Преходна храна

  • 4 567
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 522
Та така, със захранването се справих горе - долу. Давайте идеи за преходна храна. Дъвчем, вече пюретата са с малки късчета храна. Обаче тая преходна храна нещо не мога да я измисля точно каква да е и как да стане номера. Thinking
Благодаря предварително. Laughing

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
Ами даваш от храната,която готвиш и за вас.За целта слагаш малко сол и избягваш пикантните подправки.Пасираш грубо,ако има нужда.На тази възраст можеш да даваш всякаква храна,каквато ядете и вие,като естествено се придържаш към подходящата за малки деца.Може да опитва по малко сурови салати от вашата маса,парченца сирене,кашкавала,месо.Даваш му каквото ядеш и ти(и е подходящо за възрастта му),това според мен е преходната храна.Ако не си противник на ДК,храната там е също преходна.

# 2
  • Мнения: 999
Аз за първи път като преходна храна дадох на дъщеря си огретен. Гюведж също става.

# 3
  • Мнения: 115
Аз взимах млечна кухня, но хайванчето спря да я яде и сега готвя или специално за него или готвя за нас, неща които може да яде и той. Според мен не е точно всякаква храна, аз поне подбирам и променям рецептите. Понеже имам приятелка, която е готвачка в МК и я разпитвам, какво и как готвят.
В нашата МК не слагат белтък в яденето! 
Огретен съм му правила, но с обезсолено сирене и сложих и овесени ядки от ситните, стана много вкусно  Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 690
преходната храна значи да включваш вече към менюто супи, манджи и т.н... разбира се, немазни храни - без олио и силни подправки

# 5
  • Мнения: 5 940
Давам храна на парчета- сирене, месо, картофи,  моркови леко задушени. Подходящите плодове и зеленчуци цели -например домати, праскови, кайсии, парчета диня, пъпеш, банан.
Спрях да пасирам, по-грубото намачквам с вилица. Яде вече манджи, само, че без много сол и остри подправки. По-редки супи не харесва, но крем супи яде.  Ползваме всякакви зелени подправки, добавяме и лук, чесън.
Позволявам му да прави опити да яде с лъжичка сам, въпреки че заприличва на прасенце.

Последна редакция: нд, 22 юни 2008, 08:15 от valerie

# 6
  • София
  • Мнения: 17 591
Най - лесно е да вземаш кухня. Аз обаче също не го прравя.

Може да яде от вашата храна, като обаче готвите без запръжки и леко безсолно. Педиатърът на бебко каза неща като мусака, пълнени чушки...

# 7
  • Мнения: 2 131
От нашата храна Алекс хапва супа, телешко варено, пълнени пиперки, мусака, картофи на фурна с месо, пиле с ориз, рибена супа... Наистина, да няма много подправки е условието.

# 8
  • Мнения: 4 433
Аз отделях от нашите манджи и намачквах с вилица!
Най-често хапва картофена яхния   chef Peace

# 9
  • Мнения: 4 433
Villiana ние май ще дойдем наборчета Laughing и с едни и същи имена.

# 10
  • Мнения: 2 231
преходната храна значи да включваш вече към менюто супи, манджи и т.н... разбира се, немазни храни - без олио и силни подправки
Да и най добре на детска кухня в началото, за да свикне с различните вкусове и манджи, после от вашата храна без много подправки и намачкана.

# 11
  • Мнения: 2 131
Villiana ние май ще дойдем наборчета Laughing и с едни и същи имена.
    bouquet Hug Hug

# 12
  • Мнения: 76
хъбава е темичката.ще я следя

# 13
  • София
  • Мнения: 1 175
Аз съм захранила вече с почти всичко,така че сега не ме притеснява въвеждането на нови продукти.По отношение на рецепти която и книга да взема,все ще открия нещо подходящо.Съставила съм си някакъв план,за да ми е по-лесно да помня-понеделник,сряда и петък месо,като в сряда е риба.В четвъртък и неделя-жълтък.Вторник и събота-вегетариански манджи.От месата все още давам от готовите пюрета,едва напоследък предлагах от нашите манджи,все пак като е месо е добре да е прясно приготвено.Не пасирам нищо,намачквам или накъсвам на парченца.
Тъй като е хубаво да има разнообразие е добре да си извадиш всички зеленчуци на един списък,избираш си 4-5 за тая седмица( например тиквички,домат,моркови,броколи),търсиш подходящи рецепти с тях,хубаво е да им добавиш и нещо зърнено-ориз,сухар,кус-кус,нещо царевично...Другата седмица например правиш нещо със спанак,картоф,чушки,лук).Ако продуктът не е в сезона,трудно се намира или нямаш много време,може да си го вземеш и на готово пюре,нали и затова е преходна храна,хем да има нещо от бебешките храни,хем да се добавя и от на големите  Wink 

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Домашна храна без много подправки и намачкана

Общи условия

Активация на акаунт