Отговори
  • Мнения: 13
Олигофрени.
Тупат се в гърдите - националният телефон 112 РАБОТИ. Да, работи, ама полза? Няма.

Карам по Цариградско, в насрещното свирят гуми, облак прах, чува се удар, в огледалото изглеждаше, че колата се опитва да се качи на мантинелата. Жена ми звъни на 112 - питат дали сме там - не сме ... питат за номера на катастрофиралата кола - няма как да го знаем ... молят да изчакаме ... само за да ни съобщят, че НЕ МОГАТ да изпратят линейка, докато не им кажем номера на катастрофиралата кола.
Наистина - при всички системи за безопасност е възможно да няма тежко пострадали. А може би тези две минути някой ден ще струват един живот?
"Съжалявам много, нищо не мога да направя."
Любопитен съм да узная дали човекът, който отказа да изпрати линейка, ще погледне утре в пресата дали има пострадали при катастрофата на Цариградско.

# 1
  • Мнения: 9 894
и аз не разбрах разказа ти. Нито сте там, нито знаете подробности, ами може някой да се бъзика.
На мен ми реагираха много бързо веднъж, един мъж епилептик май, беше паднал в локва и си наранил главата....бяха много любезни, но наистина поискаха много информация.

# 2
  • Мнения: 13
Карам в насрещното, обаждам се да кажа, че кола се е обърнала и вероятно има пострадали ... наистина какво съм си въобразявал. Прави са хората да не си помръднат пръста.

# 3
  • Мнения: 47 888
при мен пратиха бая народ, оказа се че не е  имало реална опасност, но съм много доволна от 112 Hug
дано не е имало ранени в случката...не знам защо е станало така newsm78

# 4
  • Мнения: 1 212
112 Бърза Помощ ли беше ?  newsm78

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
На моя колежка преди 2 седмици доста време й отказвали да пратят пожарна, защото усещала дим в блока, но не можела дори да предположи откъде, а те хората настоявали да установи едва ли не къде е пожарът, че да пратят хора Laughing Едва след като започнала да изпада в истерия от задушливите газове благоволили да дойдат ooooh!

# 6
  • Мнения: 2 032
Ами защо не си измисли просто някакъв номер да им кажеш. Щом искат да чуят.

# 7
  • Мнения: 4 585
Да бе, пак трябва да тарикатим.
112 е телефон който свързва едновременно бърза помощ, пожарната, гражданска защита
и полицията.
В някои бели държавици при обаждане идват пожарна, полиция и линейка на адреса.

# 8
  • Мнения: 4 916
Аз съм много доволна от 112.
Преди два месаца звънях от улицата за припаднал човек - бяха много адекватни, даже започнаха да ме успокояват мен, а аз като се успокоих вече се сетих, че човека най-вероятно има епилептичен пристъп, питаха дали ще остана на мястото докато пристигне линейката... В същото време едно момиче звъня на Бърза помощ - е, няма други такива олигофрени, затваряха й телефона, казваха й да не се обажда повече и т.н. Аз се обадих още два пъти на 112, за да ги помоля да ръчкат Бърза помощ и да лъжат, че са се обадили и други хора за същия случай - нито ми затвориха, нито са се държали зле.

# 9
  • Мнения: 1 212
Аз не знаех за този единен номер ... 112 , покрай темата разбрах / ръчнах в нета ... и излезе/  Wink
Мисълта ми беше ако за Бърза помощ иде реч ....
Наложи ми се и на мен да звънна преди месец за пострадал човек .... с една майка забелязахме баба дето цял ден пролежа в тревата покрай парка .... хората минават, подминават ..тя си лежи.
Другата жена звънна ....
Вярно 10 минути ме разпитваха какво, що .... опитаха  да ме убедят, че може да е клошарка / те така си лежали  Crazy / ... или за психодиспансера ... почти успяха  Twisted Evil
Звъннахме обаче 2 ри път и категоричо им казах да дойдат / след още 15 минути точно описание на мястото, обещаха/.
Ние вече достатъчно ядосали се, решихме да изчакаме ... жената говореше несвързано, имаше кръв по главата и не можеше да се надигне  at all  Confused
Пристигна линейката след поредните 10-15 минути.
Мисля, че имат много неточни и фалшиви обаждания .... така че искат да са сигурни за какво става въпрос преди да дойдат. Донякъде разбираемо ... представете си 5-6 линейки по фалшиви сигнали и някой спешен реален случай, за който да не може да се реагира  Peace

# 10
  • Мнения: 1 400
Карам в насрещното, обаждам се да кажа, че кола се е обърнала и вероятно има пострадали ... наистина какво съм си въобразявал. Прави са хората да не си помръднат пръста.
Явно са се напатили хората от обаждания -партенки и затова така...

# 11
  • Мнения: 13
Да бе, аз се чудя защо изобщо вдигат телефона, като знаят, че може да е фалшив сигнал  Confused

# 12
  • Мнения: 9 894
добре де, защо не звънна на 166 тогава? Преди няколко дни ми се случи да ми трябва КАТ, на 166 изобщо не вдигнаха, а от справки ми дадоха обикновен сф телефонен номер, който никога не бих запомнила в случай на нужда.....или това е по-добър вариант от 112 ?

# 13
  • Мнения: 13
Добре де, нали това е идеята на 112 - ти да се обадиш на тях, а те да се свържат с когото е необходимо ... полиция, бърза помощ, пожарна ... ако ще и с президента ... нали затова минават някакво обучение ... баси. А и както сама каза - на 166 са "МНОГО" отзивзчиви, ако звъниш в бърза помощ директно е същата боза - разговори по 15мин ... скоро само на пожарната не съм звънял, но се съмнявам, че там положението ще е много различно.

# 14
  • Мнения: 342
Ние си нямаме 112, и при инцидент на пътя - тел. 165.
Поне там са отзивчиви и реагират бързо и адекватно.

Общи условия

Активация на акаунт