си похапвам от неговата манджа мммм кашата ориз и рошкови ми е любима и на мене. започна да пие вода само защото ни гледа как пием и откакто му дадох да опита и разбра че в чашата има нещо вече иска и той. hahaha като хората да е
 започнах да му давам вода защото види ли някой с чаша настават едни протести... иска да опита. вадя от същите чаши, сипвам вода или сокче от морков или череша или дори правя нещо като шейк от кашата /слагам съвсеем малко каша във водата, тъкмо и да олее навсякъде- не остават петна/ и... търпение по отношение на разливането. никакви възгласи и гримаси, да не го стресираш детето. то не разбира че се цапа и и приема че негативната ти реакция е заради яденето/пиенето и кръга се затваря.

# 6
  • Мнения: 373
Дъщеря ми е същата в момента - със цицка заспива и с нея се буди. Само аз я приспивам и то легнала до нея, а тя си цоцка. Това упражнение имам чувството, че го правим на ден по 100 пъти. Отдавам го на зъбките. Така се успокоява. Мисля, че и това ще отмине Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 83
Включвам се да следя. И при нас е същото, направо се побърквам вече, иде ми да се  #2gunfire.Дано да отмине по-скоро.

Общи условия

Активация на акаунт